Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Електромобили

Новини за електромобили

<< < (27/45) > >>

hristo:
Електромобилите на ТУ-Варна http://www2.tu-varna.bg/tu-varna/index.php/novini/1424-2


--- Цитат на: valex в Януари 20, 2021, 08:51:34 am ---Най-после нещо нормално:
https://auto.blitz.bg/novini/renault-predstavi-mobilize-ez-1-unikalen-gradski-elektromobil-s-nechuvana-ekstra?pre=view&cache=nocache
Малък електромобил , а не кросовър изгъзица.
!!!! със сменяема батерия. Голям беше зора да го измислят :)
И добра идея за споделяне.
Дано стане масово!

--- Край на цитат ---

Годината е 1985 Човека е изпреварил времето си, тази количка се продава за 399лири: https://www.c5owners.com/sinclair-c5-history
https://www.youtube.com/v/l5N937V8ZOwhttps://www.youtube.com/v/0EQetm_qWDg
https://en.wikipedia.org/wiki/Sinclair_C5
Изработена изцяло от Пластмаса (полипропилен) 1,8метра най-голямата шприц отливка тогава.
https://www.youtube.com/v/VdUkOjIP0Ok
За разлика от Монти, който си направи Машина за Пиролизно горене на Пластмасови отпадъци. https://mazeto.net/index.php/topic,11002.0.html
Тука са едно ниво по-нагоре в екологията, вместо да се изхвърля пластмаса и да се замърсява океана или да се гори и да се замърсява въздуха и природата, като цяло. Пластмасата се рециклира и се правят шприцват такива пластмасови колички едноместни с багажник или двуместни като на първа страница на темата Българската разработка. Новото е, че не е от метал а от пластмаса и то от рециклирана пластмаса от отпадъци събрана и нарязана на парченца  после шприц машината в клипчето ги прави детайлите.
Акумулатор Тягов Оловен 12 волта 36Ач 15kg тегло, сега може да се замени с модерен Литиево Полимерен или Литиев фосфат батерии 40-60 Ач
и ел Двигател 12V 29А 250 Вт 3300об./мин. една магарешка сила.
мисля за двигателя 1500 вата, ако е две конски сили  1 HP = 0,745 699 871=3/4kW ще е добре да тегли и да засилва повече.
Регулатора на скороста в оригиналната разработка от 1985 това е едно по-мощно автомобилно реле което се управлява с бутонче монтирано в дръжката на руля.

juliang:
Hristo, въпроса не е само до превозването на  80-100 килограма протоплазма от точка А до точка Б. Това явно убягва на всичките тези "конструктори". Ако следвахме тяхната логика, в градовете нямаше да има клетки на мобилни опертори, а още щяхме да се обаждаме от улични телефони, а щяха да ни търсят по пейджъри.
Автомобила е вещ, лично притежание. Избира се дълго и избора е въпрос и на вкус, и на престиж. Защо се харчат като топъл хляб Айфони за по 3 000 лева, а не ходим всички с Нокия 3310 - оная с с фенерчето? Защо трябва да се кача в кола, на която не ми харесва седалката или управлението, или външния вид, или цвета, или каквото се сетиш?

Такова нещо може да има продажби само в Северна Корея...

hristo:
Това което предложих е за материал за производство на автомобили да се използва рециклирана пластмаса вместо да отива на сметището и от там в океаните и да замърсява планетата ни.

Ако имате познания по Инж.Дизайн, вие ще можете сам да си проектирате такъв автомобил, който да ви харесва и да предположим, че щом на вас ви хареса, значи и на хората ще им хареса и ще се търси да се купува. Може, да поръчате пластмасови детайли и да си го сглобите. Това е в общи линии ако имате такива инженерни познания, иначе ще купите това което се предлага, както вица:
Отишъл един човечец в магазина и казал:
– Искам 5 яйца, ама аз да си ги избера…!
– Чакай бе - рекъл продавачът – как така ще си избираш?
– Ами така! Искам, като на избори, да си избера и яйцата!
– Така, кажи бе, мой човек! На ти 5 яйца - избирай си!

Радико:
Христо, рециклираната пластмаса е годна само за разни съвсем различни неща. Примерно за торбички за смет. Защото на практика истината е, че не съществува рециклируема пластмаса. Това не ти е метал да го стопиш и да изстине и да е пак същия метал. Забрави. Това което излиза на изхода на машината за рециклиране има много малко общо със това което влиза на входа. И за колите в допълнение на казаното от Юлиян Тесла имат най добрите продажби на електромобили защото продават на хората АВТОМОБИЛИ  а не се опитват да им налагат като другите да карат инвалидни колички. 

epwpixieq-1:

--- Цитат на: hristo в Януари 22, 2021, 03:23:12 pm ---Това което предложих е за материал за производство на автомобили да се използва рециклирана пластмаса вместо да отива на сметището и от там в океаните и да замърсява планетата ни.

--- Край на цитат ---
Че предлагате разбира се това добре, но само с предлагане не става. Я кажете колко пластмаса сте рециклирали лично вие и по какъв начин, като най-лесното е да се започне от различните поли**** отпадъци които са навсякъде. Например колко найлонови торбички вие лично сте рециклирали (от тези които хвърчат нагоре наду по улиците), тоест най-малкото не са заминали за рециклиране от някой друг, а вие лично сте оформили материала по друг начин и сте го запазили във ваше вледените, за да го използвате по начин различен от първоначалното му предназначение. Дайте пример с това, а иначе мисля че в голяма степен, участниците във този форум знаят че различните видове пласт маси сравнително лесно се рециклират ( особено когато човек има проветриво място за тази работа ).

--- Цитат на: juliang в Януари 22, 2021, 03:13:46 pm ---Избира се дълго и избора е въпрос и на вкус, и на престиж. Защо се харчат като топъл хляб Айфони за по 3 000 лева, а не ходим всички с Нокия 3310 - оная с с фенерчето? Защо трябва да се кача в кола, на която не ми харесва седалката или управлението, или външния вид, или цвета, или каквото се сетиш?

--- Край на цитат ---
Напълно сте прав затова че хората, за съжаление, си дават парите за глупости  (като електромобилите на Мъск са такива големи глупости за хората които се показват че правят нещо за природата) и  за най-голямата глупост "престиж". Като видя човек който си къта парите в магазина, а държи телефон за 2000 лева, ми идва да му го взема и да го тресна в земята понеже това показва че този човек изобщо няма представа за стойност и не заслужава да има възможността да "гласува" с парите си.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия