Алтернативни енергоизточници > Трансформатор на Tesla

Транзисторен Тесла Трансформатор /пулсиране с една честота/

(1/2) > >>

Радeв:
Здравейте, Честита Баба Марта!

От известно време се мъча да  пулсирам Тесла траф с кратки импулси с една честота. Но нещо не ми се получава.
Можете ли да ми издадете някои тънкости които пропускам?
Макета на ТТ ми е:
 L1 - 6мм^2 5.3нв. 4см  
 L2 - ПЕЛ 0.11 1600нв 2см

Целта на опитите ми с ТТ е да намеря оптималните услоивя на пулсиране и да ги приложа при кръгло и тетръедърно ТПУ.

Схемите ще ги кача в други ден понеже сега нямам инсталиран кад софтуер.

mi68:
Радко имаш див ентосиазъм но трябва да получиш студен душ, не четеш лекций на Тесла,където се казва ,че трифазният вихър е най-неестественото движение, до сега не съм видял торнадо задвижено от три фази ти искаш с четири. Трябва да обесниш на какви теоретични основи се обосновава твоята логика. Тъй като ми е ясно,че ентосиазма ти идва от интоицията но нямаш опит ще направя кратко резюме.
Използваме принципа разделяй и владей. Трябва да се раздели електронният от неотринния ток става по пет метода.
-инпулсен-високо напрежение висока честота или комбинирано(инерционен)
-центростремителен(спираловиден) към центъра се движат и двата потока получава се сгъстяване и потенциална разлика на неотриното.
-параметричен-променяме  реактивен елемент, който си взаимодейства с неотриното
-химически-извън темата
-механичен-извън темата
П.П. Първичната намотка я напрали спиравовидна да ползваш вторият принцип и постави електронна схема. При тетраедърна схема се ползва първият принцип вторият е спомагателен.

mi68:
Радко днес е 14 март и не отговаряш. За мен тетраедърният проект е пълна безсмислица и трябва да се изтрие. Но ако се прави хексаедърно/6/ с цел постигане на  стояща вълна ,която екранира гравитацията  по трите кординати XYZ, то темата е за антигравитационни двигатели.  Защити си проекта и уточни какво правиш.                                                                   

Радeв:
Здравейте!
mi68@ Просто ме води интуицията и някаква идея за етер-а. Не мога да оборя твърденията ти, а и не искам. ;)

Днес пуснах Тесла трансформатор с 1 честота, работи малко по-зле от качер. Пробвах го с 1/4 честота от резонансната, не изисква прецизна настройка на честотата (до килохерц).
Но по-лошата работа от качер можеби се дължи на стръмноста на комутацията. В единия случай TIP3055 а в другия irf840.
Тесла трафовете с искрище можеби са най-ефективни.
Което смятам да реализирам за ТПУ, като бобините се пулсират през ксенонови лампи.

Схемата е прелалено елементарна и не ми се чертае, но ето какво преставлява:
Дигитален генератор -> чакащ мултивибратор (one shot 74123) -> мосфет драйвър -> irf840

Това от мен, разбрах каквото ми беше необходимо. ;)

ПС: Има ужасно много ментета мосфет драйвъри от масовите! Препоръчвам вместо TC4420 и подобните да се ползват - MC34151 (1.5А) но се държат много по-добре а и са по-евтини.

mi68:
Благодаря, много съм доволен, че те води интуицията, но селектирай твърдението си ,опита че те научи. Намери данни за стръмноста на инпулсите от мосфета. За сравнение от лампи се получава 500-1000 B/мксек. Друго не мога да си обясня защо използваш 1/4 честота това ми се привижда пълна глупост. Тук явно се бърка пространствената периодичност или дължина на вълната  и теорията с линий с разпределени параметри. При дължина по-малка от ланда /4 имаме индуктивен характер на линията и трябва да се компенсира с капацитет, топче или тороид. Тази система/вълновод/ ще резонира на честота както и дълга линия но скороста на разпространение ще е по-ниска от тази на светлината. Примерно ако имаме 100кХц то дължината на вълната е 3км във вакум/въздух/. Ако проводника е тънък и е дълък 100м и бобината е 30см с подходящ кондензатор бобината  се резонира на честота 100кХц,за 30см скороста на разпространение много малка. На колкото по-ниска честота се резонира толкова е по голяма разликата в скоростите на разпространение  т.е. забавява се светлината и се получава стояща вълна съотвесно дупка и екраниране на гравитацията/месна гравигация/. Формулиране на задачите решава 50% от проблема , а това е проблема какво да се прави, интоицията казва,а разума да ли може.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия