Алтернативни енергоизточници > Вашите експерименти
Теория и експерименти на mi68
mi68:
Плътността на енергията на електрично поле е w=0,5.e.E^2 а на магнитното поле e w=0,5.м.H^2 вижда се нелинейната(квадратична) зависимост. От тази зависимост може локално да се наруши з-н за запазване на енергията,а в цяло за вселената важи. Най-важното е да се разгледат интерференцията(дифракцията). Интерференцията е взаимно усилване и отслабване между две точки от вълновата среда(ефира). Интерференцията е много добре разгледана за механични вълни(във вода,звук,връв-шнур). Интерференцията в електрическа верига не е разгледана. Най-важното е времевата синхронизация(фаза) трептенията трябва да са СИНФАЗНИ.Явлението важи и за постоянни величини(униполярно динамо). Всеки може да направи простият опит с три тръбни магнита от стар модел високоговорители, ако няма може да намагнити три еднакви парчета тръби. Като се свържат серийно и се увеличи обема се констатира,че разматнитването е 9 пъти ,а не 3 пъти както се очаква. Имаме 3пъти усилване при 4 тръби имаме 4 пъти усилване. Според мен три е оптимално. Тъй като подържането на синфазни трептения е тегава задача трябва други решения. Решението е стояща вълна. Стояща вълна е частен случей на явлението интерференция-в този случей се наслагват две вълнообразни движения с еднакви амплитуди,честоти и направления на трептения, но с противоположни посоки на разпространения(синфазни)-получената вълна е като наденица разтоянието между надениците е възел,а наденицата е връх. От механичната аналогия имаме превръщане на потенциалната енергия в кинетична това го наричам еднородно или информационно поле. Тази аналогия да я разгледаме в бифилярната намотка там се получава стояща вълна.Но има и нюанс тъй като имаме затихване,омично съпротивление,амплитудата на връщащата вълна е по-ниска и възлите не са нули. При аналогията с наденичките нямаме възел а просто стеснение. Третият интерфериращ източник е външен трептящата систена. Четвърти интерфериращ източник (като варянт) е високо постоянно напрежение. Като пети елемет е постояннен магнит това са по-далечни перспективи. Някой еленентарни практически затруднения. За получаване на стояща вълна трябва да имаме трептения. За да имаме трептения трябва висока индуктивност(голям качествен фактор). Това се постига чрез ферит или стомана при подходящи честоти. За сега опита се проваляше точно по тези причини липса на затихващи трептения. Експериментирам с бифилярката да интерферира с електромагнитно поле ,а ние електрично или магнитно. Това са мой измишльотини но ползвам бобини с малка индуктивност и малък качествен фактор-това условие трябва да се изпълни,а после експериментално да се види дали е стабилна интерференцията. После да се търсят всички геометрични решения а след това ще напиша формули за съкратено решение.
Цетрални сили са тези на отворените (потенциални)полета-електростотично и гравитационно. Ако заредидим сфера в зависимост от поляритета електричните линий ще влизат или излизат от сферата това са централни сили.Закон на Нютон и Кулон са изведени за сфери и за плоско поле се преработват. В нито един учебник не съм видял преработка на З-Н на Нютон само във физика на Саздо Иванов от 1960 пише за по сложна форма но не дава ф-ла. Закон на Кулон е изведен за плоско поле,за плосък кондензатор и стойността е 8,85.10^-12pF.
Магнитното поле е вихрово(затворено) и не е централно имаме екватор и полюси.
При криволинейно движение имаме цетробежна и центростремителна сила т.е.радиално движение. В нехомогеннно(радиално) поле имаме цетростремително или центробежно движение взависимост от условията. Ако се направи цетростремително движение то енергията идва от по-високата концентрация на енергия от ефира-инплозия, при обратният случей енергията е за сметка на изкуствено създадената по-висока концетрация-експлозия.
Принципа на единство и борбана противоположностите ми изглежда принцип на стояща вълна т.е. интерференция и черпене на енергия от ефира-енергията КИ.
Във физиката се разглежда електронно неотрино,мюон неотрино,тау неотрино. Последните разработки тау неотриното отпада. Имаме леко неотрино-електронно неотрино,тежко неотрино-мюон неотрино. Неотриното е спътник на електрона,имаме тежки спътници(луни) и леки(комети). Цаката е в луните. Елементарни частици но нещата не са така елементарни.Под елементарни частици трябва да се разбира основополагащи,а не елементарни закони.
vlindos:
Благодаря!
Казваш следващата задача ти е експерименти с по-ниски честоти за интерференция с ЕМ. Защо електромагнитно поле ще има различен интерфериращ фактор (честота и приемател) от тези на електрично или магнитно? Не вибрират ли 3те на една честота? Дори да пуснеш излъчвател до бифилярката той може да има нужда от много висока честота, с какво ще ти помогне ниската - какви резултати очакваш от този експеримент? Говорим за центростремителни сили по отношение на какво се центростремителни - по отношение движение на електроните или обратно (официалното възприетото движение на тока)? Защо гоним имплозия, а не експлозия (твърде нехомогнно поле ???) ? С какво ще ти помогнат централните сили - нали са постоянни каква работа могат да извършват тогава те? Това което разбирам е квадратичното усилване на тока по посока на земята ли ? Тогава не търсим ли магнитното поле на земята, а не графиацията или електростратично поле. Неутрино мисля не реагира на гравитация дори на черните дупки (не можах да намеря конкретно доказателство из интернет).
mi68:
Когато говоря за неотрино трябва да се разбира тежко неотрино,което е 137 пъти по леко от електрона,а 137 е константа на тънката(тъмна) материя. Лекото неотрино е 137 на квадрат по леко от електрона. Тъй като спина е едакъв с този на електрона то управлението става чрез електрически или магнитен дипол т.е. чрез електромагнитна вълна. За това нямаме връзка от постоянен магнит в постоянен ток. Природата за това е в непрекъснато въртене за да има разлика в ъгловите скорости. При униполярното динамо имаме също въртене. За избягване на въртенето ползвам променлив ток,на който отговаря ъглова честота w=2pi.F.Числото пи е неточно защото не се знае колко неотрино ще участва за това се работи с някакви допуски и пристъпваме към интегрирания и сумирания. За това нещата са леко неопределени на низко ниво. Това е работа с машинен език но напрактика са се наложили друк тип програмиране-езици на по-високо ниво. За това давам обяснения ала Тесла асоциативни-компилиращи. Тоя тип мислене бая ме затродни,но като се влезе в тази материя излиза,че е просто.
I=Q/t Токът е равен на заряда върху времето,което скорост. Като кажа скорост на заряда читателя се затруднява,защото не е вникнал в математическият смисъл на скорост-времева характеристика. Ако кажа ток всеки разбира. Това ме навежда на мисълта,че съзнанието е най-инертното нещо на света-каквото знае баба това си бае. Мисленето трябва да е по-широко и да няма заспали мозъци. Опита на ЮНГ за интерференция на светлината е от 17 век,но той е с два източника. Защо не се леко подобри с три източника и явно ще имаме повече енергия-свободна енергия. Опита е постигнат със СВЧ радио вълни и работи. Задача съм си поставил да се направи по-практично устройство,както се казва удобно за логаритмуване. Това е у-ние на стояща вълна
A=2Aо.cos(2pi . x/L).sinwt L e дължина на вълната;w e ъглова честота;Ао е амплитуда на вълната;х е геометрично разтояние.
От Ф-лата се вижда една особеност:частиците от двете страни на един възел трептят в противофаза. Амплитудата и честотата е два пъти по-висока спрямо възбудената вълна
mi68:
Caduceus ми изпрати материал,който ме наведе на размишления. Става въпрос за въпроса за единство и борба на противоположностите. Ако се разгледа периодичната система на Менделеев то 0 група(инертните газове) са 0 на синусоидата то различни периоди са с равен брой елементи но противоположни(по двойки). Най-добре е двойката сребро и мед-като варянт посребрен проводник и мед. Аз използвам калайдисан меден проводник но трябва да пробвам единият проводник да е калайдисан ,а другият меден. Добра комбинация е алуминий и мед но бобинажни алуминиели проводници няма. Като най-достъпна комбинация остава калайдисан проводник(аранжирна жица)и меден проводник от кабел(UTP).
vlindos:
--- Цитат на: mi68 в Ноември 25, 2009, 06:25:46 pm ---Caduceus ми изпрати материал,който ме наведе на размишления. Става въпрос за въпроса за единство и борба на противоположностите. Ако се разгледа периодичната система на Менделеев то 0 група(инертните газове) са 0 на синусоидата то различни периоди са с равен брой елементи но противоположни(по двойки). Най-добре е двойката сребро и мед-като варянт посребрен проводник и мед. Аз използвам калайдисан меден проводник но трябва да пробвам единият проводник да е калайдисан ,а другият меден. Добра комбинация е алуминий и мед но бобинажни алуминиели проводници няма. Като най-достъпна комбинация остава калайдисан проводник(аранжирна жица)и меден проводник от кабел(UTP).
--- Край на цитат ---
Ей тук ме обърка. Хубаво тръгна към интертните газове... Каква е идеята на мед и сребро. Среброто е емитера ли ? Не ли по-добре да е интертен газ?
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия