Алтернативни енергоизточници > Магнитни мотори/генератори

Магнитни генератори без реакция спрямо движещите се части?

(1/2) > >>

DSP_83:
От този сайт http://svetlinaotzion.narod.ru/eterindex.html разгледах доста схеми-идеи на магнитни генератори, в които се открива известна логика. В него също има и генератори от кондензаторен тип, които са ми по - неясни. Незнам някой разглеждал ли ги е тези схеми и ако да какво мнение може да каже по въпроса. Аз съм започнал подготовка за направата и изпробването на една от схемите. Ако някой е запознат с тях или има мнение по въпроса моля да го сподели. Аз също в процеса на работа по схемата ще споделям резултатите. :)

kkrasi1967:
От тези всичките сглобявам първата схема,почти съм готов откъм сглобяване,вала ми е от 6мм.шпилка а дисковете от 3мм.-125мм режещи дискове за ъглошлайф,наредил съм пластините по 8 на диск като ги синхронизирах така че в един и същи момент да са между магнитите и централния магнитопровод на който е и бобината!Сега ще творя лагеруването на вала.

tsvetan.filev:
Разгледах тези схеми МАГНИТЕН ГЕНЕРАТОР-АЛТЕРНАТОР С КПД НАД 100% БЕЗ РЕАКЦИЯ НА РОТОРА.

Мога да ти кажа без да ги реализирам следното:

Схемите няма да работят поради простия факт че всеки ферит, ламарина или стомана (без неръждаемите) се влияе от магнитно поле.
Когато ротора (маховика) се завърти и пластината се доближи до магнит или ферит по които тече магнитно поле то тя ще се повлияе (привлече) от полето, като това ще отнеме от кинетичната енергия на ротора.
Това влияние не е нарисувано на схемата (пренебрегнато е). Но то е там.
Ако пластината не се влияе от магнитно поле (например неръждаема стомана) то няма да се предизвика изменение на полето и няма да има индукция в бобината.
Т.е. търси се материал който хем да се влияе от магнитно поле хем не.
Всеки материал го може това нещо обаче трябва температурата и налягането да се менят в различни сегменти от въртенето, което е разход на енергия.
Тези схеми разчитат на факта, че когато пластината преминава през магнитното поле го променя.
Но точно тази промяна предизвиква обратна кинетична енергия (правило на Ленц).
Вероятно се образуват и вихрови токове (eddy currents), които допълнително се противопоставят (пак според Ленц).
И въобще закона за консервиране на енергията (правило на Ленц) си е там и няма мърдане :-)
Колкото енергия трябва за завъртане толкова се разсейва в околната среда и в крайна сметка системата се самобалансира.
Системите търсят равновесие, а не ускорение.

Този КОНДЕНЗАТОРЕН ГЕНЕРАТОР НА СВОБОДНА ЕНЕРГИЯ С КПД НАД 100% не ми се изяснява добре.
От къде точно идва това високо напрежение.

coke2k:
                                                                      За много години, живот и здраве и успехи.....


--- Цитат на: tsvetan.filev в Януари 04, 2012, 10:48:20 am ---Схемите мяма да работят поради простия факт че всеки ферит, ламарина или стомана (без неръждаемите) се влияе от магнитно поле.
Когато ротора (маховика) се завърти и пластината се доближи до магнит или ферит по които тече магнитно поле то тя ще се повлияе (привлече) от полето,
като това ще отнеме от кинетичната енергия на ротора.

--- Край на цитат ---

Точно така, обаче по лесно е да се намери начин да се компенсира загубата на кинетична енергия в следствие на естественото привличане на "феро метал - магнит" , като за целта на 180 градуса от генераторните елементи се поставят пасивни компенсиращи елементи примерно магнит- магнит с едноименните полюси. Т.е. в момента на привличане на от едната страна , от другата да има отблъскване ......Така през 180 градуса ще има едновременно генерация и компенсация. Не е трудно за изпълнение , ако не е ясно ще начертая и схема. Стига да има желаещи да правят нещо, аз доста неща съм се хванал да правя и не смогвам  навсякъде....

tsvetan.filev:
Живи и здрави. Много успехи на всички :-)


--- Цитат на: coke2k в Януари 04, 2012, 11:14:49 am ---                                                                      За много години, живот и здраве и успехи.....

Точно така, обаче по лесно е да се намери начин да се компенсира загубата на кинетична енергия в следствие на естественото привличане на "феро метал - магнит" , като за целта на 180 градуса от генераторните елементи се поставят пасивни компенсиращи елементи примерно магнит- магнит с едноименните полюси. Т.е. в момента на привличане на от едната страна , от другата да има отблъскване ......Така през 180 градуса ще има едновременно генерация и компенсация. Не е трудно за изпълнение , ако не е ясно ще начертая и схема. Стига да има желаещи да правят нещо, аз доста неща съм се хванал да правя и не смогвам  навсякъде....

--- Край на цитат ---

Не съм чувал за такава компенсация освен в случаите на монополюсни магнити, в които чрез трик се скрива магнитното поле вътре в материята и остава само един външен полюс.
Ферита или метала се привличат еднакво от двата полюса освен на границата между двата полюса (можете да пробвате с игла) където всъщност метала се отблъсква но зоната е много малка и няма как да се използва.
Добавените магнити ще добавят още привличане нищо повече.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия