Алтернативни енергоизточници > MEG, INKOMP, комутатори на магнитни потоци, магнитни усилватели

Магнитни ключове

<< < (3/14) > >>

getca:

--- Цитат на: varvarin в Декември 18, 2010, 01:01:02 am ---Давай картинките от техникума. Това става в максимума, ако трябва ще направя схема да го прави постоянно и ще снема осцилограма. И ако е преходен процес на трансформатора защо той противоречи на принципите на комутацията учени във висшето училище? А именно "Тока през бобина в момента на комутация е непрекъсната функция" А в нашия случай е толкова прекъсната че понякога пада и предпазителя. По мое мнение това е свързано с инертността на стоманата.

--- Край на цитат ---

Давам картинките, барабар с писаното около тях... ;) Та, не става около максимума, колега и не противоречи на ученото. Обяснението е в текста и приложените графики.

Поздрави !..

varvarin:
Колега getca, всичко ли написано в учебниците за техникум приемаш за чиста монета? Някъде в същия учебник навярно пише че устройствата които се мъчим да направим са невъзможни. Ще кажа само че в периода на мрежовото на напрежение Ui=0 има само 2 пъти. Сам прецени (или изчисли ако искаш) каква е вероятността да улучиш точно тези моменти. И после вземи един голям траф и пробвай да видиш колко често ще се получи ефекта. А това че преходния процес противоречи на принципа на комутацията е ясно като бял ден, но това си има някакво обяснение. Факт е че при бобини без феромагнитна сърцевина не се получава.

Поздрави!

getca:
Е, това вече е прекалено, колега varvarin...ни мислиш ли ?!!! Явно си имаш собствена теория, няма лошо. Само че така доникъде няма да стигнем. Е, здраве да има, всеки има право да вярва на каквото си иска. От време на време е нужна малко логика и мислене, ама карай... ;)

Жив и здрав и напиши четливо теорията и другите нещо да научат все пак... :) Това майтап, де...

varvarin:
Въпроса е в това че често се получава а не че измислям собствена теория. Ясно е че при спадащ фронт на напрежението се достига до нормалната фазова разлика между ток и напрежение без намагнитване на сърцевината. Наблюдавах този ефект във връзка с това че на осцилограмите на ИНКОМП изглежда че тиристора се отпушва в максимума на напрежението. Както и да е.

varvarin:
Грешката за преходния процес си е изцяло моя! Не беше коректно да се изказвам така неподготвен. Токов удар не се получава единствено когато включването е в максимума на мрежовото напрежение. При всички други стойности такъв се наблюдава и има максимална стойност при включване когато мрежовото напрежение е нула. Тук е интересно да се види как постоянната съставяща влияе на променливата а обратното не се наблюдава. Желанието ми беше да дискутираме дали има значение момента на включване на управляващата намотка на ИНКОМП.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия