Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Електромобили

VW Голф - електричка

<< < (2/15) > >>

eltransbg:
Малко развитие по проекта - използваме БМС за да анализираме разхода при движение на колата:



а цялата статийка може да прочетете от страницата на сайта:
http://ev-bg.com/wordpress1/archives/351

Seeker:
@ vdomov
Автомобила има ли система за регенериране на ел.енергията при спиране? LiFePO4-батериите позволяват 70% възстановяване на върнатата енергия при генераторен режим на двигателя.

eltransbg:

--- Цитат на: krazz в Ноември 10, 2010, 11:49:18 pm ---А платихте ли си сметката за парното?  Как смятате да е отоплите котурата зимно време? А климатик за лятото?

Електромобила е някъкво постижение на човечеството, но за момента няма прагматичен вариант!
 
Не можете да ме убедите , че постиженията Ви в домашни условия са по-добри от резултатите на световната научна общност!

--- Край на цитат ---


Да ти кажа "котура" може би е твойта кола...
Друго - в никакъв случай не желая да се състезавам със "световната научна общност"! Колата ми върши работа - за града няма по добър вариант от нея ;)
Където и да е - отивам, свършвам си работата и се прибирам, не ме е оставяла на пътя... Дори ми предлагат да си я зареждам от където минавам ;)
Така че тука темата не е това че може да се направи по добре - разбира се че може, за пример мога да ти посоча Тесла или по скромното електромобилче - Think... На пазара има и доста други електромобили от по малки компании, не от големите - Nissan, GM (Opel) и т.н.
Разбира се отворен съм за нови идеи и за посочените проблеми - липсата на климатик, парно... Но това са доработки, които, когато им дойде времето, ще се направят  ;)

mzk:
Измислянето на каквито и да е дивотии от сорта, че нямала парно, са пълна глупост, да не кажа по-голяма дума.
Проектът е прекрасен и трябва само да се радваме, че го има. Жалко, че няма повече такива проекти.
Държа да се знае, че ще трия лично всички измислени доводи, писани с цел оскверняване на проекта.

eltransbg:

--- Цитат на: mzk в Ноември 11, 2010, 09:52:21 pm ---Измислянето на каквито и да е дивотии от сорта, че нямала парно, са пълна глупост, да не кажа по-голяма дума.
Проектът е прекрасен и трябва само да се радваме, че го има. Жалко, че няма повече такива проекти.
Държа да се знае, че ще трия лично всички измислени доводи, писани с цел оскверняване на проекта.

--- Край на цитат ---
Благодарско за думите, но наистина проекта има и своите недостатъци, които според мен не трябва да се крият.
Не е необходимо да се трият каквито и да е мнения, нека всеки да има право да си изкаже своето становище!
Нали за това са форумите - да се обсъждат проекти и слабите им места....
А ако някой иска да помогне с парното - насреща съм  ;)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия