Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Вашите експерименти

Бюджетен самоделен ветрогенератор

<< < (2/3) > >>

Радeв:
Благодаря за отговорите! Ще ползвам оригиналните диоди. mi68, да прав си, това редуване на полюси се постига с нареждането на магнитите. А някой дори заменят бобината със постоянни, кръгли магнити.
Перката от дърво я разглобих, стана много тежка.... Не смятам да слагам центробежна спирачка и т.н. => тази перка задължително ще се разпадне при по-мощно развъртане!
Току що подритвайки на терасата сегмент от риболовна пръчка тип телескоп, ми дойде една идея. Този сегмент е много лек и здрав /е не е карбон.../. Та ще купя 3 еднакви китайски пръчки, да да им взема подходящия сегмент. Това ще е скелета на перката.  Челната площ на крилото ще е от дурафон, а гърба от стиропор. Като смятам да имитирам формата на самолетно крило.

П.С. Ще пробвам с по-тънки летви на първо врме че другото си е играчка ....
Вертикалните ветрогенератори изглеждат доста примамливо и най-важното - безшумни са. Ако съседите от входя неме изгонят ще вдигна и един вертикален. Такъв съвсем елементарен от дебели ПВЦ тръби. ;)

Радeв:
От къде мога да си купя 1 лист дурафон? Обиколих града, бараки, складове големи вериги и никъде вече няма ....... А преди две години имаше под път и над път...

CPU:
Можеш да го купиш от складовете на Геко или Васкони във Варна.
Дали обаче си мислим за един и същ материал, аз имам предвид екструдирани
листи от олекотено (разпенено) PVC, един лист е 2.05 х 3.05 м, но режат ленти
по ширината, колкото искаш.

Радeв:
Бели листи, порести, фолирани са. Сигурно е същото. Лепи се с PVC лепило. Сигурно е същото. Мерси!

teofilius:
http://www.nashekodom.ru/index.php?option=com_content&view=article&id=149&Itemid=148 - Самодельный генератор для ветряка

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия