Справочници, схемотехника, теория > Батерии, зарядни и десулфатизиращи устройства

Акумулаторите по подводниците.

(1/2) > >>

Радeв:
Интересуваме някой знае ли какви акумулатори слагат по подводниците от ВСВ до сега?
Чувал съм че били с много дълъг експлоатационен период.

batplamen:
Не знам какви използват, пък и следва това да е добре пазена тайна, поне в специфичните и технологичните подробности.
Предполагам, че избора на инерционен акумулатор е добър избор. Специфичният капацитет при маховиците /практически вече постигнат/ превишава с един порядък всички известни видове акумулатори. Работещите в насоката се водят от достижими в рамките на едно десетилетие /според техни прогнози/ специфични капацитети, превишаващи с два порядъка следващите ги в класирането акумулатори.

CPU:

--- Цитат на: batplamen в Януари 14, 2011, 04:52:52 pm ---Специфичният капацитет при маховиците /практически вече постигнат/ превишава с един порядък всички известни видове акумулатори.

--- Край на цитат ---
Много оптимистично ми се вижда да се твърди, че е постигнато такова десетократно увеличение на специфичния капацитет, освен ако под един порядък имаш предвид 2 пъти  ;)
Ако говорим за специфична мощност да, може и 100 пути по-голяма мощност да се получи. Аз също съм фен на инерционния акумулатор и е интересно ако имаш данни за реални установки, които да могат да акумулират специфична енергия поне като на литиево-йонни батерии, като в теглото на установката е включен и вакуумирания кожух.

vitan:
До колкото помня за единствената наша подводница по медиите казаха навремето, че дали много пари за акумулатори VARTA. СРЕБЪРНИ акумулатори :) Има такива :)

Радeв:
Такива ли?
http://en.wikipedia.org/wiki/Silver-oxide_battery

Благодаря за насоката! :)

П.С. Гледам доста се ползват за лаптопи и мобилни телефони:
http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=Silver+BATTERY&_sacat=0&_dmpt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&_odkw=Silver-Zinc+BATTERY&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313

По характеристики са конкуренция на LiFePo батериите.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия