Алтернативни енергоизточници > Вашите експерименти

Теория и експерименти на mi68

<< < (9/36) > >>

mzk:
Постоянният магнит може да се използва за индуциране на постоянен ток (еднополярен) - еднополярният генератор на Фарадей (има тема във форума), занимавал се е и Тесла. Практически полето не е точно постоянно- въртящ се диск между два магнита. Този диск е перпендикулярен на магнитните силови линии B. Разликата е, че няма промяна на магнитното поле, а на скоростта на въртене на диска.

Законът за индукция на Фарадей - E = v x B

А не както досега познатото ни от всеки трансформатор- изменение на магнитното поле, чрез което индуцираме ток.

По отношение на линковете посочени от caduceus мога да кажа, че са много добри. Разпространението на всяка вълна от предавателя по начало винаги е скаларна (антената е в резонанс- дефазирани съставки; а ЕМ вълна е с фазирани). Формата на скаларната вълна е вихър, примерът с кръговете е най- добрият. Това е устойчивата форма, за която говори и Стан Дейо (филмът е посочен от Reformator и lz1ico).

В т-р на Боб Бойс както и при опитите на Ринат се постига въртящо се поле, но то не е електормагнитно, а скаларно (при Боб Бойс има много стръмни импулси и протича много малък ток). При Ринат има чисто механично развъртане на алуминиев диск.

Ясно е, че въртящото поле поражда свободна енергия, изкривяване на времето, антигравитация и други аномалии. Възниква въпросът защо при нормален теслов т-р макар без видимо въртящо се поле възникват същите ефекти (свободна енергия- предаване безжично, на разстояние).

Има хубава литература и филми, който има желание може да ми пише на ЛС за да го насоча.

ПС: Тесла е бил практик, теорията за надлъжните вълни е описана скоро. Знаем Тесла какво е правил. Знанието или трябва да се знае перфектно или да не се знае (до толкова, че да не се губи време в излишни опити).

vitan:

--- Цитат на: mzk в Ноември 19, 2009, 12:47:36 am ---...Възниква въпросът защо при нормален теслов т-р макар без видимо въртящо се поле възникват същите ефекти (свободна енергия- предаване безжично, на разстояние)...
--- Край на цитат ---
Ами то на практика никога не е видимо :) Ама пак си е въртящо. Въпроса е да се уцели правилната "врътка"  8)

Иначе бифилярна намотка като самостоятелен основен елемент във фрии енерджи устройство до сега не съм забелязал. А има книга с над 2000 страници с действащи устройства. Аз поне не знам за такова.

mi68:
Бифилярката самостоятелно няма никаква стойност. Но тя е неотрална(нинфлексна точка) и ако се разгледа от отрицателната индуктивност поляритета на високото напрежение определя дали е обикновенна индуктивност(консуматор,разсейване на магнитно поле) или негативна индуктивност(генератор,всмукване на магнитно поле). Искам да направя автотрептящ генератор. Очевидно е,че ако нямаш трептения трябва външен източник и усложняване на опита. Твърдя,че нещата са изключително прости но немога да го докажа. Тъй като бифилярката няма индуктивност то трябва да вкараме индуктивност и капацитет за затихващи трептения. Полето на бифилярката прави някакво информационно(параметрично)поле което влиза в резонанс и в трептящата система възникват стабилни не затихващи трептения.

vlindos:
Милене, изключително уважавам постовете ти, но е много трудно да се четат. Още по-трудно да се разбират ;D . Тъй, че извини ме ако нещата които ще изговоря не са на място.  
Тъй като бифилярката (в каква конфигурация?) при теб се търси да е усилвател (по-скоро не усилвател, а бобина с по-малко съпротивление) - тогава на нас ни трябва първо източник. Какъв може да е първоизточника на ЕМ? Най-обикновена антена разбира се. Електромагнителни вълни има на всякаде в някакво количество, я от светкавиците (имаше някакво твърдение в интернет, че всяка секунда се случва удар от мълния някаде на земята) я от предаватели, я от неутрино (хипотетично). Пак да почнем от познатите неща - знае се, че някои кристали са използвани в първите телеграфи за по-добро приемане на ЕМ от ефира. Ако всичко е ясно остава само резонансната честота - може да се налучка -с компютър с програма да изрежда честотите (не казвам, че е просто за реализиране) и да вижда при коя има най-голям изход. И да работи този вариант се съмнявам в крайната мощност - може би ватове...
Другото обаче е по-интересно. В книгите посветени на работата на Т.Т Морей пише за неутриното, че то не може да излъчва електрони, а вместо това да усилва алфа лъчения. Тоест отдаване на йони. За това е нужна обаче подходяща среда. Е да май пак опираме до радиоактивност, но такава не опасна за човека. Трябва ни нестабилно (заредено - с тежка атомна маса) вещество което може да реагира на неутрино ударите.
От тук нататък за мен е неясно как ако вкараме излъчваните от това вещество йони (които ще изблъскват електрони от метала) да резонират с тая бифилярка или друга бобина ще увеличим производителността  ???

Ще се радвам да разясниш някой други неща от твойте постове:

--- Цитат на: mi68 в Ноември 17, 2009, 05:42:31 pm ---Близко до акъла е,че едновременното изменение на индукцията и сечението ще даде сферична(радиална)вълна и потокът ще е по динамичен, но изключително бързо затихва(на куб от центъра),отколкото изменението на индукцията при константно сечение-плоска вълна и з-н за запазване на енергията.

--- Край на цитат ---
И като е по-динамичен, какво от това освен по-рязката вълна, каква резонансна честота търсим ?
 

--- Цитат на: mi68 в Ноември 17, 2009, 05:42:31 pm --- Разписах формулите за магнитен дипол и те показаха,че се получава пясъчен часовник. Изводът се потвърди от практиката в селеноид магнитното поле е вътре в бобината(както в кондензатор елекричното поле е между двете плочи). Трябва да направя три бобини: тук има варянти-три плоски бобини или две конусни и една плоска, широката част на конусите е към плоската бифилярка отдвете страни симетрично. Имам две коннусни бобини и тях ще почна. Трите бобини правят преход индуктивност-бифилярка-индуктивност(както транзистор) и към индуктивноста се включва външен капацитет. Кондензатора ще е самаделкин от фолио от шоколад и тънък пазарски плик. Целта е малък  високоволтов капацитет. Калайдисването на алуминия е проблем но ползвам ниско топим тинол с кадмий и син камък за помедняване.

--- Край на цитат ---
Дай някакъв пример за разлките между тях които търсиш моля те?


--- Цитат на: mi68 в Ноември 17, 2009, 06:21:12 pm ---Читателя трябва да е наясно със закон на Фарадей;Закон на Био-Савар-Лаплас;закон на Кулон;теорема на Остроградски-Гаус;теорема-закон за пълният ток;Формули за взаимна индукция и самоиндукция;последователно  и паралелно свързване на кондензатори и бобини със и без взаимна индуктивност;Изчисление на индуктивност или магнитна индукция на селеноид и коаксялен селеноид(тороид);изчисления на плосък и коаксялен(тръбен)кондензатор; изчисление на индукцията на ток по окръжност(магнитен дипол);изчисление на капацитет на сфера и още допълнителни неща. Ако Витан си пропуснал нещо наваксай.
Всичкото това е за да се получи Нехомогенно поле и допълнително движение. Нехомогенно поле се получава в електрофилтрите и взависимост от поляритета на единият електрод се натрупват сажди.

--- Край на цитат ---
Според мене не се появяват допълнителни сили в нехомогенно поле, а по-голям безпорядък - при което трудно може да се каже какви са силите.


--- Цитат на: mi68 в Ноември 18, 2009, 08:47:08 pm ---Да разгледаме най-простият опит по електростатика,привличането на леки тела от наелектризирана химикалка. В диелектрика се индуцира електрически дипол. Химикалката индуцира нехомогенно(градиентно,скаларно,радиално) поле и електрическият дипол се премества към по-големият интензитет. На този принцип работят електрофилтрите на ТЕЦ и циментови заводи и др.

--- Край на цитат ---
И каква е идеята?


--- Цитат на: mi68 в Ноември 18, 2009, 08:47:08 pm ---По интересен е случеят с магнитни диполи.Има разлика с електрическият дипол.Най-характерна разлика е нецентралните сили- имаме полюси и екватор. С полюсите е извесно как си взаимодействат но с екваторите е мъгляво най-вероятно информационно./трябва да намагнитя две топчета да видя резултата/.

--- Край на цитат ---
Какво ще рече нецентрални сили?


--- Цитат на: mi68 в Ноември 18, 2009, 09:33:14 pm ---По въпроса с математиката ще кажа,че геометрията е по-важна.Първа производна е допирателна т.е. скорост или ток.Втора производна е ускорение или интензитет-силата,напрежението,ако се знае индуктивността  и ускорението на заряда се намира напрежението. Ако нещо не можем да го обясниме то правиме скица-геометрия.

--- Край на цитат ---
Как допирателната е тока ? Тоест магнитното поле на тока ? Не разбирам за какво става на въпрос.

varvarin:
mi68,


--- Цитат ---Някой преобразувания не са симетрични имаме постоянен ток в постоянен магнит но постоянен магнит не може в постоянен ток.
--- Край на цитат ---

Защо смяташ че постоянния магнит не може да предизвика постоянен ток? Това че не е открито не значи че не съществува. Аз мисля че генерирането на ток е подобен процес на този на преобразуването му в топлина (ЕМ енергия). Когато ток протича през активен товар той създава напрежителен пад в него с посока обратна на източника. Сигурно има начин този същия ток който минава през източника там да създава ЕДС с обратен знак. В бифилярната намотка В векторите се изваждат но Е векторите се сумират. Мисля че за да излезе ЕДС от бифилярна намотка първо през нея ще трябва да протече ток. Може би конфигурацията на магнитното поле трябва да се направи по подходящ начин. Има разни патенти наподобяващи такава идея - VTA  на Флойд Суит (променливотоков вариант) и батерията на Даниел Кук. Засега обаче май никой не е успял да ги повтори.

Спорна работа :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия