Автор Тема: Филипинец овладява Свободната енергия и не само нея...  (Прочетена 18396 пъти)

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
  Филипинецът Исмаел Ависо прави пробив във овладяването на Свободната енергия и не само в тази област но и в алтернативната медицина. http://www.ismaelwater.com/     http://www.panacea-bocaf.org/ismaelaviso.htm   
  На основата на  трансформатор на Тесла Исмаел Ависо изобретява приемник на енергия от околната среда с която, захранва електромобил със 11 КВт двигател използвайки само обикновен акумулатор на 12 волта. Акумулатора не се разрежда по време на работа. 
  Прави също и успешна репликация на двигателя на Грей, като го захранва само с един или два акумулатора, като преди изобщо да има необходимост от презареждане, спокойно може да измине над 1000километра. 
  Истински се възхищавам на този човек и не само заради изобретенията му но още повече заради откритостта и предприемчивостта му да споделя и да е полезен с постиженията и познанията си. Човекът развива бизнес със собствена марка минерална вода с определено лечебните качества на живата(алкална) вода и не само това.
  Мисля че по всяка вероятност  е преоткрил принципа на получаване на свободна енергия с който, работи Тариел Капанадзе въпреки че има свой подход в това, което прави...
 

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Филипинец овладява Свободната енергия и не само нея...
« Отговор #1 -: Февруари 07, 2011, 08:08:34 pm »
Тесла трансформатор, чува се и искрище. Друго полезно нещо не виждам.
Този акумулатор e 25Ач т.е. около 0,3kWh. 10kW мотор ще работи с него около 3 минути.
Ако имах 3000$ бих си зел кита да го разнищя. ;)
Не мога да разбера за какво служат големите акумулатори които слага при каране на открито.... Всичко е много кирливо скалъпено и няма чист изглед, малко ми намирисва.
Аз очаквам нещата да са много по-прости....

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Филипинец овладява Свободната енергия и не само нея...
« Отговор #2 -: Февруари 08, 2011, 08:49:54 am »
Ако имах 3000$ бих си зел кита да го разнищя. ;)

Радко, как така ще дадеш тия долари ей тъй, само от един клип. Ще ги пратиш в оная циганска махала? В тоя клип има нещо дето не се връзва. Големи тоци, а първичната на Тесла-трафа е грубо 2 мм. На второ място, тия гигахерци, от 790 MHz - 1,2 GHz, как ги прави тоя? :-\   Може ли с такива големи индуктивности да генерираш толкова висока честота. При тази честота и мощност, биха му се сварили яйцата за отрицателно време, все едно си ги пъхнал в микровълнова фурна. В тоя гараж от железарии да моделираш СВЧ техника ...............

Подхода на Dex е най-правилен. Аз бих отишъл с него в тая циганска махала, но ще си нося една дъска за хляб, от ония грубоватите, българските, от бук, дето приличат на тенис ракета, да я ползвам като стока с двойна употреба извън граница ;D ;D ;D.

Дано не съм прав в шегата си, но повечето Фрии енерджи сайтове печелят от лапнишарани.

Hacko

  • Гост
Re: Филипинец овладява Свободната енергия и не само нея...
« Отговор #3 -: Септември 10, 2011, 12:57:43 pm »
Филипинеца има и група в yahoo където "уж" трябва да разкрие плановете си. Но уви, нищо не е разкрил от толкова много време.
Много е потаен, направи нещо , каже малко, и до там.
Ето и линк към групата:
http://tech.groups.yahoo.com/group/Aviso-OS/
« Последна редакция: Април 04, 2017, 09:30:20 am от Maistora52 »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Филипинец овладява Свободната енергия и не само нея...
« Отговор #4 -: Декември 05, 2011, 11:44:48 pm »
Здравейте, по отношение на принципа на Исмаел Ависо посочвам и моята схема тук. :)
« Последна редакция: Декември 07, 2011, 04:51:18 pm от x_name41 »

lazy

  • Гост
      Здравейте и за много години!
      Имам два въпроса по темата.  Много ще бъда благодарен ако някой прояви търпение и ми отговори. Вероятно има нещо рационално в дерзанията на Авизо, но то не е обяснено по начин, дето да е достатъчно разбираем.
      1. Веднъж зареден кондензатора, има ли някакво значение с каква честота ще щракаме комутатора и колко ще му е вътрешното съпротивление?
      2. Ако имаме по 10 еднакви акумулатора в паралел и последователно ги разреждаме през мотора с 10А все едно, че кондензатора го няма, то тогава за един час батериите, които са свързани последователно ще са разредени всичките с по 10 Аh, а тези, дето са в паралел ще са заредени с по 1Аh.  Дето се вика "каква е тогава ползата от файдата, ако няма келепир"? Дори т.н. йонистори, които предполагаме, че нямат никакви загуби и ще ги разменя автоматично ще бъдат заредени с 1/10 от изразходваната енергия на първоначално заредените.
       Предварително благодаря за отговорите ви.
« Последна редакция: Април 04, 2017, 09:33:30 am от Maistora52 »