Алтернативни енергоизточници > Вашите експерименти
Теория и експерименти на mi68
RUS:
mi68 следя твоите постове и насоки с внимание.Предполагам че и повечето съфорумници правят това.С уважение трябва да отбележа че постепенно повишаваш нивото.Аз самия имам две предложения.
В по-горни постове достигна до един добър извод че формата на телата е от съществено значение.Подкрепям идеята ти но бих добавил в допълнение че е важен и еквивалента на масите в даден процес.Примерно ако в МЕГ имаме пермалой,меден проводник и магнити като основни действащи материали,според мен трябва да има масов еквивалент между тях за да се получат оптимални резултати.Ако си представим масивен магнитопровод заедно с бобините по него и съответно в тази система сме вложили някакви смешни магнити - някак си няма как да получиш сериозни резултати.И хоп МЕГ не бил работоспособен... идеята не работи.Този принцип би следвало да се прилага почти във всички опити и постановки или поне да се има в предвид.
Бих си позволил също така да ти дам идея да опиташ с конусна намотка към която в основата на конуса е поставена плоската бобина на Тесла.Нямам основания да твърдя че нещо ще излезе от това -само идея е.Ще е интересно да се види какво ще се получи и ако масите им са равни.В някакъв смисъл завършен вид имат нещата.Но си струва да се опита.
С уважение и пожелания за успехи и нови идеи!
mi68:
Рус идеята е за изравняване на масите е приложима за механични системи. При електрически вериги практично е условието да не се спазва,с цел минитюризация,защото в един кубически сантиметър метал имаме 160килокулона. Ако задвижем теоретично всички свободни електрони в метала може да се получи недостик на електрони и обема (масата)трябва да се изравни. На практика се работи с по-слаби токове. В промемливотокова електрическа верига само трептят електрони нито се създават нито изчезват. Електрическата верига е затворена система и токът идва от източника на ЕДН. ЕДН преобразува неелектрична сила в електрична(генератора механична енергия,батерията химична). Съществува варянт да се преобразува електромагнитна енергия в електрическа от бобина. Идеята е да се получи интерфереция(взаимно усилване и отслабване на полето). При статична интеференщия се получава стояща вълна с фазова скорост 0. Като се сложи бобина между максимум и минимум имаме ЕДН. От проведените опити се стигна до следните практични изводи. Резонансната бифилярка се държи като паралелен трептящ кръг(токов резонанс) и иска висок инпеданс. Без индуктивната бифилярка има капацитивен инпеданс,с повишаване на честотата инпеданса става нискоомен. Съгласуването най-лесно става с трансформатор но на практика трудно се настройва и работи неустойчиво. За това предпочетох фазовъртящи RC вериги. Фазата в честотната област се преубразува в честота и лесно се настройва. По този метод лесно се настройва инпеданса независимо дали трептящите кръгове трептят синфазно или противофазно. На практика регулирам фазовата скорост на разпространение. Получиха се не лоши резултати но препъни камъка е положителната обратна връзка(самовъзбуждане) -инпеданси,нива и пр. Иска се още играчка.
RUS:
Покажи ми една работеща ,,затворена" система и аз ще ти докажа че е отворена система...
Защо казвам ,,затворена" в кавички - надявам се че няма смисъл да обяснявам.
В по-разширен вариант сумарно може да се каже че влагаме енергия за да инициираме процес който да сработи с околното пространство.В тази идея искам да допълня моите разсъждения че ние винаги дълбаем в детайлите и губим фокуса върху общата картинка... и взаимовръзките.
Само бих добавил че елемента за изравняване на масите във всеки един смисъл - елктродинамика,гравитация,ядрени сили винаги присъства.Всички устройства с които съм запознат са свързани с резонанса.Това което твърдиш в твоите експерименти не го подлагам на съмнение - опитвам се само да разширя визията върху това с което екпериментираш.Нека не забравяме че си имаме работа с материя за която няма официална теория.Не си правя илюзии по този въпрос.
Разсъждаваме върху RLC вериги.ОК,няма лошо.Но някак си усещам че само се въртим в омагьосан кръг.
Със стари ку..и нов бардак не можеш да направиш... ;)
Необходима ни е отворена асиметрична система която да се стреми да се възстановява за сметка на околното пространство.
След всичко което сме направили в този форум,всеки по един или друг начин е станал по информиран ,но някои отговори поставят винаги нови въпроси.
P.S Ще си позволя да допълня,че всичко от което бяга съвременната технология и проектиране,всеки парадоксален случай в теорията и практиката трябва да се прочете и обмисли добре в светлината на нашите търсения и да се правят догадки и всевъзможни комбинации.
Частен случай - от парадокса за квантовата нелокалност(парадоксален лабораторен експеримент) е изведена теорията за торсионните полета.
По нататък теорията вече намира приложение и като технология...
mi68:
Като пиша глупости не поправяйте. Бях написал,че безиндуктивната бифилярка има капацитивен инпеданс ПЪЛНА ГЛУПОСТ. Индуктивното съпротивление е Х=w.L,а капацитивното съпротивление е Х=1/w.C. При резонанс рективните съпротивления се нулират и изчисляване вълново съпротивление съответно инпеданс. Безиндуктивната бифилярка няма индуктивност и вълново съпротивление 0,само омичмо съпротивление, бобината НЕ създава електромагнитни вълни. Задавам въпроса какво създава? Отговорът е в з-н на Ампер. Разнопосочни токове се отблъскват,създава се повишено ефирно налягане, разширение. Така работи и атома,при движение на електроните около ядрото няма постоянно електромагнитно излъчване,имаме кулонови и амперови сили като посоката на въртете е такава та силите да са противоположни и в динамично равновесие. При анихилация изчезва масата и според мен гравитацията е ефирното налягане. За това безиндуктивната намотка създава електрогравитационна вълна,а резонансната намотка създава електромагнитна вълна и в този трансформатор липсва Ленц ефекта. От елементарните опити констатирах,че с увеличаване на разтоянието намалява трансформаторния ефект подобно на въздушна междина. Твърдо съм обеден,че изравняване на масите е важно условие при работа с електрогравитационни вълни, но аз не го спазвам по технологични причини. Ще видя да врътна други бобини и това условие ще го спазя за да имам гравитационен резонанс.
varvarin:
mi68,
Можеш ли да обясниш по подробно как индуктираш ЕДН от безиндуктивна бифилярна намотка в индуктивна? Моите опити в тази насока засега удрят на камък. Според моите виждания електрическото поле на безиндуктивната намотка е перпендикулярно на проводника на намотката по цялото му протежение и затова стойността му по затворен контур е нула. В този ред на мисли навих цилиндрична бифилярна намотка (безиндуктивна) върху алуминиево фолио. Между фолиото и един от двата края на бифилярната намотка се получава достатъчно едс за да запали лампа 12в 1вт, а между фолиото и заедно свързаните краища напрежение не се получава. Включването или изключването на лампата не влияе на общата консумация (12в 0.2А). Намотката има някакви свободни трептения и включването на лампата влияе именно на тях.
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия