Справочници, схемотехника, теория > Измерителна и генераторна техника - практически схеми и софтуер

Детектор на инфразвук

<< < (11/11)

vitan:
Трябва говорител с голям диаметър. Може бъгъв и гъгнещ. Сваля се бобинката и се пренавива с много по-тънък проводник на повече навивки. За по-голямо индуктирано напрежение и да не пречи на движението на мембраната. Не се търси качество на звук или мощност…., а индукция на напрежение. Ако има HDD магнити още отзад: колкото повече, толкова повече :)

Задачата е решима и това трябва да е завършека на системата. Остава да намеря някой бракуван голям говорител.

Радико:
Интересна тема VITANE. Още по интересно до къде си я докарал за тия години. Нещо не виждам авторски снимки или клипове. До колкото схващам целта е единствено удоволствието, че правиш нещо. Щом те кефи няма лошо въпреки, че лично мен въобще не би ме удовлетворил подобен подход. Обаче, съдба паднало ти се е да станеш инженер. Ако беше имал по добрия късмет да станеш  миньор щеше да се досетиш, че има и друго много по забавно и вълнуващо решение на проблема. Нищо спий спокойно аз ще отмъстя.

VITAN:

--- Цитат на: Радико в Април 03, 2020, 10:37:22 pm ---Още по интересно до къде си я докарал за тия години.
--- Край на цитат ---
Имах още по-интересна занимавка...

--- Цитат на: Радико в Април 03, 2020, 10:37:22 pm ---Нещо не виждам авторски снимки или клипове.
--- Край на цитат ---
Няма нужда.

--- Цитат на: Радико в Април 03, 2020, 10:37:22 pm ---Нищо спий спокойно аз ще отмъстя.
--- Край на цитат ---
Ам'чи къ! 8)

Радико:
Това, че имаш още по интересна занимавка е добре. Забавлявай се с нея защото със тази много бързо ще се разочароваш ако започнеш практически упражнения. Впрочем дано и другата не е като тая. Във смисъл всичко добре обаче рече и отсече, че ще ползваш високоговорител като приемник и край. Няма нищо по неподходящо за заявената цел от електродинамичния сензор. Тука за двайсетината минути между двете публикации измислих един прекрасен сензор за целта, но той определено не е високоговорител и няма да те изкефи. За това продължавай си със по интересното занимание.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия