Справочници, схемотехника, теория > Трансформатори, силова, захранваща и стабилизаторна схемотехника

Схема за повишаване на акумулаторно напрежение?

<< < (2/2)

ilia_92:
Качвам файл с всичко необходимо за подкарване, защото не знам кога ще ми остане време за модификациите, нужно е само малко смятане. Чертано е на Sprint layout, модифицирайте колкото искате. Има какво да се модифицира! По принцип е импулсно за усилвател, където трябват 2 или повече стабилни напрежения, така че не виждам проблем да се направи за крушка, електромотор или нещо подобно. За напътствия, при проблеми, съвети и други такива, пишете ми на лично (По някои други средства за комуникация е много по-лесно), ще отговарям когато мога и на каквото мога :). Ще се радвам ако усъвършенстваме схемичката :), че и аз в момента я ползвам. Пак казвам , правете на ваша отговорност, не давам гаранция, че всичко ще се получи както е по план :)

FreeEnergy:
Здравейте,

Тъй като исках да питам и аз подобен въпрос, ще го включа в тази тема.

Погледнах свръзките, които МЗК предлага, но там го няма отговора на моя въпрос, а именно:

1. Ако имаме прав ток 220 волта, как да го направим на по-малък? Има ли такива конвертори и най-вече губи ли се така от силата на тока или ампеража. Т.е. ако го направя от 220 на 48, това означава ли че ампеража ще е същия, или ще се увеличи, за да се получат същите изходни ватове по формулата W=A x V.

2. Възможно ли е 220 волта прав ток да се вкара в инвертор, за да се преобразува в променлив?

Благодаря ви предварително.

Поздрави

FreeEnergy:
Благодаря Алтиум,

А в обратния случай пак ли важи правилото? Т.е. ако от 48 волта намаляме на 12 волта, ще се увеличи ли ампеража, минус загубите при конвертирането?

Поздрави

Ф

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия