Автор Тема: Теория и експерименти на mi68  (Прочетена 163187 пъти)

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #75 -: Януари 09, 2010, 01:30:49 pm »
mi68 следя твоите постове и насоки с внимание.Предполагам че и повечето съфорумници правят това.С уважение трябва да отбележа че постепенно повишаваш нивото.Аз самия имам две предложения.
 В по-горни постове достигна до един добър извод че формата на телата е от съществено значение.Подкрепям идеята ти но бих добавил в допълнение че е важен и еквивалента на масите в даден процес.Примерно ако в МЕГ имаме пермалой,меден проводник и магнити като основни действащи материали,според мен трябва да има масов еквивалент между тях за да се получат оптимални резултати.Ако си представим масивен магнитопровод заедно с бобините по него и съответно в тази система сме вложили някакви смешни магнити - някак си няма как да получиш сериозни резултати.И хоп МЕГ не бил работоспособен... идеята не работи.Този принцип би следвало да се прилага почти във всички опити и постановки или поне да се има в предвид.
 Бих си позволил също така да ти дам идея да опиташ с конусна намотка към която в основата на конуса е поставена  плоската бобина на Тесла.Нямам основания да твърдя че нещо ще излезе от това -само идея е.Ще е интересно да се види какво ще се получи и ако масите им са равни.В някакъв смисъл завършен вид имат нещата.Но си струва да се опита.
С уважение и пожелания за успехи и нови идеи!

mi68

  • Гост
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #76 -: Януари 09, 2010, 03:04:25 pm »
Рус идеята е за изравняване на масите е приложима за механични системи. При електрически вериги практично е условието да не се спазва,с цел минитюризация,защото в един кубически сантиметър метал имаме 160килокулона. Ако задвижем теоретично всички свободни електрони в метала може да се получи недостик на електрони и обема (масата)трябва да се изравни. На практика се работи с по-слаби токове. В промемливотокова електрическа верига само трептят електрони нито  се създават нито изчезват. Електрическата верига е затворена система и токът идва от източника на ЕДН. ЕДН преобразува неелектрична сила в електрична(генератора механична енергия,батерията химична). Съществува варянт да се преобразува електромагнитна енергия в електрическа от бобина. Идеята е да се получи интерфереция(взаимно усилване и отслабване на полето). При статична интеференщия се получава стояща вълна с фазова скорост 0. Като се сложи бобина между максимум и минимум имаме ЕДН. От проведените опити се стигна до следните практични изводи. Резонансната бифилярка се държи като паралелен трептящ кръг(токов резонанс) и иска висок инпеданс. Без индуктивната бифилярка има капацитивен инпеданс,с повишаване на честотата инпеданса става нискоомен. Съгласуването най-лесно става с трансформатор но на практика трудно се настройва и работи неустойчиво. За това предпочетох фазовъртящи RC вериги. Фазата в честотната област се преубразува в честота и лесно се настройва. По този метод лесно се настройва инпеданса независимо дали трептящите кръгове трептят синфазно или противофазно. На практика регулирам фазовата скорост на разпространение. Получиха се не лоши резултати но препъни камъка е положителната обратна връзка(самовъзбуждане) -инпеданси,нива и пр. Иска се още играчка.
« Последна редакция: Януари 09, 2010, 03:46:17 pm от mi68 »

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #77 -: Януари 10, 2010, 01:47:58 am »
Покажи ми една работеща ,,затворена" система и аз ще ти докажа че е отворена система...
Защо казвам ,,затворена"  в кавички - надявам се че няма смисъл да обяснявам.
В по-разширен вариант сумарно може да се каже че влагаме енергия за да инициираме процес който да сработи с околното пространство.В тази идея искам да допълня моите разсъждения че ние винаги дълбаем в детайлите и губим фокуса върху общата картинка... и взаимовръзките.
Само бих добавил че елемента за изравняване на масите във всеки един смисъл - елктродинамика,гравитация,ядрени сили винаги присъства.Всички устройства с които съм запознат са свързани с резонанса.Това което твърдиш в твоите експерименти не го подлагам на съмнение - опитвам се само да разширя визията върху това с което екпериментираш.Нека не забравяме че си имаме работа с материя за която няма официална теория.Не си правя илюзии по този въпрос.
Разсъждаваме върху RLC вериги.ОК,няма лошо.Но някак си усещам че само се въртим в омагьосан кръг.
 Със стари ку..и нов бардак не можеш да направиш...  ;)
 Необходима ни е отворена асиметрична система която да се стреми да се възстановява за сметка на околното пространство.
След всичко което сме направили в този форум,всеки по един или друг начин е станал по информиран ,но някои отговори поставят винаги нови въпроси.
P.S Ще си позволя да допълня,че всичко от което бяга съвременната технология и проектиране,всеки парадоксален случай в теорията и практиката трябва да се прочете и обмисли добре в светлината на нашите търсения и да се правят догадки и всевъзможни комбинации.
Частен случай - от парадокса за квантовата нелокалност(парадоксален лабораторен експеримент) е изведена теорията за торсионните полета.
По нататък теорията вече намира приложение  и като технология...
« Последна редакция: Януари 10, 2010, 02:28:42 am от RUS »

mi68

  • Гост
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #78 -: Януари 10, 2010, 07:59:12 pm »
Като пиша глупости не поправяйте. Бях написал,че безиндуктивната бифилярка има капацитивен инпеданс ПЪЛНА ГЛУПОСТ. Индуктивното съпротивление е Х=w.L,а капацитивното съпротивление е Х=1/w.C. При резонанс рективните съпротивления се нулират и изчисляване вълново съпротивление съответно инпеданс. Безиндуктивната бифилярка няма индуктивност и вълново съпротивление 0,само омичмо съпротивление, бобината НЕ създава електромагнитни вълни. Задавам въпроса какво създава? Отговорът е в з-н на Ампер. Разнопосочни токове се отблъскват,създава се повишено ефирно налягане, разширение. Така работи и атома,при движение на електроните около ядрото няма постоянно електромагнитно излъчване,имаме кулонови и амперови сили като посоката на въртете е такава та силите да са противоположни и в динамично равновесие. При анихилация изчезва масата и според мен гравитацията е ефирното налягане. За това безиндуктивната намотка  създава електрогравитационна вълна,а резонансната намотка създава електромагнитна вълна и в този трансформатор липсва Ленц ефекта. От елементарните опити констатирах,че с увеличаване на разтоянието намалява трансформаторния ефект подобно на въздушна междина. Твърдо съм обеден,че изравняване на масите е важно условие при работа с електрогравитационни вълни, но аз не го спазвам по технологични причини. Ще видя да врътна други бобини и това условие ще го спазя за да имам гравитационен резонанс.  
« Последна редакция: Януари 10, 2010, 10:45:14 pm от mi68 »

varvarin

  • Гост
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #79 -: Януари 11, 2010, 01:13:47 am »
mi68,
Можеш ли да обясниш по подробно как индуктираш ЕДН от безиндуктивна бифилярна намотка в индуктивна? Моите опити в тази насока засега удрят на камък. Според моите виждания електрическото поле на безиндуктивната намотка е перпендикулярно на проводника на намотката по цялото му протежение и затова стойността му по затворен контур е нула. В този ред на мисли навих цилиндрична бифилярна намотка (безиндуктивна) върху алуминиево фолио. Между фолиото и един от двата края на бифилярната намотка се получава достатъчно едс за да запали лампа 12в 1вт, а между фолиото и заедно свързаните краища напрежение не се получава. Включването или изключването на лампата не влияе на общата консумация (12в 0.2А). Намотката има някакви свободни трептения и включването на лампата влияе именно на тях.

mi68

  • Гост
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #80 -: Януари 11, 2010, 02:39:30 am »
Varvarin повтаряш мойте опити преди една година. Те бяха безуспешни но се натрупа фактически материал. Имаме три комбинаций на намотки:
индуктивна към индуктивна
безиндуктивна към безиндуктивна
безиндуктивна към Беиндуктивна
Като се смени посоката на обхождане комбинацийте стават шест. Две отпадат поради симетрията и комбинацийте стават четири.
Първата едноименна комбинация е познатия електромагнитен трансформатор и него не коментирам. Втората едноименна комбинация се оказа също непродуктивна-получаваха се потенциали спрямо земя,както при теб спрямо фолиото. Тези потенциали не са ел. ток и не се занимавам. Скороста на светвината зависи от магнитната и електрична константа на вакума с=9.10^9.1.10^7=9.10^16 корен квадратен получаваме 3.10^8 m/s. вижда се ,че електричните сили са 900 пъти по-големи от магнитните. Тия коефициенти са за сферична вълна и изчислявам вълновото съпротивление на вакума. Корен квадратен от 1.10^7/9.10^9=1/30 =0,0(3) ома, вълновото съпротивление е много ниско но не 0. За това безиндуктивна бифилярка не може да създаде електромагнитни вълни. При разно именните комбинаций имаме две възможности. Безиндуктивна към индуктивна и обратно индуктивна към безиндуктивна. Втората комбинация е безперспективна зазади несиметрията на вакума. Аз ползвам  бифилярки навити на пласмаса и една плоска навита на печатна платка от телевизор. За приемни ползвам бифилярки свързани тип Тесла, като предварително е измерена резонансната честота на тесловата бифилярка при мен се получи 710кХц. Тази честота пускам от генератор на безиндуктивна бифилярка и отстрани включвам две резонансни бифилярки тип Тесла, като чрез измерване сфазирвам начало край. При две бобини имам усилване на амплитудата в консуматора спрямо една приемна бобина и консуматор. Опита е повтаряем и работи.
« Последна редакция: Януари 11, 2010, 02:44:31 am от mi68 »

mi68

  • Гост
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #81 -: Януари 15, 2010, 12:02:17 am »
Днес проведох измервания с неясен резултат. Разсъждавам така:
-стояща вълна е електрогравитационна
-бягаща вълна е електромагнитна
Стояща вълна се получава в безиндуктивна бифилярка. Стоящата вълна е частен случей на интерференцията с 2 пъти по-висока честота. При прекъсване на тока имаме изчезване(анихилация) и стоящата вълна се превръща в бягаща т.е. електромагнитна и тя индуцира ЕДН в резонансната бифилярка. В резонансната бифилярка вместо противоположно движение имаме съпосочно. Вълната излиза с някаква фаза и влиза във входа следва ,че при една честота имаме фазово условие и настъпва резонанс,опита го потвърждава. Получава се някъква интерференция и трябва да се изяни два въпроса. Резонансната бифилярка излъчва ли електромагнитни вълни? Тесловият патент тази намотка се води за електромагнити и аз пуснах постоянен ток в плоската резонансна бифилярка последователно 1А после 2А. Омичното съпротивление на бобината е 2ома и напрежението е съответно 2В и 4В. Проводника ф0,6 калайдисан меден проводник(дискотирахме може би трябва единият да е чиста мед, а другия калайдисана мед). Ф на намотката е 244мм. Разменях посоката на тока и чаках около 5минути. Доближавах отверка и така не осетих никъкъм магнетизъм. При 2А имах загряване на проводника ( на пипане) в центъра има слабо охлаждане (на разтояние) ръката не изтръпна но има изменение(биологически). Опита е само насочваш неотрален. Следващ етап е да ли две резонансни бифилярки ще работят като трансформатор т.е. като лентов филтър?
« Последна редакция: Януари 15, 2010, 12:06:41 am от mi68 »

mi68

  • Гост
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #82 -: Януари 17, 2010, 06:30:52 pm »
Днес проведох експеримент с две резонансни бифилярки. На първата се подава генератор, а вторичната приема като се включва различни товари и се мери напрежението. Получиха се интересни резултати. Резонансната честота силно зависи от съпротивлението на товара
135 ома-114кХц при 118кХц
150 ома-126кХц  при 128кХц тези стойности са при +10 дБ на генератора
600 ома-456кХц
40кома-1009кХц
Прави впечетление,че резонансната честота слабо се влияе от амплитудата на генератора. Трябва да се изясни с какви вълни си имаме работа. Както Тесла говори дали имам 10% електромагнитни вълни и 90% електрогравитационни или обратно 10% електрогравитационни и 90% електромагнитни. Трябва да направя един дип-метър или феритна антена да излъча електромагнитни вълни. Най-добре е дип-метър това е отклонение за две седмици.

ppankov

  • Гост
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #83 -: Януари 17, 2010, 11:30:20 pm »
Днес проведох експеримент с две резонансни бифилярки. На първата се подава генератор, а вторичната приема като се включва различни товари и се мери напрежението. Получиха се интересни резултати. Резонансната честота силно зависи от съпротивлението на товара
135 ома-114кХц при 118кХц
150 ома-126кХц  при 128кХц тези стойности са при +10 дБ на генератора
600 ома-456кХц
40кома-1009кХц
Прави впечетление,че резонансната честота слабо се влияе от амплитудата на генератора. Трябва да се изясни с какви вълни си имаме работа. Както Тесла говори дали имам 10% електромагнитни вълни и 90% електрогравитационни или обратно 10% електрогравитационни и 90% електромагнитни. Трябва да направя един дип-метър или феритна антена да излъча електромагнитни вълни. Най-добре е дип-метър това е отклонение за две седмици.

Това са много интересни резултати.
А в енергийно сътношение нещата как стоят? Мисля, че това повеече вълнува широката
аудитория :)
С дип-метъра е възможно да се измери амплитудата, но в този спектър 114кХц до 1009 кХц,
честотата придобива насочен характер.
Доста опити проведе досега.
От наличните резултати - можеш ли да направиш обобщение или трябва да се експериментира още?

Поздрави

mi68

  • Гост
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #84 -: Януари 18, 2010, 08:49:09 pm »
Експериментите не дадоха категорични отговори но дадоха две направления:
- противоположна интерференция ползване на стоящи вълни(повишено налягане,експанзия) електрогравитационни вълни
- съпосочна интерференция електромагнитни вълни понижение на честотата резонанс увеличаване на енергията в бобината и биологическа интерференция изтръпване.
  Получи се заплетен казус,но изхода го виждам как се образува тайфун. Друк фактор е градиеннтното електрично поле  с интензитет 130В/м във височина. но да се върнем към тайфуна. Там има ускорение заради атмосверното налягане но то е градиеннтно и намалява с височината и става комин. Получава се самоускорение и охлаждане, водата кондензира(те е дипол и се наелектризира) получават се светкавици и ето я положителната обратна връзка,изкустрено трябва да се подава високо напрежение. Слабост на експериментите е ниското напрежение,трябва да изработя добър ВЧ усилвател. Следват затроднения с инпеданса на товара,който силно влияе на честотата съответно и амплитудата.
Всичко това може да се обясни с неотриното,въртенето поражда различни ъглови скорости съответно различно развъртяно неотрино то си взаимодейства с електроните и ги групира. Електроните притежават заряд и се получава потенциал,ако неотриното се движи то и електроните ще се движат и това се проявява като ел. ток. Създаването на неотринен циклон го оставям за лятото заради опасности.
      В гравитационните вълни нямаме излъчване на електромагнитна енергия ,налягането се преобразува в плътност тъй като скоростта на разпространени е 0. Тъй като електроните имат малка маса ще иследвам задълбочено ускорението(тока) от електрогравитационните  вълни. Това е по-елементарно и забелязах ,че противоположностите предизвикват ЕДНОПОСОЧНО движение.Това правило е природен феномен приложим даже в биологията. Тава ще го разчепкам и ще вида докъде че го докарам, първите опити дават надежда и  ще изработя широко лентов усилвател. Провеждането на изледванията ще видя дали мога да го направя самоускоряващ процес или само в усилвателен режим.
« Последна редакция: Януари 18, 2010, 09:08:28 pm от mi68 »

vitan

  • Гост
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #85 -: Януари 18, 2010, 09:02:55 pm »
Mi68, почти си невъзможен за рецензия. Ако човек иска да хване нишката на 3 последователни изречения, мисълта му се връзва на фльонга :)

"….. Създаването на неотринен циклон го оставям за лятото заради опасности….."
>> Нямаш грижи. Дори през зимата е по-добре заради ниските температури :)

mi68

  • Гост
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #86 -: Януари 18, 2010, 09:20:59 pm »
Не разполагам  тес за високо напрежение 1 до 20кВ / 1мА променливо и постоянно ,следва да го изработя. Тава ми трябва да ми тръгне по лесно ако го нямам,трябва мощен усилвател на лампи работещ на 600В с товар от 1к до 5ком. Хвърчащи монтажи не правя достатъчно ток ме удря от умножилели и ни изтръпва ръката.  Всеки детайл, които съм го замислил го изработвам, условията са ми лоши и бавно става. Когато изработя материалите тогава ще стане.
П.П. Мисленето ми е тип аналогия наблюдавай един процес и го вържи с непознатия. Елементарно.
« Последна редакция: Януари 18, 2010, 09:26:13 pm от mi68 »

vitan

  • Гост
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #87 -: Януари 18, 2010, 10:20:00 pm »
Да ти е казвал някой, че си неподражаем? :) Не? Значи аз съм първия  :) Ако искаш втори, просто питай има ли такъв. Елементарно е :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 541
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #88 -: Януари 18, 2010, 10:26:39 pm »

mi68, страшна терминология вадиш:    експанзия, съпосочна интерференция, биологическа интерференция изтръпване, виждам как се образува тайфун, става комин, получават се светкавици и ето я положителната обратна връзка, изкустрено трябва да се подава високо напрежение, затроднения с инпеданса, налягането се преобразува в плътност, широко-лентов усилвател.............

Къде си ги учил тия неща, в кой университет или учебник?

mi68

  • Гост
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #89 -: Януари 19, 2010, 01:07:29 am »
Експанзия разбирам разширение идва от з-н на Ампер разнопосочни токове по проводник се отблъскват,разширяват се учи се по електротехника това е без индуктивна бифилярка.
Съпосочна интерференция  двата тока(вълни) са съпосочни това е  бифилярна намотка свързана тип Тесла заради фазата получава се резонанс.
Биологическа интерференция получаване на сферична интерференция в плоска бифилярка свързана тип Тесла в резонанс в центъра е винаги хладно следва топло пак хладно това са концентрични полусфери цеентъра съвпада с центъра на бобината. Хладината е много хубава и забелязвам лично пристрастяване. Един познат си лекува артрита с тази бобина и много доволен. Дозата прави отровата и продължително стоене на ръка в центъра на бобината прави обратен ефект изтръпване.
Тайфуна е природно явление като в северното полукълбо се върти по посока обратна на часовниковата стрелка(защото земята е неинерциална система и имаме кориосово ускорение ,това е от учебник по физика). С увеличаване на височината атмосферното налягане се понижава. При при въртенето на въздуха се получава ЦЕНТРОСТРЕМИТЕЛНО движение от разликата на наляганията. Въздуха в центъра се отправя към небето към по -ниското налягане получава се ,комин с тяга заради атмосферното налягане,(има описани историй на тракторист с верижен трактор пренесен от от конина -окото на тайфуна .Енергията идва от атмосферното налягане и допънителни фактори светкавици и влага вода ,процеса е самоускоряващ се(положителна обратна връзка) получава се насищане и се разпада. Двигателя е атмосферното налягане съответно ефирното налягане. За направата на еферен вихър трябва да се изпълнят някой условия. Въртенета става с конусна бобина- но трябва голяма поне дълга метър да кажем пътен конус но в момента не разполагам с тъкъв. При малки бобини развъртането е недостатъчно  за образуване на високо напрежение за това е неоходим вънхен източник но това нямам. Следва да се увеличи токът с цел да се получи голяма разлика в ъгловите скорости в неотриното ,а това да предизвика високо напрежение. Това е най-просто защото резонансната бифилярка работи като токов резонанс и токът е КУ пъти по-голям то възбуждащия. Ако е 1А то кръговият ток е 25А,25 толкова е качественият фактор измерен експериментално. Проводника е Ф0,6 и грее при 2А,при 7А си топи изолацията така че количествено нещата ще се намалят  и накрая резултат.
Максимална мощност се предава при изравнени инпеданси има затроднения с определянето но прибвизително е около 1к до 5ком.
При затворен обем налягането се повишава ,а това води до увеличение на плътността прочелсъм го от учебник по физика.
Широколентов(видио) усилвател е апериодичен усилвател с ВЧ корекция прочел съм в радиотехническа литература. Ако имате питания ще отговоря.