Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Други нагревателни устройства

Отопление за 1,20 на денонощие създаде българин

(1/11) > >>

bgsolar:
http://vbox7.com/play:d4eb19ef

gotiniq7:
Това трябва да се види на място, как можем да се свържем с човека?

Seeker:
1,20 лв за ел. енергия е приблизително 8кВт/ч за отопление, това не е нито технически пробив , нито има нещо за хвалба. Всеки апартамент, който е вътрешен, може да се докара до същото положение, след като се остъкли балкона, запушат фугите на прозорците, външните врати и се управлява отвора за вентилацията в банята, тоалета и кухнята (ако има аспирация), и се сложат сифони на канализацията.  Няма по-добра дограма от дървената, но добре направена и пасната. 
Останалото са медийни фойерверки. Аз плащам зимата за ток около 80 лв, включая осветление, бойлер и готварска печка на ток, за площ 84квм, при нормална температура в стаите (19-23) , и се отоплявам с четири смядовски маслени радиатора.
Е, маслените радиатори са доработени, но не е нищо особенно - поставена алуминиева ламарина като пръстен , плътно до ребрата, така че да образуват нещо като комин на радиатора и височина : горе излиза на равно на радиатора, а отдолу стига до 3 см от пода. Идеята е да засмуква въздух от кота 0 и така завърта въздуха в помещението. Това е много важно, защото иначе остава един слой от 20 см. над пода, който е студен и създава дискомфорт.

Vetap:
Здравейте,
Напълно съм съгласен със Seeker. Българинът е известен с разхищение на енергия. Ако покажем на един немец, да речем или даже на един руснак какви дупки в дограмата имаме, те ще се хванат за главата. При наличие на толкова много слънце през зимата при правилна ориентация на сградите и рационално използване на слънчевата енергия в България може да се плаща много малко за отопление. Викайте неволята на помощ братя българи. Както в онази стара мъдра българска приказка.....

mat:
То това наистина не е сензация.
А като сте почнали да говорите за радиатори, кажете какъв радиатор да си купя (маслен, чисто електрически, воден, парен, бензинов ;) ...), че мисля да кажа чао на тоя идиотски климатик ако че е най-евтино с климатик.
Кой е най-икономичния и ефективен радиатор на ток?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия