Автор Тема: Котел на оксиводород или Браунов газ  (Прочетена 97867 пъти)

mosh

  • Гост
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #30 -: Май 18, 2012, 08:48:10 am »
Получих следните резултати: След изправянето напрежението от 231V AC стана 205V DC. През веригата протече ток от 8,35А, еднакъв естествено и за клетката и за каната. Падът на напрежение върху клетката беше 2,5V, а върху каната 202,5V. Според законите на Джаул-Ленц и Ом се получава, отделената от каната мощност е /P=U.I/ 202,5.8,35=1690,9W. При протичането на тока естествено в клетката започна отделяне на газ. След това шунтирах клетката /т.е. захраних само каната с прав ток/ и получих ток 8,45А и напрежени 205V. Следователно отделената в този случай мощност 1732,3W. Разликата при включена и изключена клетка е 41,4W.

Здравейте,

моля да ме извините за повдигането на стара тема.
Искам само да обърна внимание, че няма разлика в употребяваната мощност от мрежата в горните два случая.
1 случай: 8,35*202,5 + 8,35*2,5
2 случай: 8,45*205
Малката разлика в мощностите от горните два случая са в следствие на неточността на самия измервателен уред/и и самото измерване.

slavcho_dinev

  • Гост
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #31 -: Май 19, 2012, 01:04:28 pm »
Здравейте съфорумници, аз съм нов и с интерес чета и се образовам. Признавам си, че не съм на вашето ниво в тая сфера, но ще се помъча да стана с времето.
   Имам едно питане-идея:
        Ако пластините, по които тече тока, се вложат (например в стъкло) в някакъв материал, който няма да ги екранира разбира се, няма ли да е по-добре. В смисъл мехурчетата, които се образуват при разлагането на водата няма да прилепват върху пластината, а ще прилепват върху материала (да кажем отново стъкло). Тъй като са малко по-далече не би трябвало да залепват толкова силно.
       Разбира се просто идея на човек, който не е в час толкова, колкото вас. Надявам се да съм прав поне малко  ;D ;D

Ctah

  • Гост
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #32 -: Май 19, 2012, 01:31:58 pm »
   И аз се надявах, ама нищо не стана!
Продължавай с опитите, белким стане нещо!
Ако се ползват титаниеви или бариеви пластини,
резултатите са по-други! ;)

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #33 -: Май 19, 2012, 02:25:28 pm »
Материалът трябва да е електропроводящ - стъкло не става. То ако имаше такъв материал - направо да си направим електродите от него, защо да си играем с метали? Най-евтините и сравнително устойчиви електроди се правят от 1 - 1,5 mm дебела стомана 316L, съдържаща хром, никел и молибден, или 316Ti (хром, никел, молибден + титан), като повърхността им силно се надира с едра шкурка в две перпендикулярни направления (за максимална контактна повърхност), след което се кондиционират за няколко дни в разтвор на натриева основа, според описанието на Bob Boyce (за разтварянето на повърхностите кристалчета желязо).

Няма материал (химичен елемент) "титаний" и следователно пластините не могат да бъдат "титаниеви". Има "титан" (Ti) и пластините от него (според правилата на българския език) се наричат "титанови".

Барият е алкалоземен метал, подобен на калция, който пък е ма-а-алко по-слабо активен от натрия и калия, а последните в контакт с вода се самозапалват, като в по-големи (от няколко грама) количества - експлодират. Така че бая зор ще видите да правите електролиза с бариеви пластини. По-точно - ако потопите барий във вода, то никакъв ток няма да ви е необходим за да си произведете водород, по-скоро проблемът ви ще е как да спрете отделянето му, преди да е станала някоя голяма беля... :)

Господа, започнете малко по-отдалече, първо с теорията (от училище) - достатъчно материали има и в този сайт, да не говорим в Интернет. Така ще си спестите много време, пари, разочарования от неуспешни експерименти, а и накои рискови за здравето и живота ви ситуации. Или си купете готов продукт - изпитан, безопасен и т.н.

slavcho_dinev

  • Гост
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #34 -: Май 19, 2012, 03:08:28 pm »
Всъщност дойде ми друга идея. Някъде четох, че газа експлоадира при 0.2 бара налягане. Тогава не става ли цялата тази работа да се прави и складира във вакуум?

N9301S

  • Гост
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #35 -: Януари 06, 2013, 07:25:13 pm »
http://www.econokit.fr/
Какво ще кажете за това, няма ток

Това Пантон ли е, бе приятел?
« Последна редакция: Януари 06, 2013, 08:08:37 pm от N9301S »

Неактивен пламгаз

  • Експериментатор
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
  • Пол: Мъж
  • не взимай повече отколкото можеш да платиш!!!
    • plamgaz.com
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #36 -: Януари 06, 2013, 09:18:01 pm »
  По скоро ми прилича на "Пароинжектор", за какъвто отдавна съм писал в друга тема. Монтирахме го през 80те години на миналия век и даваше около 15-20% икономия на "Жигулите". Никога обаче не сме експериментирали на дизелов двигател.

fadams

  • Гост
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #37 -: Януари 06, 2013, 10:51:09 pm »
Здравейте колеги,
Това френското не е ли с нитинол?

fadams

  • Гост
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #38 -: Януари 08, 2013, 11:53:27 am »

В този файл съм събрал доста информация. За съжаление не съм я обновявал скоро (последно е от 2009), но горе-долу служи за отправна точка.

http://mazeto.net/index.php/topic,614.0.html

Здравейте колеги. Най напред поздравления за mzk - страхотно е благодаря.
И сега най-важното- някой има ли (купен или самоделка) работещ котел с практическо приложение, че в къщи умряхме от студ.
Разполагам с това

Ctah

  • Гост
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #39 -: Януари 08, 2013, 12:25:04 pm »
  Колега fadams, направи си установката на Тренчев ;)
С малко и достъпни материали прави добро КПД.
 
 Електрониката мисля е проста - проблема е механичен за мен в момента >:(
Работя над помпичката, която трябва да е термично издържлива - около 100 градуса! - и повече

Водата загрява за секунди (теста е за около 50 литра), за три минути става гореща!

  Нямам точни измервания поради липса на оборудване :( :(

 П.П  Искаше ми се да Ви покажа това, което става, ама няма камера... сори!
« Последна редакция: Януари 08, 2013, 03:11:09 pm от Maistora52 »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #40 -: Януари 08, 2013, 01:32:54 pm »
Ctah ,
Ще споделиш ли в темата за Тренчев с какъв траф работиш? А тока измервал ли си?
Най-подходяща е помпа за парно. Безшумна е и е термоустойчива.
« Последна редакция: Януари 08, 2013, 03:11:32 pm от Maistora52 »

fadams

  • Гост
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #41 -: Януари 08, 2013, 09:11:09 pm »
Колеги дайте повече инфо за Тренчев моля.

N9301S

  • Гост
« Последна редакция: Януари 09, 2013, 12:09:28 am от N9301S »

fadams

  • Гост
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #43 -: Януари 09, 2013, 01:08:32 am »
N9301S благодаря. Гледам Радев е много напред с материала. Лошото при мен е, че през зимата напрежението пада до 165V и почти нищо не работи като хората затова използвам за захранване електрожен от пернишките "кофи" изкарах си 10V без да го размотавам. А дали няма да стане с ТХО от телевизор?
« Последна редакция: Януари 09, 2013, 08:02:05 am от Maistora52 »

N9301S

  • Гост
Re: Котел на оксиводород или Браунов газ
« Отговор #44 -: Януари 09, 2013, 10:20:23 am »
Да, ама Радев нещо млъкна.Това може да означава 2 неща според мен ;)
 Ако използваш електрожен за захранване ще ти трябва и собствена ел.централа!..Загубите там може да надхвърлят 70%.
 Това, което показваш на снимката можеш успешно да си го монтираш на дизеловия а-л.Всъщност вероятно вече си го правил. За горене ще ти трябва нещо много по сериозно.Примерно 10 пъти по толкова.
 Да се надяваме колегите,които работят по Тренчевата идея да светнат нещо по-конкретно,защото за сега е малко мъгла.
 Имам реализиран котел изцяло на ННО,но не ща  още да разказвам с подробности, тъй като за сега ефективността му е далеч от желаната. Сиреч рзходите за ток при стандартна електролиза са много големи
 Ако се повиши производството на газ и достигне до 250%, което май е химера- то тогава нещата биха били коренно различни.
 Явно ще трябва да се комбинира ННО с плазма (най- грубо казано).
« Последна редакция: Януари 09, 2013, 10:27:23 am от N9301S »