Алтернативни енергоизточници > Вашите експерименти
Теория и експерименти на mi68
mi68:
По темата никой не пише. Искъм да направя генератор с резонансна бифилярка и одарих на камък не тръгва. Тъй като бифилярката е двуполюсник, а транзистора е триполюсник реших да ползвам триточкова с-ма с капацитивна обратна връзка, като имаме лека разтройка и бобината работи като индуктивност. След серия неуспешни опити стигнах да правя двукръгов генератор с електронна връзка тип Шембел. Но това решение е не приемливо защото читателя предполагам ,че е забелязал резонансната честота се мени от 320-330кХц от времето.
Решението дойде като си видях грешката. Паралелният трептящ кръг има безкрайно съпротивление моя измерих 5к и ако пусна 0,1А следва ,че ми трябва минимум 500В,което говори за ползване на лампа, качествен фактор измерих 25,това ще доведе кръгов ток 2,5А. Капацитета определих около 100нФ 1000 пъти повече от стандартния около 100пФ. Изненадите продължават ако се ползва 1000В и се провери енергията на кондензатора по познатата ф-ла излиза 0,1дЖ при 300кХц мощостта е 30кВт, постоянно токовата мощност е 200Вт. При големи мощности нещата са силно нелинейни и миришат на взрив.
varvarin:
Здравей mi68,
Искаше ми се да повторя този експеримент в който казваш че увеличаването на входното ниво предизвиква двукратно увеличение на изходното. Доколкото разбрах става въпрос за цилиндрична бифилярна намотка (безиндуктивна) на която в близост до двата края има разположени индуктивни теслови бифилярки (палачинкови ?) - така ли е? Генератора за който говориш с теслови бифилярки ли е? Ако е така не е ли възможно да се изпълни като блокинг като използваш средната точка за връзка към базата?
Поздрави!
mi68:
Здравей варварин
Правя уточнение: Имам две канусни бифилярки свързани тип Тесла и по средата палачинкова безиндуктивна бифилярка. Средната бифилярка се захранва от генератор на синусоидално напрежение с инпеданс 0 Ома и се подава 0дВ-0,775В,или макс. 10дВ-2,1В. Честотата се определя от резонансната намотка и е около 700кХц. Честотите са под 1мХц и може да се ползва RC генератор с мост на ВИН.
Двете резонансни бифилярки се свързват последователно и правилно сфазирани за увеличаване на напрежението, ако имаме изваждане просто се разменя начало и край. Правих и обратната комбинация с две безиндуктивни намотки и в средата резонансна. Безиндуктивните намотки не генерират и трябва външен генератор нискоомен -транзистора е идеален. Още един практически резултат охлаждането се получава с извесно закъснение около половин минута и изчезваше след половин минута след изключване на тока, затова токоизточника трябва да има капацитивен характер задъжително трябва да има паралелен електролитен кондензатор.
П.П.Този хистерезис може да изиграе лоша шега. Ако случайно се отвори портал експериментатора трябва да има оксижен и да стопи кабелите и да затвори портала.
caduceus:
Във връзка със забавянето на "хладината" - цитат по темата от Василатос:
Од се проявявала в електрическите устройства, но само след като те са достигнали пълната си мощност. Забавянето било доста голямо - обикновено тридесет секунди, а понякога и повече. Заземени про¬водници, свързани с големи електростатични машини, продължа¬вали да излъчват светлина од минута и повече след спирането на машините. Отрицателните електростатични заряди създавали од-топлина, а положителните - од-хладина. Необходими били няколко часа, за да могат електрически активираните вещества да се освобо¬дят от од, дори да са били в продължителен контакт с неутрални тела. Индуцираната от електричеството од като че ли прониквала по-пълно в материята. Индуцирането на од чрез електричество ся¬каш било резултат на вътрешно търкане, причинено от електроста¬тичната стимулация на метали и изолатори.
Проявлението на стимулираната от електростатичната енергия од се нуждаело от най-малко половин минута, за да стане видимо, Ясно било, че тази светлина од не е просто електростатична луминесценция. Ясно било, че светлината од не представлява обикновена елект¬ростатична луминесценция. Заредените с енергия од посредством наелектризиране проводници продължавали да излъчват силна бяла светлина по 60 секунди и повече след като са били изключени от веригата! Заредените лайденски стъкленици задържали од-токове^ те най-малко 120 секунди след като бивали неутрализирани откъм електричество. Жиците в затъмненото помещение за наблюдения били свързани с лайденски стъкленици, които при зареждането си чрез изпускани на промеждутъци искри излъчвали непрекъсната и интензивна бяла светлина. Тази интензивна бяла светлина од се запазвала 300 секунди след всяка искра.
От гледна точка на електричеството електростатичните индукции на од са наистина аномални, тъй като използваните проводни¬ци минавали през целия замък! Наподобяваща по-късните експери¬менти на Тесла, тази инерция на светлината од разкрива какви огромни разлики има между електричеството и новооткритата енер¬гия. Галваничните батерии създавали силна светлина од, движеща се по особен начин по дължината на батерията. Освен това светлина¬та од запазвала въртеливото движение на галваничните прътове, от които се излъчвала! Макар и предизвикани от електрическите раз¬ряди, поведението на светлините од било напълно независимо от тях. Докато електрическият ток протичал само при затворени вериги, светлините од продължавали да съществуват стотици секунди след прекъсването им.
Високоволтовата електрическа индукция след 45 секунди също пораждала светлина од, която продължавала да се излъчва и след прекъсването на тока.
Край на цитата. Относно операцията с оксижена - някои експериментатори са ползвали брадва в подобни случаи, а Тесла при механичния осцилатор - чук ;D При портален пробив и рязко затваряне има опасност от капковидно обособяване на част от влязлата енергия и оттам - кълбовидна мълния, mi68 внимавай! Виж за Рихман
Поздрави
Петър:
--- Цитат на: mi68 в Февруари 12, 2010, 01:23:39 am ---П.П.Този хистерезис може да изиграе лоша шега. Ако случайно се отвори портал експериментатора трябва да има оксижен и да стопи кабелите и да затвори портала.
--- Край на цитат ---
--- Цитат ---Край на цитата. Относно операцията с оксижена - някои експериментатори са ползвали брадва в подобни случаи, а Тесла при механичния осцилатор - чук При портален пробив и рязко затваряне има опасност от капковидно обособяване на част от влязлата енергия и оттам - кълбовидна мълния, mi68 внимавай! Виж за Рихман
--- Край на цитат ---
Колеги, може ли да обясните накратко какви са тези портали, че много ме заинтригувахте.
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия