Автор Тема: Теория и експерименти на mi68  (Прочетена 162271 пъти)

ppankov

  • Гост
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #105 -: Януари 30, 2010, 11:56:33 pm »
Просто аз не съм бил свидетел. Обаче това, над което разсъждаваш мисля е добре описано (даже много добре) от Джери Василатос в главата за Нейтън Стъбълфиилд. Поне като принцип, по онова време далекопроводи не е имало.

 ;D
Стъбълфиилд е успял да открие и утилизира телурните токове, в допълнение със малко химия
доколкото знам. Тесла успешно е прихванал телурния ток за дистанционно предаване не енергия.
Хипотезата на mi68 за три вида метал, конструирани за бариерен преход ми харесва от гледна
точка на прагматичността, а и честно казано за мен неутриното е като чудовището от Лох Нес, всички говорят за него, но никой не го е виждал  ;D /или поне прихванал, утилизирал за нещо и т.н./
« Последна редакция: Януари 31, 2010, 05:23:50 am от rebel »

vitan

  • Гост
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #106 -: Януари 31, 2010, 12:07:41 am »
.....и честно казано за мен неутриното е като чудовището от Лох Нес, всички говорят за него, но никой не го е виждал  ;D /или поне прихванал, утилизирал за нещо и т.н./

Науката под земята прави огромни контейнери (в Швейцария май са на 3 пласта) и се е научила да лови и оттам косвено да смята минаващото през земята неутрино. Проф. Константин Мейл е описал "Тесла захвата" за фрии енерджи.

Другото е ровене и четене :) (физика+висша математика още). Приятна работа. Има-няма 1 месец на английски и български (ако има нещо по официалната научната част).

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #107 -: Януари 31, 2010, 12:53:37 am »
Колеги което съм написал достатъчно съм го премислил и съм обработил достатъчно материал. По принцип говоря популярно и мъгляво. Неутриното- имаме два вида електронно  и мюонно. Който иска да гледа неутрино, да си направи озонатор на ШЕКИ и да гледа искрите във вакуум, електронен ток не върви през изолатор (стъкло/силицият е от четвърта група на Менделеев и е неутрален спрямо неутрино, проводимоста се влияе от примесите/) или да види статията магнетизъм как излиза радиално от дъгата. Ако опитите не се вържат в теория се превръщаме във филосовско течение, алхимия, където философският камък не е постигнат заради неуточняване на принципите (методите) за постигане. Получава се орел, рак и щука. Всеки работи но резултата е нулев. Водородът (вода) много добре акумулира неутрино. Опита е на Ринат. Около теслов траф се слага чаша с вода и меден проводник между лампа с нажежаема жичка и водата, а другият проводник е във въздуха и свети лампата. Волфрама е в седма група на Менделеев и е със свойства на желязото (за неутриното). Ето я тук потенциалната разлика. Изчакайте да намеря подходяща тел за навиване на бифилярна намотка(имам биметален проводник помеднен стоманен проводник не става). Стоманата лесно се калайдисва и помеднява със син камък и лесно става ел връзка с мед. Тесловата бифилярка лесно резонира. Идеални синусоиди получава и МЗК на осцилоскопа. При синусоида имаме прехвърляне на максимална мощност.Това е пътят.

Забележка: Постоянният ел ток е силно смъртоносен затова и постоянния неутринен поток (ток) е също. Който не е почуствал опита само да гледа или да почне с изключително малки мощности.
« Последна редакция: Януари 31, 2010, 10:00:11 am от mzk »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #108 -: Февруари 03, 2010, 12:24:08 pm »
Здравейте! Направих следното уточнение в първия пост на темата:

Мисля, че бифилярна намотка НК-КН би трябвало да има по-голяма индуктивност, ако предположим, че силовите линии са по- близко до проводника и не се разпространяват отвъд втория проводник (вижте линиите с пунктир в прикаченото изображение).

Цитат


Важно е да се отбележи положението на магнитните силови линии спрямо проводник. Втората прикачена графика показва магнитите линии на проводник, погледнат от страна на напречното му сечение. Интересно е да се отбележи кои линии точно са с еднаква посока, и кои в различна. В случая по двата проводника електричеството е в различни посоки (или си представете, че вторият проводник е продължение на първия, но в обратна посока).
« Последна редакция: Февруари 03, 2010, 02:47:44 pm от altium »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #109 -: Февруари 03, 2010, 09:21:52 pm »
Това е схема на безиндуктивна бифилярка.Магнитното поле е вихрово(затворено) а зад проводниците се унищожава и липсва, няма магнитно поле няма индуктивност. Енергията е между двата проводника и в средата се изправя и става електрично поле(на фигурата не е показано). Като енергията е между двата проводника и силово се отблъскват-закон на Ампер. Това електрично поле поражда магнитно в индуктивна бобина или резонансна бифилярка следствие на това има ел ток. От опитите се доказа липсата на Ленц ефект и товара не влияе на входа както при обикновен трансфорнатор съставен от две индуктивни бобини.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #110 -: Февруари 11, 2010, 08:23:49 pm »
По темата никой не пише. Искъм да направя генератор с резонансна бифилярка и одарих на камък не тръгва. Тъй като бифилярката е двуполюсник, а транзистора е триполюсник реших да ползвам триточкова с-ма с капацитивна обратна връзка, като имаме лека разтройка и бобината работи като индуктивност. След серия неуспешни опити стигнах да правя двукръгов генератор с електронна връзка тип Шембел. Но това решение е не приемливо защото читателя предполагам ,че е забелязал резонансната честота се мени от 320-330кХц от времето.
Решението дойде като си видях грешката. Паралелният трептящ кръг има безкрайно съпротивление моя измерих 5к и ако пусна 0,1А следва ,че ми трябва минимум 500В,което говори за ползване на лампа, качествен фактор измерих 25,това ще доведе кръгов ток 2,5А. Капацитета определих около 100нФ 1000 пъти повече от стандартния около 100пФ. Изненадите продължават ако се ползва 1000В и се провери енергията на кондензатора по познатата ф-ла излиза 0,1дЖ при 300кХц мощостта е 30кВт, постоянно токовата мощност е 200Вт. При големи мощности нещата са силно нелинейни и миришат на взрив.
« Последна редакция: Февруари 11, 2010, 09:47:11 pm от mi68 »

varvarin

  • Гост
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #111 -: Февруари 11, 2010, 11:31:29 pm »
Здравей mi68,

Искаше ми се да повторя този експеримент в който казваш че увеличаването на входното ниво предизвиква двукратно увеличение на изходното. Доколкото разбрах става въпрос за цилиндрична бифилярна намотка (безиндуктивна) на която в близост до двата края има разположени индуктивни теслови бифилярки (палачинкови ?) - така ли е? Генератора за който говориш с теслови бифилярки ли е? Ако е така не е ли възможно да се изпълни като блокинг като използваш средната точка за връзка към базата?

Поздрави!

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #112 -: Февруари 12, 2010, 01:23:39 am »
Здравей варварин
Правя уточнение: Имам две канусни бифилярки свързани тип Тесла и по средата палачинкова безиндуктивна бифилярка. Средната бифилярка се захранва от генератор на синусоидално напрежение с инпеданс 0 Ома и  се подава 0дВ-0,775В,или макс.  10дВ-2,1В. Честотата се определя от резонансната намотка и е около 700кХц. Честотите са под 1мХц и може да се ползва RC генератор с мост на ВИН.
Двете резонансни бифилярки се свързват последователно и правилно сфазирани за увеличаване на напрежението, ако имаме изваждане просто се разменя начало и край. Правих и обратната комбинация с две безиндуктивни намотки и в средата резонансна. Безиндуктивните намотки не генерират и трябва външен генератор нискоомен -транзистора е идеален. Още един практически резултат охлаждането се получава с извесно закъснение около половин минута и изчезваше след половин минута след изключване на тока, затова токоизточника трябва да има капацитивен характер задъжително трябва да има  паралелен електролитен кондензатор.
П.П.Този хистерезис може да изиграе лоша шега. Ако случайно се отвори портал експериментатора трябва да има оксижен и да стопи кабелите и да затвори портала.
« Последна редакция: Февруари 12, 2010, 02:09:55 am от mi68 »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #113 -: Февруари 12, 2010, 07:43:47 am »
Във връзка със забавянето на "хладината" - цитат по темата от Василатос:

Од се проявявала в електрическите устройства, но само след като те са достигнали пълната си мощност. Забавянето било доста голямо - обикновено тридесет секунди, а понякога и повече. Заземени про¬водници, свързани с големи електростатични машини, продължа¬вали да излъчват светлина од минута и повече след спирането на машините. Отрицателните електростатични заряди създавали од-топлина, а положителните - од-хладина. Необходими били няколко часа, за да могат електрически активираните вещества да се освобо¬дят от од, дори да са били в продължителен контакт с неутрални тела. Индуцираната от електричеството од като че ли прониквала по-пълно в материята. Индуцирането на од чрез електричество ся¬каш било резултат на вътрешно търкане, причинено от електроста¬тичната стимулация на метали и изолатори.
Проявлението на стимулираната от електростатичната енергия од се нуждаело от най-малко половин минута, за да стане видимо, Ясно било, че тази светлина од не е просто електростатична луминесценция. Ясно било, че светлината од не представлява обикновена елект¬ростатична луминесценция. Заредените с енергия од посредством наелектризиране проводници продължавали да излъчват силна бяла светлина по 60 секунди и повече след като са били изключени от веригата! Заредените лайденски стъкленици задържали од-токове^ те най-малко 120 секунди след като бивали неутрализирани откъм електричество. Жиците в затъмненото помещение за наблюдения били свързани с лайденски стъкленици, които при зареждането си чрез изпускани на промеждутъци искри излъчвали непрекъсната и интензивна бяла светлина. Тази интензивна бяла светлина од се запазвала 300 секунди след всяка искра.
От гледна точка на електричеството електростатичните индукции на од са наистина аномални, тъй като използваните проводни¬ци минавали през целия замък! Наподобяваща по-късните експери¬менти на Тесла, тази инерция на светлината од разкрива какви огромни разлики има между електричеството и новооткритата енер¬гия. Галваничните батерии създавали силна светлина од, движеща се по особен начин по дължината на батерията. Освен това светлина¬та од запазвала въртеливото движение на галваничните прътове, от които се излъчвала! Макар и предизвикани от електрическите раз¬ряди, поведението на светлините од било напълно независимо от тях. Докато електрическият ток протичал само при затворени вериги, светлините од продължавали да съществуват стотици секунди след прекъсването им.
Високоволтовата електрическа индукция след 45 секунди също пораждала светлина од, която продължавала да се излъчва и след прекъсването на тока.

Край на цитата. Относно операцията с оксижена - някои експериментатори са ползвали брадва в подобни случаи, а Тесла при механичния осцилатор - чук  ;D При портален пробив и рязко затваряне има опасност от капковидно обособяване на част от влязлата енергия и оттам - кълбовидна мълния, mi68 внимавай! Виж за Рихман
Поздрави

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #114 -: Февруари 12, 2010, 10:14:08 am »
П.П.Този хистерезис може да изиграе лоша шега. Ако случайно се отвори портал експериментатора трябва да има оксижен и да стопи кабелите и да затвори портала.

Цитат
Край на цитата. Относно операцията с оксижена - някои експериментатори са ползвали брадва в подобни случаи, а Тесла при механичния осцилатор - чук   При портален пробив и рязко затваряне има опасност от капковидно обособяване на част от влязлата енергия и оттам - кълбовидна мълния, mi68 внимавай! Виж за Рихман

Колеги, може ли да обясните накратко какви са тези портали, че много ме заинтригувахте.

zeepk

  • Гост
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #115 -: Февруари 14, 2010, 12:49:02 am »
За Василатос не знам, но тук нещата са описани по-сериозно.
http://www.elit-cons.com/index.php?option=com_content&view=article&id=16&Itemid=26&lang=ru
за тези които не им се чете всичко:
глава1 - стр.15,16,45,46,53,54
глава2 - стр.31
глава3 - стр.57,58,114-119,127,134,135

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #116 -: Февруари 14, 2010, 10:16:04 am »
Тъй като темата е обширна ще засегна някой аспекти. Първо: Възникване на електростатична ОД е сложна задача заради високото напрежение и изолацията(аз това наричам разделяне на елекронния ток от неутринния). Резонансната бифилярка има практичното свойство да не иска високо напрежение-триенето имаме между навивките и тъй като е спирална имаме различна ъглова честота в различните намотки,при определена честота настъпва резонанс, токът е съпосочен и имаме усилване(интеференачна ОД). Опитите се проведоха с токове под 1мА и дадоха страхотни медицински резултати-няма странични действия на терапията с ОД. Това ме навежда на мисълта да твърдя ,че душата е ОДОВА(неутринна) организация на материята, Духът е още по-тънка материя.
Второ: Приемаме модела,че вакума упражнява налягане и подхранва материята и при създаване на вихър се създава тунел(коридор). В този тунел(портал) може да се влезе или излезе в зависимост от условията. Може да възникне проблем да се затвори тунела и затова спонтанно реших, че е нужно оксижен. Създаването на тунел от механична гледна точка да кажа е невъзможно но от енергийна гледна точка е възножно и просто като се ползва взрив или друга енергия.
Трето: Изказвам сващането ,че светът е триединен т.е. имаме +0- . Имаме протон неутрон и електрон. От електростатиката е ясно ,че протони и електрони еднакво си взаимодействат но протона има много по-голяма Маса. Няма смисъл да се разрушава веществото и затова е най-добре да се влияе на елекроните те на неотриното ,а то на протоните. При този процес се получава ОД. За това е важно електроните да се вкарат в целенасочено движение, а не хаотично топлинно, за това токът трябва да се увеличи и количеството ще даде качество.
Две седмици чета резонансни усилватели на мощност(РУМ) и автогенератори. В резоме: имаме два критерия: -Използване на изходната верига(колектор,анод) три режима-ненапрегнат;граничен(критичен);напрегнат
-При ползване на входната верига имаме следните класове: А ; АВ ; В ; С;
Автогенератор може да работи във всички класове но изхода е само в ненапрегнат режим. При неспазване на това условие генерацийте не тръгват. РУМ работи при всичките входни и изходни класове.
« Последна редакция: Февруари 14, 2010, 10:32:12 am от mi68 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #117 -: Февруари 15, 2010, 11:46:19 pm »
Днес постигнах резултат успях да направя генератор с теслова бифилярка. Ползвах транзистор 2Т7537 В. Токът на покой е в диапазона 1-3мА и захранващо напрежение 10-24В. Ползвах с-ма ОБ с капацитивна триточкова обратна връзка. Резонансната честота е 205кХц доста се различава от 330кХц. Това говори за силно инертния транзистор макар ,че честотните свойства на ОБ са отлични. Трябват настройки обратната връзка да се направи слаба, това ще компесира инертността. Качественият фактор на кръга е със средни стойности и друг начин няма. Тази с-ма е за забавление, за по големи мощности трябва високо напрежение за това ще пробвам лампов варянт.
« Последна редакция: Февруари 21, 2010, 11:02:45 am от altium »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #118 -: Февруари 22, 2010, 05:40:56 pm »
На горните снимки представям палачинковата бифилярка, с която провеждам опити. Състои се от два проводника ф0,6 от ПВЦ изолация с бял и кафяв цвят. Ползвани са парчета жица и са наставяни и е ползвано за изолация хартия. Навита е за около 8 часа  и е ползвано китайски канаколит/капчица/. Основата е печатна платка от монитор.Състои се от 2Х46 навивки, около 30м проводник(изчисвено е по формула за обиколка на окръжност/за двата проводника). Проводниците са медни калайдисани. Резононсна честота около330кХц, качествен фактор е 25 стойността на индуктивността и капаццитета са изключително големи дал съм стойности по напред, еквивалентно резонансно съпротивление е 5ком.
Въз основа на тези данни е конструиран генератора с тази бобина. При 12В имаме ток на покой 1мА,този ток в емитерният резистор ще даде пад 1В. В 5ком товарно съпротивление ще има пад 5В излиза,че кръговият ток(токов резонанс) е 25мА но те са вързани серийно и как се получава не е ясно. 5В+1В=6В ,а захранването е 12В и генератора тръгва без проблем. Ако се увеличи напрежението на 24В токът на покой е 3мА и режима е ненапрегнат и генератора работи. Емитерният резистор от 1ком шунтира 5ком и генератора работи на по-ниска честота:при 12В-180кХц;при 24В-205 кХц. Трябва да се намали кондензатора за обратна връзка 4,7нФ на 1нФ не съм си играл да го настройвам.
Тази бобина за сега я ползвам само за медицински цели през няколко дена си пускам генератора до 5 МИНУТИ-човек изпитва еуфория премине ли се границата положението е по-зле от напиване. След около половин месец издържам по високи дози. Един ден не ми работи монитора на компютъра общи линий се случват странни неща подлежащи на уточнявания.
« Последна редакция: Февруари 22, 2010, 05:59:27 pm от mi68 »

Неактивен vlindos

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
  • In the chaos I order
Re: Теория и експерименти на mi68
« Отговор #119 -: Февруари 22, 2010, 07:03:32 pm »
Доколкото разбирам физиологичния ефект е напълно повторяем?
« Последна редакция: Февруари 22, 2010, 08:50:53 pm от vlindos »