Алтернативни енергоизточници > Други генератори на електрическа енергия

Ток от нивата на земята

(1/5) > >>

Bledoliki:
Говорих с един приятел и той ми разправи за метална пръчка 1см диаметър, дълга около метър с навита изолация в/у която се навиват един меден и един стоманен проводник с диаметър около 1мм .Забита в земята произвеждала ток до 1,5волта.Като за произвотството имало значение и мястото като на едно място се получава повече а на друго по малко. По такъв начин в зората на телекомуникациите подпомагали телефонните батерии. пробвах идеята и ето какво се получи:Преди да я бодна навих памучен плат и го намокрих мултицета ми отчете до 0,8в в последствие падна до0,6в и задържа.Пробвах я с кондензатор да не би напрежението на мултицета да я зарежда,излезе че генерира електричество. Забивайки я в земята за около 3ч достигна 1,2в след което започна да пада и задържа напрежение 0,7в вече3 седмици.Съседа ми е бившия началник на енергото в Севлиево и споделих с него за това при което той поохлади ентусиазма ми. Оказа се(за което имах съмнения) че проивежда ток на базата на електролизата при което в/у анода се образуват мехурчета водород което пречи да носи товар.Каза ми също че най добър резултат се получава при един меден и един цинков проводник,но нямам месингова тел да пробвам.Но си мисля че забивайки повече бройки да може да захранва поне един свето диод.Направил съм една по къса и я държа в работилницата като пръчката вместо с тиксо я изолирах с плат, навих проводниците,отгоре плат и я затворих с тиксо за да не се губи влажността.Мерейки я периодично установих че поддържа 0,5в като отвреме на време прокарвайки ръка по дължина повишава напрежението до 0,7, Предполагам вследствие отмахване част от водорода и допира на тъканта до проводниците.
   Направих също един био кондензатор от 19 водопроводни тръби 10см всяка от които навита с памучен конец и увити заедно в правилен шестостен във всяка от които поставих по 3 хартиени цилиндърчета.Целта му е за подпомагане на разтеж на растения.Но измервайки го с мултицета се оказа че поддържа напрежение до0,2 от централната към крайните тръби.Продължавам с експериментите и ще ви информирам за резултати.

vitan:
"Изгубените открития" на Джери Василатос - в тая книга има цял раздел за откривателя Нейтън Стъбълфилд (ако не се лъжа). Там има най-ценната информация по въпроса. Може да се докара до миниелектроцентрала, но трябва много бач. Земята е най-големия резервоар на отрицателно електричество, който човечеството познава. Там има и за Мъри - нещо подобно, но той гони космическата радиация.

aviv:
Аз се интересувам. Прати на мен пдф -а

MARKO:
Изпратих ти ги на меила.
Аз просто не знаех че латиницата е забранена...............както и да е, та това устроиство маи наистина си работи. Та повтарям ако някой се интересува имам го на пдф и мога да го изпратя.

gaco:
Пробвайте да качите pdf-a тук или на някой фрии сървър :-)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия