Автор Тема: Генератор на Chas Campbell  (Прочетена 62238 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Генератор на Chas Campbell
« Отговор #30 -: Декември 19, 2014, 04:25:47 am »
Здравей atos ,

би ли го обяснил по простичко, ама със:
 

Някой си като дете... бла бла бла.....и къде са разработките които доказват , че не става???
Всички доводи са ИНТУИТИВНИ.
Може и на лични.
Не са интуитивни...ПРЕКОГНИТИВНИ са в случая!
Механиката  започнах да я усещам преди да се науча да пиша...т.е.4годишен...
То е все едно лекоатлет да питаш откъде е сигурен, че не може да се пробягат 100 м. за 4 секунди, ако го ритне някой по задника  (да кажем, че никога не е пробвал).
Повярвай ми, искам, много искам да си прав...но не си!
« Последна редакция: Декември 19, 2014, 04:36:09 am от atos »

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Генератор на Chas Campbell
« Отговор #31 -: Декември 19, 2014, 09:26:42 am »

Повярвай ми, искам, много искам да си прав...но не си!
Благодаря приятелю.
Всички, щом сме в този форум, го искаме. ;D

п.с. Не "убивайте" детето в себе си.
Дори когато изглежда невъзможно - опитвайте.
« Последна редакция: Декември 19, 2014, 09:53:12 am от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Генератор на Chas Campbell
« Отговор #32 -: Декември 19, 2014, 10:18:51 am »
Много точно си усетил приликите, Juli.
https://www.youtube.com/watch?v=wdodjuVC45k
https://www.youtube.com/watch?v=U8v7ZQiGSgE

Това не е ли един вид маховик?

Това малко прилича на творението на Майстора52... леки импулси, вкарвани в системата в подходящия момент и добро лагеруване водят до учудващи резултати :)

Обаче само прилича. Казвал съм го някъде из темите - Това момче германче е удивително изобретателен. Има и други негови разработки - вкл. една много ценна с Четири венечни зъбни колела, свързани с вериги от велосипед, и с дискове с множество магнити.
Разликите обаче са съществени, и то в принципа на взаимовъздействие и получаване в резултат на това ВЪРТЕНЕ.
Коментирам така:
Конструкцията му с четирите зъбни колела (първите две снимки) използва центробежно-инерционни сили и магнитно взаимодействие в точно определен момент. Това е Работеща система, нуждаеща се от леки периодични Външни механични тласъци, за да поддържа въртенето си. Забележете подредбата на тежестите-магнити преди (първата снимка) и след (втората снимка) зацепването на централното зъбно колело. Там е "номера".
На третата снимка, е същото устройство, с прикачения външен източник за поддържане на въртенето.
Принципът намерен от германеца е в "догонване" и "побутване" на преминаван от тежестите-магнити инерциален момент-преход при едновременно тяхно отблъскване - когато са в централната зона и трите.
Всяка подобна конструкция ще е успешна, ако се уцели баланс на ексцентриковия дисбаланс... всяко от трите колелета с тежести е дисбалансирано, но в стиковка с другите две е почти идеално балансирано. Това "почти" се преодолява с манивелата (в първия клип), или лоста на соленоида (във втория). Но се виждат и едни балансиращи тежести отдолу на з. колелета.
И като се разположат на самите оси на трите външни ротора по един ел.генератор - ток ще има и за най-бедните!
Супер конструкция - РАБОТЕЩА!
...
Моите находки в конструкцията ми "бекспейс" използват друг принцип. Основно участие има Принципа на въздействие върху ПРЕХОДА в едно общо магнитно поле между негови два (или поредици от по два) редуващи се полюси - N and S - като развъртането се инициира от Актюаторни магнити.
Отделен въпрос е, как ще се задвижват тези Акт. Магнити, и тъй като нужната за това сила е много малка, също като при намерения принцип от Немеца, конструкциите ни могат да изкарат много високо КПД.
« Последна редакция: Декември 20, 2014, 05:53:27 am от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Генератор на Chas Campbell
« Отговор #33 -: Декември 19, 2014, 12:53:13 pm »
СЕ не обещавам, но със няколко стотици вата можем да добием няколко киловата.
А това не е ли вече СЕ? Поне аз така го разбирам?
При всички подобни разработки (ако са успешни), не би трябвало да е проблем да се получава самозахранване след стартиране на системата!
Включително и нашите момчета с гравитационно-центробежния двигател!

Това за мен (и не само за мен) би било категоричното доказателство за успешна разработка, което не може да се каже за "генератора" на Chas Campbell!

Майсторе, има "хляб" в тази конструкция от клиповете!
Да си представим поне три такива "системи", всяка с различен мащаб!
Ако се свържат така, че всяка да захранва с нужното движение следващата по-голяма от нея - на мултипликаторен принцип, би могло да се получи огромно усилване в изхода на системата!
Голямото предимство на тази разработка е, че не се използва гравитацията, а само масата - би работила и в безтегловност ;)
« Последна редакция: Декември 19, 2014, 01:00:41 pm от atos »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Генератор на Chas Campbell
« Отговор #34 -: Декември 20, 2014, 05:34:28 am »
Ами съвсем ясно наличие на СЕ е! - то СЕ-то отдавна си е в наличност, знае се, доказано е в десетки примери и конструкции... Просто "Пропагандната машина" на Доктринерите се опитва всячески да ни внушава и залъгва, че СЕ не съществува!
Проблемът им на Доктринерите е, че все повече хора по земята НЕ им ВЯРВАТ! И РАБОТЯТ, И ВЕЧЕ ДОБИВАТ Свободна Енергия!

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Генератор на Chas Campbell
« Отговор #35 -: Декември 20, 2014, 02:07:22 pm »
Това с трите колела е интересно, но той като какво го представя, това като някакъв механичен инерционен усилвател ли трябва да бъде? Мисля, че не е трудно да се репликира и да се разшири и с магнити системата.
« Последна редакция: Декември 21, 2014, 07:27:51 am от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Генератор на Chas Campbell
« Отговор #36 -: Декември 20, 2014, 02:59:10 pm »
Не е трудно, разбира се, но си е доста работа.Иначе варианти много, може и да се комбинират разни видове - единият да задвижва другия и т.н...

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461
Re: Генератор на Chas Campbell
« Отговор #37 -: Декември 21, 2014, 02:05:07 am »
Здравейте съфорумци!
Отдавна не съм писал във форума и днес реших да споделя "отново" моята идея, та може и да се намери някой, който да направи макет и да се види дали може да "изстискаме" малко СЕ, или нищо няма да се получи, а не да се дават само теоретически напътствия!
Накратко за моята идея /прикачам също и картинка, на която съм "нарисувал" схемата на действие/:
Имаме опора, лост, тежест, на лоста от едната страна има мотовилка, към мотовилката е прикрепен прът, на който е окачена тежестта, пръта с тежестта се върти от двигател, който е свързан с пръта и тежестта посредством две зъбни колела и верига.
Нека приемем, че тежестта е 1 килограм. Включваме двигателя и тежестта започва да се върти кръгово. Колкото по малки са оборотите, толкова по-голямо ще е отклонението от късата страна на лоста. С увеличаването на скоростта ще се увеличи и масата на тежестта, благодарение на центробежните сили. Също така отклонението от късата страна на лоста ще намалее, а честотата ще се увеличи. Колкото честотата е по-висока и отклонението е по-малко, толкова по-малко влияние ще оказва натоварването на късата страна /усвояването на енергията от възвратно-постъпателен механизъм/. От късата страна на лоста ще имаме огромна сила, която извършва движения нагоре-надолу в рамките на няколко милиметра /сантиметра може би/ и тези движения се извършват с голяма честота.
Може ли някой да реализира дори и малък макет на тази идея? Виждам, че има доста хора, които са правили доста експерименти с механични вечни двигатели и може би могат да използват някоя част от предишните експерименти.
Ако има неясноти в моето обяснение - питайте!
« Последна редакция: Декември 21, 2014, 07:31:03 am от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Генератор на Chas Campbell
« Отговор #38 -: Декември 21, 2014, 03:32:40 am »
Здравей,miromad!
От първата ти идея не можах да разбера само следното:

Колкото по малки са оборотите, толкова по-голямо ще е отклонението от късата страна на лоста. С увеличаването на скоростта ще се увеличи и масата на тежестта, благодарение на центробежните сили. Също така отклонението от късата страна на лоста ще намалее, а честотата ще се увеличи.

Защо да се промени отклонението (за честотата-ясно) ?
Ако правилно съм те разбрал, де...

Иначе, ако сложиш още една срещуположна тежест на тази, за да намалиш вибрациите от ексцентричността, се превръща в обикновен маховик, освен ако самата идея не е да се получи "биене" ?

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461
Re: Генератор на Chas Campbell
« Отговор #39 -: Декември 21, 2014, 02:37:53 pm »
Това е мое твърдение, че отклонението ще се промени /по пътя на логиката/. Поне моята логика е такава: висока честота - малка дължина на вълната /отклонение/.
И точно идеята е да се получи биене. И трябва да снемаме енергията от късия край с най-малко влияние на въртенето и стабилността на дългия край.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Генератор на Chas Campbell
« Отговор #40 -: Декември 21, 2014, 07:11:58 pm »
Логиката ти е правилна ако говорим за вълни!
Обаче при механиката няма как да получаваме различна амплитуда, ако се ползват рамена и шарнирни връзки с постоянна (непроменяща се ) дължина. При по-високи обороти имаме по-висока честота, толкоз...амплитудата си е фиксирана, защото нито ти се променя радиусът на колелото за което е закачено "махалото", нито точката, в която е свързано!
То е все едно в ДВГ като дадеш газ и буталото да прави по-малък ход...

Fermer

  • Гост
« Последна редакция: Януари 26, 2015, 02:27:28 am от Fermer »