Алтернативни енергоизточници > Toroidal Power Unit - Steven Mark

Някой да помогне за моето "ТъПУ", т.е. TPU

<< < (3/3)

Иван Димов:
 И аз се чудех откъде идва този парадокс. Но се оказва, че потенциалната енергия в пружината се превръща в кинетична на двете тела (макар и не по равно за двете). В посочения по-горе случай, спрямо координатна система, закачена за пружината, телата се движат с 20 m/s - едното напред, а другото назад. При това енергията на всяко от тях е Е=20^2=400 J или общо Е=400+400=800 J. Такава е била потенциалната енергия на свитата пружина. И като сметнем общия прираст на енергия при двете тела в другата координатна система dE=dE1+dE2=-3600+4400=800 J виждаме, че всичко е точно. Така го обясних, че чак на мен ми стана ясно. Въпросът е откъде се взема енергията тогава при многото работещи прототипи с КПД над 1 ?   
   Моят отговор е: Трябва да действат инерционни сили или комбинация от електрическо и магнитно поле. Например при електронно лъчевите тръби, когато електронният сноп се отклонява от магнитно поле, към вектора на скоростта на електрона V се прибавя вектор dV, перпендикулярен на V. Магнитната сила е перпендикулярна на движението и казваме, че не вкарва енергия, а само променя посоката на електрона. На практика обаче векторът V се удължава (макар и малко), след като прибавим към него dV. Значи имаме все пак някакъв прираст на енергия от магнитното поле. По мое мнение при TPU-то имаме локално магнитно поле, което се премества по дължината на жицата и така повлича електроните. Радко също споменава, че TPU-то е нещо като ускорител.
   Аз все пак ще пробвам с моето "резонансно напомпване", но трябва първо да намеря информация за устройството на Т-тригер.

mi68:
Потенциалната (скритата) енергия е навсякъде и създава вълнова среда. Вярно е, че се преобразува по различен начин и различни са проявленията. Тази енергия е стабилизираща и  противодействаща F= - F . Ако енергията стане съдействаща и ускорителна то се получава максимум F=2.F . На теория е лесно.
Идеята да кажем за честотно изместен резонанс, примерно имаш 100 кХц , а взимаш енергия на 10 кХц има подводни камъни.
-системата трябва да е доброкачествена т.е с голямо Q. Качественият фактор на един трептящ кръг зависи изключително от качественият фактор на бобината.
-създадените електромагнитни вълни на 100кХц безвъзвратно отнасят енергията в околното пространство. Примерно е  да се ползват кварцове и ултразвук. Следва друг проблем ултразвук с честота 100кХц най-вероятно ще разпраши кварца. Проблема не е в Т тригерите.
При ползване на трептящ кръг трябва да изчислиш времеконстантата на  затихването и да видиш в нашия случей с колко е спаднала амплитудата на 100 кХц за 10 периода т.е. 10 кХц.
Като цяло опита ни се вижда неработещ. Според мен работещ е модела с противоположностите (сфазирване). Честотните (времевите) работещи са в октавно съотношение т.е. параметричен резонанс. Трети варянт е ширико спектърна сихронна детекция т.е смесване на постоянен ток с променлив. Направи блокова схема, принципи на работа,а не теоретични приказки приказки.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия