Автор Тема: Автотермия при инжекторните бензинови двигатели?  (Прочетена 48065 пъти)

ppankov

  • Гост
Здравейте приятели,
много съм щастлив, че си имаме наш български форум за свободната енергия.
Преди няколко дни си платих книгата за водородната инсталалация в атомобила Hydro-Star,
веднага след това открих този форум (голяма грешка от моя страна, че не прерових бг-нета)
и веднага имам въпроси относно автотермията, а именно:
-Мерцедес 124, инжекторна система BOSCH CIS-E (KE-JETRONIC) налягане между въздушния филтър и смукателните колектори 2-4 бара, налягане на горивната смес 3,7 – 4,3 бара....
Та конкретния ми въпрос е: при такова налягане, необходимо ли е да се регулира към минимум обогатяването на горивото и ЕКУ+ ламбда сондата "няма ли сами да надушат" газовете в изпускателните колектори, т.е. системата сама да се коригира?
Това са само теоретични въпроси и благодаря предварително на всеки, който ми отговори.
А аз още от понеделник се захващам със магнитно-оловния блок.
« Последна редакция: Март 13, 2009, 03:41:12 pm от altium »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: ..а при инжекторните бензинови двигатели?
« Отговор #1 -: Април 12, 2008, 10:05:40 pm »
Здрасти!

Тъй като не схванах съвсем точно въпросът ти, явно защото го прочетох много набързо- ще отговоря само за ламбда сондата и ЕКУ-то. Ако използваш водород, дори в малки количества, той понижава значително вредните емисии. При това положение сондата започва да ги отчита до такива нива, при които ЕКУ-то я приема за счупена и престава да я взима под внимание. Това е общото мнение за което се сещам в момента. Не съм сигурен доколко е точно.

ПС: това налягане между въздушния филтър и входящия колектор? Турбина?

ppankov

  • Гост
Re: ..а при инжекторните бензинови двигатели?
« Отговор #2 -: Април 14, 2008, 11:22:00 pm »
Мерси за ориентиращия отговор. :)
При ниски обороти на двигателя, налягането във въздуховода между въздушния филтър и смукателния колектор е такова, този модел инжекционна система го изисква, все пак двигателя е двулитров..няма турбо.

Въпроса ми по скоро е ориентиран генерално за инжекционните системи. Каква е концепцията, която следва да се спазва за да се постигне известна автотермия?


Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: ..а при инжекторните бензинови двигатели?
« Отговор #3 -: Март 13, 2009, 03:24:50 pm »
Има варянт за обедняване на горивната смес,но само за карбуратори и механични инжекционни системи.Трябва да се намали вакума в смукателните колектори.Това става с кран който пуска вуздух директно в смукателните колектори.През него може да се пропуска плазмата от реактора на Пантон.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Колеги,
имам и аз въпрос свързан с инжекционите - да предположим че успея да направя автотермия на въздуха, как би реагирал компютърът - ще ми пуска ли насила бензин дето не ми трябва вече  :)
Или ако няма бензин, а двигателят работи - ще го спре ли или що? При карбураторите ясно, връткаш с отверката и намаляваш бензина, ама тук какво ще стане... Правя си експерименти в момента с кола дето пътувам всеки ден и ми трябва, а трябва да сложа една системка дето е само на въздух /оргон/ по принцип  :) Може ли да се заобиколи тоя комп някак /не говорим за дистанционна втулка и схема да лъжа ламбда сондата/  Не съм наясно как е направено и при по-модерните коли с клетка на Джо - явно има начин... Айде дайте акъл, че не ги разбирам точно тия работи, пък трябва да се прави нещо за тая автотермия  :)

lazy

  • Гост
Кажи марка, модел, година на производство и означение на двигателя.

smsi-h

  • Гост
Колеги,
имам и аз въпрос свързан с инжекционите - да предположим че успея да направя автотермия на въздуха, как би реагирал компютърът - ще ми пуска ли насила бензин дето не ми трябва вече  :)
Или ако няма бензин, а двигателят работи - ще го спре ли или що? При карбураторите ясно, връткаш с отверката и намаляваш бензина, ама тук какво ще стане... Правя си експерименти в момента с кола дето пътувам всеки ден и ми трябва, а трябва да сложа една системка дето е само на въздух /оргон/ по принцип  :) Може ли да се заобиколи тоя комп някак /не говорим за дистанционна втулка и схема да лъжа ламбда сондата/  Не съм наясно как е направено и при по-модерните коли с клетка на Джо - явно има начин... Айде дайте акъл, че не ги разбирам точно тия работи, пък трябва да се прави нещо за тая автотермия  :)
caduceus,
Сега, ако ще говорим за пълна автотермия, нещата стоят така.
По принцип, при руските експерименти с наличие на катализатор от магнити на въздуха е наблюдавано повишено налягане във входящия колектор /не помня точно при кой такт на цилиндъра/, което въздейства възпиращо върху изхвърлянето на горивото в карбуратора и така горивото се изхвърля в карбуратора на цикли/тласъци, и от там общото количеството употребено гориво /максимално употребеното/ намалавя до 1 литър на 100 километра. Останалото, което се употребява е вода; до достигането на пълна авторемрия с наработването на изотоп на въглерода в цилиндрите и клапаните с повишаването на компресията в цилиндрите до 12, при около 5000 изминати киломерта с вода; или вече само атмосферен въздух, след изминаване на посочените 5000 километра пробег и достигането на компресия в двигателя 12, което е показател за достатъчната наработка на въглеродния изотоп, който действа като втори и допълнителен катализатор, освен първия магнитен, но вече вътре в цилиндрите. Тъй че при автотермията, колкото повече километри се изминават, толкова повече се повишава процесът на самозапалване на работното тяло. Дори в "Автотермията" се описва процес, при който при бензиновия карбураторен двигател се достига до такова състояние на автотермия, при който въглеродния изотоп е достигнал такова количество в цилиндрите, при което се наблюдава работа на двигателя както дизеловия режим, когато след спиране подаването на искра на свещите, процесът на работа на двигателя продължава и той трябва да бъде спрян принудително с включване на първа скорост, натиснати спирачки и зацепване на съединителя... Тоест, в "Автотермията" е описан наблюдаван експериментално дизелов процес в бензинов двигател след посочените 5000 километра на автотермия, при който вече магнитния катализатор е напълно ненужен, защото в цилиндрите има достатъчно наработен и отложен въглероден изотоп, който спонтанно предизвиква процес на автотермия.

А ако искаш напълно сигурно да излъжеш компютъра и си сигурен, че няма да ти трябва АБСОЛЮТНО никакво гориво за процес на възпламеняване в цилиндъра /тоест, да използваш само атмосферен въздух като работно тяло/, след достигане на работната температура на двигателя ТРЯБВА ДА СПРЕШ НАПЪЛНО ПОДАВАНЕТО НА ГОРИВО В ДВИГАТЕЛЯ. А това може да стане с един прекъсвач по трасето на кабела, който отива към горивната помпа. В един момент натискаш копчето, помпата спира да работи и си готов, нямаш постъпване на никакво гориво в двигателя. Но номера при теб е да намалиш постъпването на горивото тотално до достигане на момента на описваната по-горе пълна автотермия и наистина да излъжеш компа на колата. Как да стане това, вече ще кажат специалистите автомонтьори.

caduceus, защо не споменеш, какъв процес смяташ да приложиш за достигане на автотермия? Мисля, че е важно, за да ти помогнем!
« Последна редакция: Април 24, 2009, 03:37:09 pm от smsi-h »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Здравейте,
благодаря на всички които отговориха. Карам по ред
lazy - Ситроен Ксантия 2.0 бензин, 1994 г., 8 клапана, 123 к.с., зап. блок май е магнети марели - беше споменал по-рано и проверих тогава. Кое означение на двигателя да гледам?

vdomov - ще го видя тоя сензор, благодаря за инфото

smsi-h - не говорим за един литър икономия, аз и сега имам смесен разход под 7/100 /двигателят ми се насити вече енергийно/ при нормален такъв по-рано над 9.5 . Особено градското беше ужас, над 10.5-11л. Сега е друго вече след магнитите и концентатора. В почивните дни мисля да сложа една друга система, усъвършенстван двустепенен пасивно-активен енергизатор, нещо като клетка на Джо без електролиза. Събира оргона от въздуха, после го активира допълнително. Може да не стане, а може и да - така че питам предварително, ако се получи как да действам. Щото не ми се купува карбураторна Лада  :) За дизела дето трудно спира знам - трябва да се сложи клапан да спре подаването на въздух/оргон/ иначе си работи ;) Насищането с моята система трябва по тънки сметки да стане за не повече от месец, през което време да се намалява плавно притокът на бензин и компа да не лудне...
Поздрави
 
 


Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
caduceus много ме кефят постовете ти. Хайде измисли нещо подобно на клетката на Джо, но да е суха, да не изисква зареждане и да концентрира оргона за ДВГ. ;)

Аз си мисля напоследък, че тази автотермия си е един вид система за концентриране на оргона..... ???

smsi-h

  • Гост
caduceus,

Съжалявам, сигурно погрешно съм се изразил. Сега поста ми е поправен.

Исках да кажа, че при достигната пълна автотермия максималното количество органично гориво, което се употребява се движи в рамките до 1 литър на 100 километра пробег и основно за подгряване на двигателя до достигането на работната температура, а след това притокът на гориво се прекъсва НАПЪЛНО. В този случай ако не се гаси двигателят можеш да си караш ЦЯЛ ДЕН след като го подгрееш САМО И НАПЪЛНО НА АТМОСФЕРЕН ВЪЗДУХ!!! А според мен не е изключено и стартиране на двигателя НАПРАВО с атмосферен въздух, но може би за това са нужни определени условия /температура и влажност на въздуха - влажност над 50%/.

Петър. Теорията на Автотермията няма нищо общо с теорията на оргона. Нещата могат в един момент да се преплетат с някои общи конструкции на природните процеси между тези две теории, но за това физикът Базиев трябва да включи в изследванията и теорията си познанията за ефирната първичност на материята; материята - построена на математическите основи на петте платонови тела и организирани от главните осем честотни принципи/плътности във вселената. Докато това не бъде направено то физиците, само ще си мислим, че оргонът има нещо общо с Автотермията. При нея нямаме натрупване на енергия и последващото й използване, както при апаратите работещи с оргон. При Автотермията, потенциалната енергията се извлича от атомите след активирането и стартиране на процес на верижна реакция на разпад на атома им с магнитни катализатори, лазери, ултразвук, звук и други кавитиращи процеси.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Петър
Точно това правя, нещо като клетка на Джо без електролиза  :) Няма да баеш на водата, няма неставащи по неизвестни причини уж правилни стомани и т.н. Нищо излишно и обременяващо, водещо до неясноти. Мерси!


smsi-h
Разбрах... Така става, 1 л/100 км. в началния етап се ядва  :) Така мисля и аз че е правилно, защото да работи при процеса на насищане на двигателя му е нужно малко гориво, пък като се напомпи с оргон - само при продължителен престой и в началото - зарядът се разсейва бавно с времето. Но не съм съгласен че са различни нещата - автотермията си е чисто оргонен ефект - оргонът има това свойство да се нагажда към процеса с който работи дадена система, спомни си за Брауновия газ и самоорганизацията. Може да гори, може да имплодира, може да споява и реже - прави много неща в зависимост от използването и начина на концентрация. Остави ги тия теории на руснаците, хората на запад направиха толкова реплики на Джо селл при нула гориво, не съм чувал нещо за клубове по автотермия със работещи модели, само тук там споменаване. Практиката решава, не математиката, платоновите тела, термините и дебелите книги... Усет и практика, нищо повече. Сори за различието във възгледите, ама нали знаеш - в спора се ражда хубавия бой  ;D
   
« Последна редакция: Април 24, 2009, 05:44:52 pm от caduceus »

lazy

  • Гост
Re: Автотермия при инжекторните бензинови д&#
« Отговор #11 -: Април 24, 2009, 08:54:44 pm »
    Извинявай  caduceus, бях забравил за ксантията. Ако на блока има надпис IAW 8.xx, тогава по схема от главното реле (малко по-голямо и изнесено зад блока по посока на движение на колата) от пин 4 на куплунга се подава (+) към дюзите, които впръскват горивото. дюзите са разбира се 4 на брой, свързани са в паралел и са със съпротивление между 14 и 18 Ом. Следователно общото съпротивление е около 4 Ом. Минусовия край би трябвало да отива на 18-ти пин на блока за управление (говоря малко уклончиво, щото е добре да се проверят връзките предварително преди да се правят промени). При загрял двигател времето на впръскване е 2 - 3 милисекунди на празен ход. Моята идея е с проста електроника да се намали постепенно времето за впръскване и ако теорията е вярна ще се стигне до нулево време. За да не допускаме грешка в  ECU-то трябва да се откачи минусовия край на дюзите и да се върже към допълнителната схемичка(ползва се синхронизация по начало на фронта, а края се регулира), а към 18-ти пин да се върже товар (примерно ел. крушка 5W) към същия кабел, който захранва с (+)дюзите. Ако не съм достатъчно ясен драсни лс да не занимаваме излишно хората с уточнения.
« Последна редакция: Април 24, 2009, 10:07:56 pm от lazy »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
lazy
Благодаря, ти явно знаеш нещата - утре ще видя какво пише на блока. Май по-добре ако тръгне системата направо да хващам пътя и да идвам да погледнеш /нали работиш в сервиз? vesod мисля че спомена че е идвал на газоанализатор.../ Имам един стар вартбург, макар непален от 3 години, може да тествам първо на него докато блокира от липса на мазане без гориво  :) И без това е за скрапа, пък и е с карбуратор...

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Здравейте колеги,
някой има ли практически резултати с автотермията? Гледам, че темата не е активна отдавна...

След дълго четене, обмисляне и някои сметки започнах да правя катализатора на Андреев. Има тънкости, които са подобни на тези при моя оптимизатор  :) Затова повечето от публикувалите мнения във руския Нет /в нашия май е само бившия колега Гого55/ не са успели или са направили нещо с частичен резултат. Абе работа точно за мене  8)
При инжекторни мотори ще се наложи някакво чипосване за тотално регулиране на горивото до нула и предварението до 50-60 градуса. Мисля, че не е лошо да оставя малко гориво да влиза - примерно 1-1.5 л./100 км и още 0.5 л. докато загрее първоначално. В малко количество петролните продукти са катализатор на азотната реакция, но в по-голямо явно я гасят - остава само кислородно горене, т.е. това което си е в момента. Ще търся съдействие по въпроса за контрола от който е наясно - приемам акъл и предложения. Ако някой е ползвал украинския ел. оптимизатор-чип SD-04, нека каже нещо повече за него. Или ще питам специалист да ми направи нещо подобно нашенско - ако има във форума такъв колега, да пише л.с. и да обсъдим въпроса. Ако не, като ходя в София ще видя Румен Роев какво ще каже. 
Някои изводи /само за сведение/ - според мен при достатъчна сила на катализатора не трябва вкарване на водна пара. Освен това, като се отчете мощността на съвременните коли и примерно при средна такава 130 к.с., оловните съчми 1.5 мм трябва да са не по-малко от 4 кг., а неодимите - поне 13 кг сила на привличане и не по-малко от шест-седем двойки, при разстояние помежду им 4-5 мм. Сечението на въздуховода се намалява около 5 пъти, но при автотермията потреблението на въздух от ДВГ е също 5 пъти по ниско, защото се разлага азотът.
Т.е. със магнити от стари хард дискове, 1 кг олово и опити без мисъл няма да стане като хората и ще е нещо частично - както при Гоговата лада. Налага се да се вникне по-дълбоко в процеса и да се похарчат едни пари, просто не става иначе.
До месец се надявам да са минали първите тестове на прототипа, който се прави в момента. Очаквам сериозни резултати

Поздрави 
« Последна редакция: Април 15, 2012, 03:17:29 pm от caduceus »

smsi-h

  • Гост
caduceus-е,

Доколкото съм запомнил от книгата на Андреев, не е от значение количеството олово, което ще се използва за катализатор, а е от значение разстоянието между магнитите, между които се поставят оловните топчета. Това е така, защото катализата се получава НЕПОСРЕДСТВЕНО ДО ПОВЪРХНОСТТА НА МАГНИТИТЕ, т.е. разстоянието между тях трябва да е минимално, за да има максимален ефект. Личното ми мнение е, че разстоянието не трябва да е повече от 2 мм. Ако го направиш с 1,5 мм предполагам, че несъмнено ще имаш успех.

И друго има значение. А именно площта на магнита, по която тече флуида, т.е. въздуха. Колкото по-голяма е тя, толкова по-добре. Което значи, че катаизаторът трябва да е изработен така, че вздухът да минава не по шрочината на магнита, а по неговата дължина; образно си представи как трябва да ги разположиш в изработената от теб кутия.

И използвай медна мрежа с по-големи дупки, за да задържиш оловните топчета.

Аз лично, ако имах достатъчно пари, досега да съм направил експеримента с възможно най-мощните магнити. Ако има с по-голяма сила от 13 кг е по-добре. Постарай се първоначално да подредиш повече магнити, а не 6-7 двойки. Сложи поне петнайсет, за да не намаляваш сечението; имай в предвид, че сечението допълнително се намалява след като сложиш и оловните топчета.

Много ми е интересно, как ще регулираш подаването на искрата при инжекторен мотор преди горна мъртва точка. При тези двигатели регулацията на подаването на искрата ще си е по-сложно. Изпробвай катализатора директно на кола с газова уредба, защото мисля, че така ще регулираш сместа много по-лесно, отколкото при бензин.

Водната пара, доколкото помня от книгата, се вкарва, за да се увеличат свободните електрони в сместа, иначе процесът на автотермия /самогорене/ не започва при първоначална инсталация на катализатора. Но при наличието на висока атмосферна влажност и след изминаването на 5000 км, при което се достига максимум в компресията, тя не е необходима.

И друго важно. Андреев твърдеше, че с течение на времето, в стените на цилиндрите, по главата и клапаните, благодарение на разпада на азота, се натрупва определен изотоп на въгрерода, който достига максимум при около 5000 изминати километра с катализатора. Тогава вече се случват най-благоприятните процеси; работа на двигателя в дизелов режим без подаване на гориво след първоначалния подгрев и достигането на температура от около 60 градуса на охладителя; тотално уплътняване на свободните пространства в цилиндрите поради натрупването на въглеродния изотоп и увеличаване на компресията; почти самопроизволно протичане на изгаряне на азота и трудно загасяне на двигателя след изключване на запалителната система /сигурно тогава ще трябва да помислиш и за поставянето на клапа на входа на въздуха, за да можеш да изгасяш двигателя/. И при достигането на тези 5000 км не спирай да караш без масло, защото натрупващият се въглерод трябва за бъде изкарван по някакъв начин от двигателя, а това може да се постигне с маслената уредба.

Успехи!