Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Други ДВГ и топлинни машини

Автомобили, задвижвани с компресиран въздух

<< < (2/5) > >>

i_vack:
Благодаря ти много за предложението.
Аз съм от Пловдив и от известно време си търся Тико за тази цел. Вижда ми се подходящо, а и така ще спестя от излишни разходи по направата на стенд - метална рамка с тампони, както и подходящо място. Също така и автомобил в движение ще ми осигури нужните данни чрез експерименти и проби, вместо използването на уреди за измерването на мощност, обороти и т.н, които аз и така или иначе не притежавам.

За съжаление установих, че този вид автомобили е на изчезване. Отдавна ромското население го е изкупило за скраб и смятам да се пренасоча.

teofilius:
http://www.rohnermachine.com/pageVideos.html   - Papp Engine
Това е работа на двигател с електрически разряд във горивна камера със въздух под налягане.
  Мисля че електрическия разряд трябва да е експлозивен посредством кондензатори без индуктивност (което ги прави изключително бързи) , по-високо напрежение и по-висок капацитет . Електроразрядните електроди трябва да са волфрамови което е най-малката грижа. Когато въздуха се разширява трябва да отива в охлаждаща камера където се свива , след като е свършил работа във първата.  Известно ми е че при бърз разряд през вода, механичната енергия на електрохидравличния взрив е хиляди пъти по-голяма от първоначалната вложена. Може да се работи и с вода като всеки от случаите си има предимства и недостатъци. Ако се експериментира с двигатели, то трябва да е на стенд и да сте готови да ги изгубите в името на каузата. Нещо което вероятно ще направя някой ден е следния опит: Електрически разряд от мощен кондензатор във вода във специално пригоден цилиндър който задвижва магнит през бобина.  Може да се използват и много бобини последователно наредени а през тях минава магнитния снаряд . Събирам енергията от бобините обратно в кондензатора който съм използвал за разряда и сравнявам вложената  и изходната енергия. След това може да се мисли за подобрена конструкция, в смисъл за постоянна работа и генерация.

vlindos:
teofilus, занимавам се с тези кондензатори + вода над месец :). Действително има свършена работа, но там докъдето съм стигнал тази работа не е достатъчно за бъде местено буталото. Ще видим, още много работа има да се върши, колега в западния форум успява да постигне резултати от 40 до 160 psi с еднакви електрични параметри. Аз експериментирам 470uf/~315V кондензатор.
Според експериментите на Grenenau, КПД е 156% някъде, което е малко за извършване на движение на двигател + производство на електроенергия за захранване кондензатора, но на запад твърдят че имат кола която да върви на този принцип. И тук има поле за действие обаче, искрата би могла да се вкара в "Tesla switch" което би намалило доста ел. консумация.

Ще споделиш ли как смяташ кондензатора би могъл да "извършва работа" без вода ?

i_vack:
За сьжаление за много от нещата които споделяте не сьм добре запознат -даже никак.
Искам, ако е вьзможно, да интерпретирате и доразвиете идеята, която имам. Според Теофил и неговите опити КПД не достига за извьршване на движение + производство на ел. енергия за кондезаторите. Идеята ми е: възможна ли според вас конструкцията да е с дву-полюсни бутала, които предават движението хидравлично усилено. И това няма ли да доведе до многократно увеличение на КПД-то.

zax:
Какво ще се получи ако се свърже бутилка с високо налягане, (например СО2 бутилки до 190 bar) към двигател с вътрешно горене? Двигателя е 1.3 бенз. Разполагам с бутилката и вартбурга е свободен за експерименти, ако някой има идея пишете.  :)  Ще проработи ли и колко време ще се движи?
На мястото на делкото трябва да се постави клапа разпределител на налягането.

Поздрави.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия