Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Вашите експерименти

Електролизер на ilia_92

<< < (5/6) > >>

Иван Димов:
  Някъде четох, че при продължителна електролиза с доливане на вода, в разтвора водата става "тежка", тъй-като предимно се отделя по-лекия водород.

mi68:
Благодаря на Илия-92 схемата е същата. Размишлявах и стигнах до грешката - пише волтова дъга във водорода и кислорода, а не искра. Волтовата дъга държи 6 000 К градуса, ако е  син пламъка и се вземе закона на Вин за излъчване на абсолютно черно тяло, имаме над 7 000 К, ако е бяла светлината над 10 000 К. Волтова дъга ни трябва напрежение 20-40 В и ток 4-8 А. Сега волфрама нетрябва да се замества с нищо друго. Волфрама е от 6 период на Менделеевата таблица и е силен катализатор, при други метали като неодимий е силен магнит. Трудно топим; недостатък- разпрашава се от анодни лъчи. Алуминият не се разпрашава от анодни лъчи, но лесно се топи и е неподходящ. За това смятам, че трябва да се ползва променлив ток 50 Хц, за да имаме равномерно износване на електродите. Трябва емпирично да се намери напрежението и токът така, че да не се износват електродите. Тъй като имаме висока температура, се получава термично Н2 = Н+Н  и термоелектронна емисия, токът е малък, а напрежението - няколко волта. Може да се почне с 12 В  от акумулатор.
Изчислената енергия е 218ккал/граммол превръщам в  218.4,18=911,25кДж/граммол. Това е над 1/4 кВт/ч допълнителна енергия. Много добре!

Коригирах поста. Думата се пише "емпирично"!
mzk

mi68:
Правя връзка с автотермията. Там говорят, че всяка химична реакция е напрактика физична но имаме обмен на електрино (електронно неутрино) и се запазват химичните свойства на елементите. При автогорене на кислород се получава най-близкия инертен газ Неон. Както колегата Кадицеус обясни по трудния начин се получава свободна енергия чрез трансмутация при екстремни температури. При автотермия, или нормално горене на бензин, се  получава  повишено ренгеново излъчване в двигателя, а в купето е нормално. Възоснова на това смятам, че водорода се превръща в Хелий, а кислорода в Неон. По дифиниция плазма (волтова дъга) е електронеотрална и затова можем да получим нискотемпературна плазма в неонова лампа. Водородът и кислорода не са електронеотрални и затова имаме високо температурна плазма. Методът има екологична цена, трябва разумно да се превръща водата в инертни газове Най-вече за екокатастрофи като тази в Унгария с бокситната руда. Правим къквото можем. Тъй като нямам електролизер приканвам колегите с електролизери да правят опити с волтови дъги, да ползват искрови свещи за ДВГ някой са легирани с волфрам и да покажат резултати.
Успех.

mi68:
"Устройството за осъществяване на метода се състои от една или множество електролизни клетки, предпазно устройство за регулиране на налягането на газовата смес (клапа б.р.), предпазно гасително устройство (арестор б.р.) и горелка.
 Устройството може да се комбинира в единна система с трансформатор, който може да има няколко намотки, за да се използва и за други цели - зареждане на батерии, галванопластика, дъгово заваряване или за осигуряване на дъга за атомно заваряване."
Този текст на патента ме навежда на мисъл за ползването на променлив ток 50 Хц за дъгата на атомното заваряване.

mi68:
Цитирам патента:
 "На фиг. 7 е показан кислородно-водороден генериращ заваряващ апарат, включващт газгенератор 70, представляващ серия от електролизни клетки, включени последователно,токорегулираща клетка 71 (устройство за регулиране налягането на генерирания газ) и енергетичен източник 72...
 Енергоизточникът е от известен тип, състоящ се от трансформатор 87, свързан с променливотоков електроизточник и снабден с определен брой изводи за различни цели. Една намотка от трансформатора е свързана с мостов токоизправител, който осигурява постоянен ток за газгенератора. Друга намотка се използва за дъгово заваряване или може да се използва за получаване на дъга  при атомно-кислородно-водородно заваряване. Трансформатора е евентуално приложим, но генератора може да се свърже и направо към мрежата. Фактически и мостовият токоизправител не е от решаващо значение и при желание може да се се включва в апаратурата.
От фиг. 7 ясно се вижда променлия ток за атомно заваряване. Регулиране на тока става чрез регулиране на въздушната междина на регулиращия дросел. Тук колеги проявете творчество и ползвайте електрожен или телоподаващ апарат-при не го токът е постоянен. Нямам информация за волфрамови електроди. Импровизийте!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия