Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Електромобили

VW Голф - електричка

(1/15) > >>

eltransbg:
Сигурно доста знаят за електричката която сглобихме и е в движение от няколко месеца.
Конверсията е подробно описана в блога на http://ev-bg.com/ но да кажа на кратко:
- за базов автомобил - VW Голф 2,
- за контролер и уреди - Kelly;
- за електромотор - Костов;
- за батерии - литиево полимерни от Thunder-Sky.
Събрах на една страница и няколко видео клипове на електричката:
http://ev-bg.com/wordpress1/archives/316

Savana:
И скъпото излиза евтино - зависи от начина на приложение. За заводски транспорт това няма грешка. Помниш, че електрокарите струваха по 2500 лева без батерите и зарядните а един "Запорожец"  пак беше  три бона.  В транспортната техника,  принципа е измислен -хибридни машини -верно са на 60 % по скъпи но пък са супер икономични. Какъв е КПД на тези полимерни батерии, акумулаторните са с  60%.

ilia_92:

--- Цитат на: Savana в Септември 10, 2010, 03:59:28 pm ---... Какъв е КПД на тези полимерни батерии, акумулаторните са с  60%.

--- Край на цитат ---

Доста повече според мен. За кои акумулаторни говориш ? Оловните? Li-pol бият по всякакви критетии която и да е друга акумулаторна батерия, освен по брой зареждания доколкото съм чел и като цяло съм доста доволен от работата им (по моите скромни наблюдения над телефона) - температура, маса/мощност, заряд-разряд, имат ниско вътрешно съпротивление което е предпоставка за отдаване на голям ток и т.н.
Е, не ти отговорих за КПД-то , но пък упоменах предимствата.   :)
До автора: Може ли да се уреди някоя среща за нагледно представяне на модификацията ?

fantom4e:

--- Цитат на: Savana в Септември 10, 2010, 03:59:28 pm ---Какъв е КПД на тези полимерни батерии, акумулаторните са с  60%.

--- Край на цитат ---
КПД на литиевите, йонни или полимерни е над 97 %.

fantom4e:
КПД-то не се влияе от температурата, то си остава почти постоянно за дадена система, при ниски температури ще падне капацитета (в повечето случаи). Тези с полимерен електролит работят до минус 60°С.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия