Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Други нагревателни устройства

Микровьлнов отоплител

(1/5) > >>

i_vack:
Някой разглобявал ли е микровьлновата печка!!!
Тьрся човек имащ желание за работа по проект на микровьлнов проточен отоплител за вода.
Сабирам сьвети,схеми и чертежи от експерементирали както и обмяна на опит

teofilius:
Здравей!Разглбял съм микровълнова и съм добре запознат с устройството и работата и. Съмнявам се че ще е достатъчно ефективен принципа за проточен бойлер освен ако имаш магнетрон  с мощност поне 3Квт  но вероятно и толко няма да е достатъчно. Трябва да имаш мощността която е при нормалните проточни бойлери и то във микровълнова енергия. Микровълновите печки имат големи загуби тъй като не всичката микровълнова енергия се преобразува в топлина.Вариант е част от магнетрона да е потопен и обтичан от водата като така и ще се охлажда и ще издържа на продължителна раота и ще се вдигне ефективността.  Другата възможност е чрез мкровълни да генерираш изкуствена кълбвидна мълния в кварцова сфера която е потопена във вода и да възбудиш чрез електрически разряд през кълбовидната мълния да отделя свободна енергия във вид на топлина и светлина. КПД при този случай се вдига над 1 (100%) едва при микровълнова мощност над 2Квт. Имам планове за възбуждане с електрически вихър(вортекс) при което очаквам огромно отделяне на енергия във вид на топлина и светлина но това ще стане когато си набавя някои от нужните материали пък и сега работя над получаване на ел.енергия което е достатъчно вълнуващо  и предизвикателно ...Все пак ако мога да помогна с нещо ще го направя...

ogilc:
Здрасти, аз съм направил такова парно. Ако искаш може да обменим идеи  :)

i_vack:
здравейте
Благодаря ogilc .Би ли споделил подробности за принципа.Аз лично направих няколко опита с обикновенна микровьлнова,като засекох времето за което св загряват различни количествавода и до каква температура достига.Това наведе на мисзлта че може да се използва и импулсно подаване на флуида използван в системата

teofilius:
Здравейте! КПД на едно микровълново загряване на вода в най-добрия случай може да се изравни с това на обикновеното загряване с реотани. Имаме едно нестандартно решение тъй като едва ли принципа има особено разпостранение по света, но нищо повече. Ако искаме да имаме КПД над 1(100%) с микровълново загряване на вода, тогава трябва да подходим както д-р Кирил Чуканов.  По-голяма микровълнова мощност която се използува за възбуждане на изкуствена кълбовидна мълния(плазмено образование) в среда (съд) с понижено налягане. Газът е без значение. Може да е и обикновен въздух. Съдът в който се възбужда плазмата се обтича от вода. Специфичното в принципа е че за да започне отделяне на допълнителна енергия от плазмата надвишаваща входящата за поддържането и е нужно през плазмата да се пропуска високо напрежение от15Кв , може  и по високо. Следващата стъпка е лично решение, което ще доведе до скок в КПД на изсмукване на енергия от вакуума, и това е електродинамично завихряне на плазмата, което е просто за изпълнение и ще предизвика освен това несравнима степен на топлоотдаване. Според изследванията на д-р Чуканов и думите му на които се доверявам напълно че са достоверни, то КПД на микровълновата плазмена система е малко над 1 при входяща микровълнова мощност от 2Квт. При увеличаване на микровълновата мощност КПД също се увеличава. За повече от 15г. изследвания и експерименти, единственото което е правил е увеличаване на сигурността на системата, повишаване на вхоящата и изходящата мощност за да стигне до настоящия момент в който изходната мощност е 1Мвт. електрическа , топлинна и светлинна мощност при входяща ~100Квт. И нещо което е много съществено в работата му, е прякото получаване на електроенергия от изкуствено поддържаната кълбовидна мълния. 
   Значи при 2Квт. входяща мощност изходната топлинна е съвсем малко над 1(100%)>2Квт.
 и с увеличаване на входящата , изходната също расте.  Смятам че при използване на електродинамично завихряне на плазмата, КПД ще нарасне многократно и то при възможни от наша страна за постигане, входящи мощности. Например 2Квт.  или по-малко дори. Не е нужно някакво твърде продължително изследване и твърде големи инвестиции в един такъв проект тъй, като можем да стъпим на основата на постигнатото до сега от други преди нас и просто да изградим следващото стъпало прибавяйки нещо свое. Със инвестиция от порядъка на 10-15000евро за няколко месеца може  да се постигне и надмине това което други вече са постигнали и тогава микровълновото отопление ще е най-малкото което ще имаме. Като знаем какв е принципа на работа на магнетрона , стои голямата вероятност изкуственото плазмено образование освен че ще генерира изключително много топлинна и светлинна енергия, да се превърне в един по-мощен магнетрон (мегатрон) от нов порядък. Или става така че използваме един малък магнетрон за да възбудим един много по-мощен и от по-висш клас при , който енергията постъпва от вакуума.
   Възможностите са изключитерни! По-скоро въпроса е кой ще инвестира в един такъв проект, за да бъде осъществен! Разбира се в домашни условия също може да се експериментира и то с минимални вложени средства и приемливата възможност за изгаряне на част от използваната техника и надявам се малката вероятност за сравнително малък по мащаб квантов взрив от пикове в изходната мощност от порядъка на мегавати. Както и да е , това е в най-лошия случай и надявам се най-малко вероятен.
   Ми това е от мен. Просто споделих някои свои виждания и изводи. Иска ми се повече да вършим отколкото да говорим, но разбирам че при всички ни е и в голяма степен въпрос на възможности а и на доверие особено, когато залагаме на други хора.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия