Автор Тема: Метод за преобразуване на електрохидравличния удар и кавитацията на течността  (Прочетена 44441 пъти)

GMG

  • Гост
    Не ми стана ясно какъв ти е трафа, обикновен на 50Hz или импулсен на ВЧ.
Защото диодите в микровълновите са нискочестотни, освен в инверторните има по два хубави бързи на по 12кV.
А 30mA стават за опити, но ако искаш да пука примерно 5-10Hz ще ти трябва поне 0,3А и нагоре, зависи от капацитета де..  ;)

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
    Не ми стана ясно какъв ти е трафа, обикновен на 50Hz или импулсен на ВЧ.
Toчно такъв е, само боята му е различна  :)
https://en.wikipedia.org/wiki/Neon-sign_transformer
Защото диодите в микровълновите са нискочестотни, освен в инверторните има по два хубави бързи на по 12кV.
А 30mA стават за опити, но ако искаш да пука примерно 5-10Hz ще ти трябва поне 0,3А и нагоре, зависи от капацитета де..  ;)
Във този случай не търся честота, 1 разряд на секудна две ще е напълно достатъчен. Интересни ми са ефектите точно по създаването на емулсии както и разбиването на камъни, а за такива процеси не е необходима честота. Всъщност и микро, високоволтово пробиване/рязане на метали ( което е дефакто е ефект на същия принцип ) е интересно, но за това не трябват големи мощности, тоест разряд на сериозни високоволтови капацитети, и единици nF та и стотици pF ще вършат работа.

GMG

  • Гост
Във този случай не търся честота, 1 разряд на секудна две ще е напълно достатъчен. Интересни ми са ефектите точно по създаването на емулсии както и разбиването на камъни, а за такива процеси не е необходима честота. Всъщност и микро, високоволтово пробиване/рязане на метали ( което е дефакто е ефект на същия принцип ) е интересно, но за това не трябват големи мощности, тоест разряд на сериозни високоволтови капацитети, и единици nF та и стотици pF ще вършат работа.
   Ами не, не са задоволителни защото за една количка чакъл или пясък ще има да чакаш два дена, тоест трябва честота и подходяща камера.  :)

 Пробиване/рязане на метали съм чувал, но не съм пробвал... Трябва си капацитет, с пико и нано става само за показно-ефекти и донякъде ефекта на Краснов (друга тема).  ;)

GMG

  • Гост
     За теб epwpixieq-1, за Вас.  :)
До къде стигна, ще има ли някакъв отчет?  ;)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Я да попитам аз тука специалистите:
Значи колкото енергия е необходима за разлагането на да кажем един грам вода толкова енергия и се получава после при последващото му изгаряне на "водорода де" и превръщането му пак във вода, нали така???
Въпроса е чисто риторичен щот знам, че е така но все пак НАЛИ ТАКА???
Важно е за по нататък!!!

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Един от начините да се реализират загуби! Ако говорим за СЕ! Ако е за нещо друго, тогава е друга бира!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Един от начините да се реализират загуби! Ако говорим за СЕ! Ако е за нещо друго, тогава е друга бира!
Значи говориме за принципни физически закони. Реализирането на загуби е възможно по безкраен брой начини за разлика от релизирането на  незагуби което изглежда е с твърде ограничен брой начини.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Както и да е продължавам по същество
Взимаме една хипотетична "въореки, че вече има такава разработена"  машина рсботеща чрез разлагане на водата. Вкарваме във машинката да кажем 5000 джаула електроенергия при което водата в нея се разлага на  Н2 + О и този газ изтласква едно бутало което реализира 300 джаула механична енергия. След което въпросният газ се превръща отново във вода, като при това отдава обратно точно 5000 джаула енергия. И в този момент нещо равновесието взе да ми се губиии... Щот 5300 не е равно на 5000!!!

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
До къде стигна, ще има ли някакъв отчет?  ;)
Това не е работа която е бърза за мен а дългосрочен проект, и по принцип "отчети" (като такива) има само когато на някой са му платили да прави нещи и трябва отчет за средствата. В момента изучавам това което са направили други, но можах да си намеря маслените кондензатори които имам (6.7 μF @ 7.5 KV), така че поне за сега няма да ми трябва да правя нови.
Значи колкото енергия е необходима за разлагането на да кажем един грам вода толкова енергия и се получава после при последващото му изгаряне на "водорода де" и превръщането му пак във вода, нали така???
Това е абсолютно резонен въпрос, особенно за водородните автомобили нали  ;D
Иначе по отношение това което на мен лично ми е интересно е, както вече споменах, не е изгаряне на вода, а използването на емулсия (различни съотношения на вода и олиа, или даже машнинни масла) като добавка към горивен процес. Наскоро попаднах на вербална информация, как водата се явява като катализатор за горенето на графит. Нямам познание в тази насока а и не намирам добре синтезирана, научно публикувана информация, така че явно остават експеримените. Очевидно енергията за направата на такава емулсия е нищожна в отношение с това което може потенциално да се получи от нея, при положение че се забелязва ефект на подпомагане на окислителния/горивен процес.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Наскоро попаднах на вербална информация, как водата се явява като катализатор за горенето на графит. ....се забелязва ефект на подпомагане на окислителния/горивен процес.
Едно напомняне само: когато извлечеш всичката вода от бензина, той не иска да гори...
Това никак не се връзва с действията нашите бензинджии по бензиностанциите де  :)
Дали въглерод, дали въглеводороди, явно ефекта е един - според мен.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Радико, на времето Елпунто (ако не ме лъже паметта) беше предложил конструкция работеща на принципа на електролизата. На една безконечна лента потопена на голяма дълбочина се нареждат множество цилиндри подобни на чаши. В най ниската точка се извършва електролиза и отделените газове изместват водата от цилиндрите и те започват да изплуват. Така издигайки се до повърхността те извършват работа като задвижват генератор. Вече на повърхостта цилиндрите се завъртат, освобождават газа и се запълват с вода. Полученият газ може да се събира за да се възстанови изразходваната за електролизата енергия. А работата извършена от генератора си е чист бонус. Мисля че скоростта на електролиза се влияе само от тока но не и от налягането на течността, така че може да се работи с много дълги ленти. Ако има опасност ННО да се възпламени от налягането може още в момента на получаването да се раздели на водород и кислород.
П.п разглеждали сме подобна конструкция на генератор - при нея се подава въздух от компресор, но не можах да намеря видео за онагледяване.

GMG

  • Гост
   Пак отидохте У ряката, изменихте темата, каква електролиза, какви компресори, включете си главите хора!  ;)

Юткин ясно е начертал пътя, просто го следвайте ..  ;)

  За тези които нямат база и опити, апелирам да не се включват, защото изглежда смешно.  :) (да не кажа тъпо и заоблено)

Горе има PDF, прочетете го.

Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero

Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero
Обща схема на у-вото:
1. Повишаващ трансформатор "Неонов"
2. Дросел или съпротивление (резистор), което ограничава зарядния ток на кондензатора С.
3. Високоволтов токоизправител
С тези първи три елемента се зарежда кондензатора С до високо изправено напрежение.

Два разрядника един във вода и един въздушен. С двата разрядника се получават мощни пикосекундни и наносекундни импулси при разряда на кондензатора С.

Голямото изобретение тук вместо високоволтовия мегаомен резистор R1 се замества с нисковолтов Дросел Др1, който работи без загуби на 220 волта ниско напрежение.

Въздушния разрядник (както и дросела Др1), също е жизнено необходим за работата на схемата. Позволява на кондензатора да се зареди до по високо напрежение и да се увеличи квадратично мощността на разрядите му.

На мен тази схема ми прилича, наподобява, на схемите на Владо, където той палеше морска вода в чаша:
https://mazeto.net/index.php/topic,9189.0.html
« Последна редакция: Февруари 21, 2022, 12:41:27 am от alvion »

Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero
Използва се едно уникално качество на Водата, която е несвиваем флуид (течност). И
Принципa на Хюйгенс – Френел за разпространението на вълната.

Със схемата по-горе с кондензатора енергията се увеличава 10 000 000 пъти. Примерно зареждаме кондензатора за 15 сеунди, а го разреждаме за 1,5 микросекунди във водата. Така ще имаме 10.106 разлика във времето, за което се получава и отдава енергията Е=1/2 * C * U2 запасена в кондензатора С.
« Последна редакция: Февруари 21, 2022, 09:01:48 am от alvion »