Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Вашите експерименти

Cold Fusion

(1/2) > >>

freeman_rus89:
http://vbox7.com/play:31ff521f
http://vbox7.com/play:a653ca78
Експериментирал ли е някой на тази тема Cold Fusion? Интересно ми е с по-висок волтаж и нисък ампераж дали няма да има по-голям ефект,самите електроди са от графит,взех ги от батерий.Цялата работа ми трябва за икономия на гориво,било то за котелно или двигатели с вътрешно горене.

Моля оставяй интервал след препинателния знак! http://mazeto.net/index.php?topic=4200.0
mzk

Strashimir:
Нещо не се сещам тази тема да е дискутирана в този форум, затова моля Freeman_rus98 да обясни за какво става дума.

1. Клиповете които си публикувал, като линкове, твои ли са, или са на друг човек?
2. Ти правил ли си такъв експеримент от клипа (ако не са твои)? Както си написал темата излиза, че си правил някакви опити.
3. Каква изобщо е целта на тази "волтова дъга в буркан с вода"? Какво трябва да се постигне като резултат - разлагане на водата, изпарение, загравяне на водата?
4. Защо се нарича "cold fusiоn"? С този термин не се ли нарича студен ядрен синтез? За какъв студен ядрен синтез става дума тука в тази постановка?

Разкажи повече за това нещо (поне аз не съм виждал и чувал за такова нещо) и какво се търси като идея? Моля и други да се включат, ако имат информация и познания!

mzk:
Пъевоначално преместих темата в друг раздел. Като видях клиповете предположих, че са на freeman и затова върнах темата тук. Това, което freeman прави изглежда близко до Bingo Fuel на Jean Louis Naudin.

http://bingofuel.online.fr/bingofuel/html/bfr10.htm

Reformator:
Паладиевите електроди са скъпи, затова експеримента не върви много.

teofilius:
Може да се използват титаниеви електроди. Титана е с почти същите свойства както паладия.  Мисля че основното свойство на каето се залага е това че при определени условия паладия поглъща няколко хиляди обема водород при което налягането на водорода в атомната решетка на паладия става огромно. Самото движение на електроните при протичането на ток през паладиевите електроди пък стимулира ядрената реакция на синтез . Имаме движение на електронен ток през среда от водород с огромна плътност. В случая най-активен е синтеза при деутериевите атоми. Тези процеси се осъществяват основно в повърхностния атомен слой на електрода от паладий при електролизата около който, се отделя водород.  За да е по ефективен ядрения синтез а също и електрода да поглъща оптимално количество водород се използва паладиева гъба, която е вид микропорест паладий така, че голяма част от паладиевата повърхност контактува с водата и водорода отделян при електролизата. Титана има същата способност да поглъща и компресира огромни количества водород затова може да се използва за такива експерименти.
   По време на комунистическото управление в страната ни, български учени разработват и изпитват за военните паладиеви снаряди които са наситени с водород и предимно деутерий.  При изпитанията когато такъв снаряд се удари в танк , снаряда не се взривява а се разтопява и за части от секундата развива температури над 500 000 градуса. Представете си какво става с танка. Ако не се лъжа, същите учени разработват и френеловите лещи...
  Така че говорим за студен ядрен синтез щом използваме паладиеви или титаниеви електроди. Доказана е ядрената реакция защото са регистрирани хелиеви атоми и бързи неутрони, които се отделят точно при ядрение синтез на деутерия във хелий. Освен това допълнителната енергия се отделя във вид на топлина и така може да се оползотворява. отделяната радияция е  ограничена в сравнение с другите видове ядрени реакции. При положение че някой желае да експериментира , считам че процеса ще е много по ефективен ако между титаниевите електроди потопени във вода протича високоволтов електрически разряд.  Другият вариант е електрически разряд между титаниеви електроди във чисто водородна среда. ... При използването на волфрамови електроди при последния вариант е постигната ефективност ~500% отделяне на топлинна енергия спрямо влаганата електрическа.  В този случай става въпрос за рекомбинация на водорода между две различи състояния...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия