Алтернативни енергоизточници > Вашите експерименти
Теория и експерименти на mi68
mi68:
Една практична книга.
mi68:
Здравейте,
Показвам опитна постановка на система от бобини и униполярни кондензатори. Показано е едно от възможните свързвания.
Токът в палачинковата бобина е към центъра против центробежните сили, възникват кориолисови, имаме полувълнов вибратор.
Грецът може да е от светодиоди.
mi68:
здравейте,
Показвам мой изследвания на палачинкова бобина с LL резонанс. Тъй като магнитното поле зависи от геометричната форма, като датчици са ползвани 4 броя конусни бобини, и една тороидална с феритен пръстен. С червена точка е показано най-доброто постижение.
Капацитивното прехвърляне не е изследвано задълбочено. В центъра на палачинката се създава магнитен вакуум (опит с тороидална намотка, вертикалното положение дава по-добри резултати, както и обърнатите конуси).
Измерването не е точно, не меря ток и мощност, но при LL (токов) резонанс тока се намалява Q пъти. Q=10=-20дБ мерено предварително, тъй като се знае импеданса на веригата, може да се окаже, че имаме усилване на мощността заради кориолисовите сили.
С цел кориолисовите сили да са в една посока, поставих изправител тип грец, но се удвои честотата на приемника. Явно трябва да усъвършенствам капацитивното свързване със следващ експеримент
PyroVeso:
mi68, приятелю, неуморен труженик си ти - признавам ти го! Но за какви кориолисови и центробежни сили говориш в палачинковата бобина, след като дрейфовата скорост на електроните в проводника при обичайните напрежения и тоци е милиметри за секунда? Това е що-годе скоростта на охлюв - не виждам той и събратята му да занасят по завоите...
Да не работиш с мегаволти и киловати, че да се получат някакви прилични скорости, при които да се отчетат в значителна степен споменатите от теб по-горе сили?!
mi68:
Здравей колега, PyroVeso,
Припомням някой величини: заряд на електрон 1,6.10^-19 C; маса на електрон 9,1.10^-28 грама; брой електрони в един Кулон е 1 С=6,3.10^18 електрона; маса на един Кулон е 1 C=5,7.10^-9 грама. В един кубически сантиметър има е около 160 кулона свободни електрони. Не може всички електрони да се задвижат, защото метала ще светне. I=Q/t 160/1s=160A. Реално обема на проводника е по-голям от 1см^3. Електроните са в метала и полето трябва да ги задвижи, масово, зарядно, спиново, или комбинирано.
Да приемем линейна честота 1мХц ъглова скорост (честота) е 6,28 мХц. Да намерим цетробежната сила, която действа на 1Кл при палачинка с радиус един метър. F=m.R.w^2=5,7.10^-9.1. 39,44.10^12=224,8.10^3N. U=A/q=(F.r)/q. Цетробежната сила е странична и какво напрежение ще се създаде в радиална посока? Тук има страхотно преплитане, електромагнитни вълни, Дьо Бройлови вълни, зарядно трептене.
За това трябва да се мери при експерименти, стойностите на напрежението в коаксиалния кондензатор, Възниква параметрично удвояване на честотата.
Тъй като не ми се вади двулъчев осцилоскоп, да следя фазова разлика между заряд и напрежение, показателно е схемата самохахранва ли се или не?
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия