Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Разлагане на водата

Сравнение между различни методи за разлагане на водата?

(1/9) > >>

nenov:
Здравейте! Все повече се интересувам от идеята да се задвижи кола с вода, и чета каквото мога да намеря. Има най различни устрайства за разлагане на водата. Като се замисля, някои от тях ми изглеждат направо смешни (поне на мен). Идеята ми е в тази тема да направим нещо като обсъждане на различните методи и по-опитните ако могат да споделят знанията си

nenov:
Ето как ще поставя началото
1 - количество оксиводород, необходимо, за автонимна работа на двигателя

1л бензин - 8,67kW
3107л водород - 8,67kW
1г вода след разлагане дава 1,23л водород и 0.680л кислород или около 2л оксиводород

при разход 7/100 (примерно) бензин излиза 414л водород/мин  (ако някой успее да го постигне, особено с електролизер,  нека се обади)

друга сметка - водорода гори в съотношение 35:1, което за двигател 1,8л и 3000 об/мин прави около 77л/мин водород (отново далече от реалните постижения) (нека припомня че имаме пълнене веднъж на всеки 2 оборота)

Тук ако може някой от "колегите" с опит да каже колко е реално необходимото количество водород/оксиводород, защото излиза че с електролизер това е недостижимо. Даже некъде из форума четох, че двигател захранен изцяло с оксиводород се е повредил след известно време, заради имплозивния характер на горенето на оксиводорода.

Повечето схеми на електролизери използват вода + KOH. за да работи стабилно във времето разтворът не трябва да се замърсява. което означава използване само на дестилирана вода, която вече не е безплатна (около 1лв/л) и накрая се оказва че дори и да се постигне необходимата ефективност, разходите ще са почти същите т.е. къде е икономията.

В този ред на мисли не е ли по добре да се използва устройство, работещо с обикновенна вода: ГИИТ, Cold fusion... и дали устройство от подобен род може реално да даде необходимия дебит?



mzk:
Дестилираната вода я купувам от склада директно на 80 стотинки, т.е. много е скъпа.

От такава система май наистина няма много смисъл освен ако не гониш някакви екологични характеристики.

Сметките са ти правилни. По принцип електролизера на Боб Бойс е трети етап (първи и втори са почистване икондициониране на плочите) е в състояние да дава до 100 литра в минута, обаче се използва сложна електроника и нехарактерен тороидален трансформатор, за който нямам сведения някой да е успял да го пусне.

Най- близкият експеримент е в Румъния и там след като всичко е направено по учебник все още няма резултат (поне последния път когато говорих с човека) или дори да има ще е катковременен, защото се търсят еднакви импеданси между тороида и водната клетка, които постоянно и по всякакъв повод могат да се нарушат и са много трудни за управление.

С предоставената електроника и тороид (който може да се подобри) единственото което можеш да постигнеш с неговата система след много прецизна и скъпа работа е само някакво доказвщо концепцията устройство, но и това не е много сигурно.

Аз бих те посъветвал ако наистина си ентусиазиран да направиш сериозна икономия да видиш ГЕЕТ, само че с предварително магнетизирана стоманена пръчка, освен това помисли за плазмено запалване и инжектиране на вода.

По- натам можеш да направиш един малък (примерно 200 кубика) двигател на същия принцип (ГЕЕТ, пропан-бутан, плазмено запалване, вода) и с него на постоянни обороти да захранваш акумулатори за електродвигател, т.е. електромобил. Това ми изглежда най- реално и с най- нисък разход, само че има инвестиции.

Лично аз бих се захванал с последното, но нямам достатъчно пари и умения за електродвигателите и вграждането му в колата, т.е. сам е трудно.

Успех!

nenov:
Първоначално и аз се спрях на електролизера на Боб Бойс, като смятах (и все още смятам) да направя някои опити с комбинирани методи за "възбуждане" на водата: електрически импулси, комбинирани с лазерно лъчение. Използва се KOH. от тук малко разсъждения. - за да запази резонансния кръг постоянни параметри, трябва водата да е винаги с еднакви показатели - което според мех въобще не е лесно. Некъде из форум пишеше, че KOH реагира с кислорода и се отделя само водород. Ако е така - става почти невъзможно да се следят параметрите на електролита и той трябва да се сменя периодично (не е ясно колко често), което поставя под голям въпрос икономическата полза. Поради тази причина вече съм сколнен да проуча по-подробно някой от другите методи. Готов съм да помагам с електрониката и реализацията на схемите, за всяко едно устройсто (по някаква "случайност" съм го завършил това и го практикувам:)), но с механиката срещам известни затруднения, защото от поялници и жици у нас не е останало много място за стругове, електрожени и шмиргели :))))), а и човек не може да разбира от всичко.

nenov:
Според мен евентуално решение е разлагане на обикновена вода, което може да стане, ако тя се превърне в плазма, както в в ГЕЕТ. Вижте на какво още попаднах: http://www.panacea-bocaf.org/danieldinglewatercar.htm
особено плазмения генератор на проф. Канарев.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия