Справочници, схемотехника, теория > Измерителна и генераторна техника - практически схеми и софтуер

Широколентов усилвател

<< < (2/3) > >>

EDM electronics:
Колега giunal, откъде се купуват тия драйвери?

giunal:
Аз си ги поръчах от FARNELL чрез COMET Electronics.

giunal:
EDM , по горе в описанието на широколентовият усилвател си написал че с P2 се регулира коефициента на запълване. Можеш ли да дадеш информация в какви граници се регулира . И в какъв честотен диапазон????
Мисля че, ще е полезно да се знае.?

EDM electronics:
Здравей giunal,

Регулировката представлява един постояннотоков делител, така че не е честотно зависим, т.е. еднакво е за целия честотен диапазон. Границата на регулировка е широка, буквално от мин. до мах. Всъщност, делителя променя прага на сработване на тригера на Шмид, без да влияе на входния сигнал поради високоомния резистор R10.

Аз този тример го ползвам за донагласяне коефициента на запълване на 50%, понеже без делителя няма да е много точно, но приблизително около 50%. Може този тример да се замени с потенциометър и да се изкара на предния панел...................на който му е необходимо..........

giunal:
Преди няколко месеца бях си закупил DDS генератора и реших да си направя публикуваният от EDM  широколентов усилвател. Но реших да го модифицирам малко(без знанието на EDM) 8). Прикачвам файловете и преработките. Само да до уточня че, първоначалният вариант на преработката беше за по- голяма изходна мощност но след време се оказа че, това не е необходимо. И за това на платката има предвидено място за крайните транзистори КТ9***. Така направената преработка вече сполучливо я ползвам повече от 8 месеца. Благодаря на EDM за сполучливата разработка!!!
 Печатната платка е оразмерена така че, да пасне на празното място в кутията на DDS-а. BNC Буксите се извеждат на задният панел. Ако някой иска може да си поиграе да изведе Р2 и Р3 на задният панел за удобство при до настройките. Другото го е описал добре EDM.
Само да допълня - R17 и C13 служат за ограничаване на горната част от честотата на драйвера до около 12 МHz. След тази честота формата на сигнала става прекалено заобленна и повече прилича на синусоида.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия