Алтернативни енергоизточници > Toroidal Power Unit - Steven Mark

Някой да помогне за моето "ТъПУ", т.е. TPU

(1/3) > >>

Иван Димов:
   Здравейте,
На мен електрониката ми е хоби и проектирам схеми почти само с въображение. Сега обаче се запънах в Т-тригерите. Ако някой има схема на такъв тригер, но да се виждат в нея транзисторите, моля да ми я покаже. Благодаря предварително.
   Целта ми е с еднакви тактови импулси да включвам последователно ту един, ту другия от два транзистора. Аз не можах да намеря кой знае каква информация за TPU-то, но мисля да направя резонанс с високо напрежение и от него да се опитам да извлека енергия. Засега успях експериментално да разбера, че най-високо напрежение в трептящ кръг L2C2 се постига ако индуктивно подаващия към него енергия друг кръг L1C1 има същата резонансна честота, т.е. L2*C2=L1*C1.
   Що се отнася до неверниците, които твърдят, че енергия не може да се създава от нищото, ще кажа - такова нещо като енергия в Природата няма. Енергията е математическа фикция. В Природата съществува маса m и тя се движи със скорост V, т.е. съществува импулс p=mV. Оказва се, че един и същи импулс mV придава на едно и също тяло различна порция енергия като при по-големи скорости тялото придобива по-големи порции (прираст) енергия. Поставете във формулата за енергията mV^2/2 едно и също dV при малки, а после при големи скорости и ще видите разликата (дайте на V произволно цяло число и после V+dV). Смятам, че именно на подобен принцип при високите напрежения, прирастът на енергия е по-голям. И няма никакви мистификации - науката не е религия ! Просто физика и математика. 

Радeв:
Поздравления!
Има толкова много писано за ТПУ. Има най-различни предположения как работи ТПУ: резонансено  и вихрово, има предостатъчно писано във форума.
Дерзай! ;)

Dex:

--- Цитат ---- такова нещо като енергия в Природата няма. Енергията е математическа фикция
--- Край на цитат ---
Би ли обяснил на непросветените, какво точно имаш в предид.

getca:
Здрасти Иване,

За какво са ти тия Т-тригери, вземай смело D-тригер, връзваш му D-входа за инверсния изход и си готов. С всеки тактов импулс състоянието на изходите се сменя. Нпример 7474 или CMOS 4013 или...е, виж в каталозите, де... ;)

Поздрави... :)

Иван Димов:
  Понеже съм малко бос в интегралните схеми и докато събера информация за подробностите, ще съм си направил един Т-тригер ако имам схемата му. Аз даже съм в състояние сам да го изобретя (отново), но тъй-като вече е измислен може да си спестя малко време и мозъчни напъни.
   А целта на занятието е да разклатя резонанс с минимум енергия. Това е все едно да разлюляваш люлка - важно е тласъците да са в точния момент. Когато акумулираната в трептящия кръг енергия достигне пределния си максимум, част от нея ще се използва за полезна работа (примерно половината). После пак "разлюляваме" до максимално напрежение и отново използваме половината от енергията и т. н. "Напомпването" на енергия ще става примерно за 10 цикъла, а разрядът на кондензатора ще е за един цикъл или с други думи ако резонансът е при 100 kHz, то консуматорът ще е при 10 kHz (токът може и да се изправи с диоди). Това е в общи линии идеята.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия