Автор Тема: Вярна ли е формулата E=mc^2  (Прочетена 134323 пъти)

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Вярна ли е формулата E=mc^2
« Отговор #45 -: Май 30, 2020, 06:45:26 pm »
Радико формулата е вярна само като взаимовръзка между маса и енергия. Но не обяснява тази взаимовръзка адекватно.Вэтрешна енергия е всъщност енергията на една термодинамична система, тя включва топлина енергия, химична енергия, ядрена енергия, енергия на връзките, електромагнетизъм, силни и слаби ядрени връзки, кваркови силни глуонни връзки, и накрая гравитациони връзки, последните възникват с най малко потребление на енергия.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Вярна ли е формулата E=mc^2
« Отговор #46 -: Май 30, 2020, 06:54:19 pm »
Има още една формула:
Цитат
енергията е равна на масата по корен трети от скоростта на светлината

Тази формула е също така абсолютно точна и вярна.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Вярна ли е формулата E=mc^2
« Отговор #47 -: Май 30, 2020, 07:47:15 pm »
Има още една формула:
Тази формула е също така абсолютно точна и вярна.
Не съм чувал за тази формула, ако има информация в нета за нея, може да дадеш хипервръзката.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Вярна ли е формулата E=mc^2
« Отговор #48 -: Май 30, 2020, 08:00:16 pm »
Не съм чувал за тази формула, ако има информация в нета за нея, може да дадеш хипервръзката.
Нормално да не си чувал. Това е формулата на Радико бих могъл да кажа, че ще остане записана със златни букви във историята на физиката, но няма да го кажа поради простата причина, че ей сега мога да ти напиша още няколко такива "съвсем различни една от друга формули и всички те ще са непоколебимо и съвършенно верни.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Вярна ли е формулата E=mc^2
« Отговор #49 -: Май 30, 2020, 08:25:44 pm »
Нормално да не си чувал. Това е формулата на Радико бих могъл да кажа, че ще остане записана със златни букви във историята на физиката, но няма да го кажа поради простата причина, че ей сега мога да ти напиша още няколко такива "съвсем различни една от друга формули и всички те ще са непоколебимо и съвършенно верни.

Будалкаш ли се. :)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: Вярна ли е формулата E=mc^2
« Отговор #50 -: Юни 01, 2020, 12:28:02 pm »
Добре в другата тема за формулата на айнщайн, но се обоснови с някакви доказателства защо смяташ че формулата е хипотеза, и по точно, зависимостта на масата от енергията че е хипотеза, защото тази зависимост е факт.
Баце, цитирах ти учебник по физика за инженери. Там с дългата формула, която се изпростява (опростява) до E=mc^2
Рови назад и чети!
Никакво доказателство! Точно намеква (иначе анатема!), че това е хипотеза.
Повече не ми трябва!
Който иска, да му доказвам, аз нямам зор да убеждавам никого в нищо!
Капиш?

Неактивен filchef

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 158
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vfilchef
Re: Вярна ли е формулата E=mc^2
« Отговор #51 -: Юни 01, 2020, 01:32:45 pm »
Абе то и аз доказах, че пълната енергия на материално тяло по Нютоновата физика е Е=mv^2 ,което в граничния случай v=c дава Е=mc^2 и тая формула не я е измислил Айнщайн въпреки, че се приписва на него понеже я е доказал чрез формулите от теорията си , ама кой да чете.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Вярна ли е формулата E=mc^2
« Отговор #52 -: Юни 01, 2020, 02:13:40 pm »
витане, с тези формули нищо не се опровергава, ти схващаш ли значението на формулата на Айнщайн.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: Вярна ли е формулата E=mc^2
« Отговор #53 -: Юни 01, 2020, 03:16:43 pm »
Абе то и аз доказах, че пълната енергия на материално тяло по Нютоновата физика е Е=mv^2 ,което в граничния случай v=c дава Е=mc^2 и тая формула не я е измислил Айнщайн въпреки, че се приписва на него понеже я е доказал чрез формулите от теорията си...
Браво!
Можеш да изкараш пари от това.
Много списания по физика по света ще го глътнат като топъл хляб  8)

Неактивен filchef

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 158
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vfilchef
Re: Вярна ли е формулата E=mc^2
« Отговор #54 -: Юни 01, 2020, 04:09:43 pm »
Браво!
Можеш да изкараш пари от това.
Много списания по физика по света ще го глътнат като топъл хляб  8)
Няма как да изкарам пари от това тъй като това е елементарната проверка на  математическата връзка между теорията на Айнщайн и Нютоновата механика за коректност при граничните условия, която всички физици са направили още на времето.Препоръчвам ти да си изтеглиш тоя справочник https://mazeto.net/index.php/topic,11254.0.html ,който публикувах специално за хора като теб.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: Вярна ли е формулата E=mc^2
« Отговор #55 -: Юни 01, 2020, 04:14:13 pm »
Не става така, никак даже.
Нямам свободно време да се ровя. Но дори и да имам половин-един ден свободен пак няма да го направя.

Ако искаш нещо да докажеш - даваш така, както аз съм направил с учебника по физика.

Така, така, тука, формули, така, така и те така,
не съм ви казъл: учебник еди какъв си от еди-кого си - оправяйте се....

Неактивен filchef

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 158
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vfilchef
Re: Вярна ли е формулата E=mc^2
« Отговор #56 -: Юни 01, 2020, 05:26:36 pm »
Не става така, никак даже.
Нямам свободно време да се ровя. Но дори и да имам половин-един ден свободен пак няма да го направя.

Ако искаш нещо да докажеш - даваш така, както аз съм направил с учебника по физика.

Така, така, тука, формули, така, така и те така,
не съм ви казъл: учебник еди какъв си от еди-кого си - оправяйте се....
Вярвам че ще намериш свободно време да прочетеш тоя мой пост https://mazeto.net/index.php/topic,544.msg113730.html#msg113730 ,където съм ползвал въпросния справочник за проверката на формулата но се правиш на шушумига - има такива хора - виждат, че не са прави но в името на спора продължават да пишат глупости.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Вярна ли е формулата E=mc^2
« Отговор #57 -: Юни 01, 2020, 05:51:37 pm »
Продължавате да пишете глупости и да спорите за нещо напълно безсмислено. Въобше не отразихте какво съм написал камо ли да ПОМИСЛИТЕ защо съм го написал.  Тази формула дето така яростно спорите въру нея е НАЙ ГОЛЯМАТА БЕЗСМИСЛИЦА ВЪВ ВСЕЛЕНАТА.
Написах ви, че е вярна, че и другата напълно противоположна формула "МОЯТА" Е също точно толкова вярна. Не би трябвало да е възможно да са верни и двете да ама са. Верни са защото ЛИПСВАТ УСЛОВИЯ 
Всяка една формула може да бъде интерпретирана както му е удобно на човек за да я докара до вярна, тоест:
Със каква цифра трябва да бъде заменена буквата във "великата формула" означаваща скоростта на светлината. Ако приемем за измерителна единица парсек за година. То май трябва да сложим там числото "0,4"  ами ако измерваме в метри за Секунда или километри за юпитерова година. Ами ако е за сатурнова година. Абе въобще на халост се абите за неща дето въобще си нямат грам смисъл.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: Вярна ли е формулата E=mc^2
« Отговор #58 -: Юни 01, 2020, 05:57:15 pm »
@filchef
1. Беше прочетено и разбрано.
2. Формулата на Айнщайн не е E=m.c^2, а нещо много по-дълго.
3. Ако си учил във висше училище едно време, когато имаше академичен дух и се опитваш така да доказваш на доцента, ще получиш за това си "доказателство" което се полагаше.
4. Аналогията е доказателство в литературата, икономиката и пр., не във физиката.
5. Ти доказваш по аналогия, но тя не работи, ако превърнеш енергията в материя и обратно.
6. Това не ти е израз за кинетична, потенциална, свършена или несвършена работа.
8. Това е качествено ново превръщане.
9. Затова и не приемам доказателства по аналогия.
10. Вземаш пълната формула на Айнщайн и тогава ми говори.
11. Като се концентираш върху:
"Цитат от учебника:
„Айнщаин е обобщил израза, като е ПРЕДПОЛОЖИЛ, че е в сила не само за кинетичната енергия на материална точка, но и за пълната енергия………….” "
12. С'я имаш статична материя, която изчезва и "дава": E=m.c^2
Тая материя си стои на място, кротува си като хрисима овчица.
Защо да и приписваме още: "A=F.s където F е силата а s е пътят изминат от тялото"?
13. Huh?

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Вярна ли е формулата E=mc^2
« Отговор #59 -: Юни 01, 2020, 06:27:44 pm »
Цитат
С'я имаш статична материя, която изчезва и "дава": E=m.c^2
Тая материя си стои на място, кротува си като хрисима овчица.

Витане, формулата E=m.c2 e точно за статична материя. Сега кажи къде отива масата на електрона и позитрона, след анхилирането им, щото продуктите на анхилирането нямат маса на покой, тъй да се каже в покой фотони не съществуват.