Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Електроника в автомобили и мотоциклети

Регулатор за ламбда сонда (O2 sensor)

<< < (23/24) > >>

EDM electronics:
juliang, просто от любопитство,
каква е тази програма MCXDesign?
Не съм я чувал, това за изпитание на схеми и софтуер ли е /като Протеус/, за някакви специализирани контролери, като Ардуино ли?

valex:
  juliang
Можеш да направиш с 3 входа примерно и диодна матрица кодиране на контактите. Само при условие да не сработва по-вече от един контакт :)

juliang:

--- Цитат на: EDM electronics в Октомври 23, 2019, 02:58:47 pm ---juliang, просто от любопитство,
каква е тази програма MCXDesign?
Не съм я чувал, това за изпитание на схеми и софтуер ли е /като Протеус/, за някакви специализирани контролери, като Ардуино ли?

--- Край на цитат ---
Това е софтуер на Данфос за "писане" на програми, които се качват в програмируемите контролери пак на Данфос. Общо-взето всички производители на такива контролери имат собствен софтуер, който не се различава много един от друг. Създаваш си логика чрез блокчета и връзки между тях, след това софтуера от твоите схеми генерира или директно инструкции за процесора, или както е в този случай - сорс код на Си, който след това се компилира.
В пакета има и емулатор, който изпълнява вече компилирания код и можеш да видиш какво се случва при подаване на сигнали на някой от входовете. Двете в комплект могат да работят като някакво подобие на дебъгер - по време на изпълнението можеш да следиш стойностите на входовете и изходите на всяко блокче.


--- Цитат на: mind в Октомври 23, 2019, 02:47:55 pm ---Juliang, не става ли да ползвате 74hc595?

--- Край на цитат ---


--- Цитат на: valex в Октомври 23, 2019, 05:24:55 pm ---  juliang
Можеш да направиш с 3 входа примерно и диодна матрица кодиране на контактите. Само при условие да не сработва по-вече от един контакт :)

--- Край на цитат ---

Не искам да слагам нищо което няма гаранция от производителя. Системата работи доста често по 24 часа в денонощието, и спирането коства сериозни загуби на предприятието - най-вече повредени детайли, които често са взети за боядисване "на ишлеме" и повреждането им или некачественото боядисване води почти сигурно до моментална загуба на клиент. Не ща аз да плащам престоя или неустойките :)

valex:
juliang
Всички искат да им е стандартно изпълнението на управленията. И при мен се получава така: има PLC за 1500 лв, и MHI за 2000 лв., а се стискат за едно реле или допълнителен датчик за 50-60 лв.
Слагай им разширителя и да си го плащат. Ще си го избият от клиентите :)

juliang:
Може би ще се събера - датския конструктор се е презастраховал малко и вероятно ще изхвърля някои входове.
Примерно има сигнал че контактора на вентилатора е включил, и друг сигнал от пресостат че има вакуум, т.е. че вентилатора е тръгнал. Тоя от контактора за мен е излишен - ако контактора не е включил, вентилатора няма да тръгне и няма да има вакуум ... А дали няма вакуум от паднал предпазител, от моторна защита или от запушен въздуховод - да се опрвят техниците от поддръжката, поне за това се надявам да им стигнат знанията.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия