Автор Тема: Tesla Turbine  (Прочетена 264125 пъти)

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Tesla Turbine
« Отговор #435 -: Август 19, 2020, 07:25:06 pm »
Каквото и да казваш нямаш ли налягане нямаш нищо
бай Теню, няма какво да се "казва", нали виждате уредите какво показват, да оставим на страна че цялата система се вакумира от вакумна помпа, в началото на експеримента. Моля прочетете предварителните ми коментари относно експеримента тогава разсъждавайте.

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Tesla Turbine
« Отговор #436 -: Август 19, 2020, 07:28:17 pm »
Водата завираща под вакуум само изравнява подналягането в съда до 0 нула и не създава никакво налягане

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Tesla Turbine
« Отговор #437 -: Август 19, 2020, 09:05:25 pm »
Водата завираща под вакуум само изравнява подналягането в съда до 0 нула и не създава никакво налягане

При обема в течна фаза, водата изпарявайки се във вакуум, извършва полезна работа. Това обаче може да е практично само във безвъздушното пространство на космоса.

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Tesla Turbine
« Отговор #438 -: Август 19, 2020, 09:25:08 pm »
Водата изпаряваща се под вакуум може да клати само пу4и косъм който като се намокри и ще увисне като умрял мърсък Не се превземайте

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Tesla Turbine
« Отговор #439 -: Август 20, 2020, 09:14:22 am »
Водата изпаряваща се под вакуум може да клати само пу4и косъм който като се намокри и ще увисне като умрял мърсък Не се превземайте
Не е така байчовото, вземи един котел с вода, изведи го в космоса, нагрей го, пробий дупка в него,и ще те отнесе до луната барабар с всичките ти косми и косища :D

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Tesla Turbine
« Отговор #440 -: Август 20, 2020, 10:08:24 am »
Водата завираща под вакуум само изравнява подналягането в съда до 0 нула и не създава никакво налягане
бай Теню, сега се върнете и прочетете много внимателно коментарите които съм изписал, точно по отношение на този експеримент, и посочете на мен а и на колегите, къде съм написал че се "създава налягане" в системата точно по отношение на "изпаряването на водата под вакум".

От това ви изказване личи че изобщо не сте следили темата (особено коментарите върху динамиката на флуида във турбината), а само се включвате така за да изкажете вашето виждане. Но такива изказвания като вашето са много, така че не се притеснявайте, не сте единствения.

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Tesla Turbine
« Отговор #441 -: Август 20, 2020, 10:48:02 am »
в вакуум Теню ,водата завира създавайки налягане/в вакуум/ в съда ..за това и се развърта турбината Теслова /От високо към ниско налягане/ ..
не вярвам да не знаеш -елементарни неща са ,поне от обща култура..
Водата завира създавайки налягане/в вакуум/ в съда---Аз ли съм написал?

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Tesla Turbine
« Отговор #442 -: Август 20, 2020, 10:51:34 am »
Не е така байчовото, вземи един котел с вода, изведи го в космоса, нагрей го, пробий дупка в него,и ще те отнесе до луната барабар с всичките ти косми и косища :D
Ами ти защо ни си в космоса ами си още тук Само акъла ти лети там или рее някъде в небесата

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Tesla Turbine
« Отговор #443 -: Август 20, 2020, 11:51:08 am »
бай Теню, вие отново показвате че не четете правилно, или поне четете но си отговаряте на това което ви е формулирано вече във гавата (тоест без осмисляне на прочетеното, което е принципна грешка при част от колегите), ето какво ви попитах:
бай Теню, сега се върнете и прочетете много внимателно коментарите които съм изписал
Това не означава коментарите които са написани от някой друг, предполагам че осъзнавате разликата.
Водата завира създавайки налягане/в вакуум/ в съда---Аз ли съм написал?
Повтарям, коментари написани от мен, а не от някой друг. Това което цитирате, явно се вижда че е коментар на Номак, което е доста различно от коментар на epwpixieq-1, освен разбира се ако не приемете, във някаква паралелна реалност, че Номак и epwpixieq-1 (моя милост) сме едно и също лице, което мога да ви уверя, че не е така, поне във реалността в която се намираме.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Tesla Turbine
« Отговор #444 -: Август 20, 2020, 12:06:51 pm »
Ами ти защо ни си в космоса ами си още тук Само акъла ти лети там или рее някъде в небесата

За какво ми е байчовото да летя в космоса, и тук съм си добре. :)

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Tesla Turbine
« Отговор #445 -: Август 20, 2020, 12:19:36 pm »
Пикси,прах в очите е тоз клип.чети предния ми пост,не Дей са пръй на две и половина..
Номак, термодинамиката в турбината е далеч по сложна от казването на вижте Joule-Thomson(Kelvin) ефект. Върнете се обратно в коментарите ми по темата ( години преди да се регистрите във форума ) и ги прочетете внимателно или което е всъщност по-добре прочетете изказванията на Тесла, които са поместени отново в темата, и се замислете върху тях.  Само тогава ще разберете че въпреки привидната си елементарност турбината (дали на Тесла или на Прандл, който е теоретизирал определена динамика, както dmitarp, в предишен коментар, точно по времето когато Тесла е конструирал турбината) сама по себе си има доста комплексна динамика, и как ефективността в системата се повишава драстично, когато се постави същата конфигурация но работеща като помпа на изхода на турбината, за вакум, и на входа на турбината, за компресия, към входа на турбината и вакум на изхода на отделящия изпарения съд . Още никой не е направил, или поне не е показал, по такъв начин системата по който аз я моделирам в openscad ( https://mazeto.net/index.php/topic,369.msg110988.html#msg110988).

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Tesla Turbine
« Отговор #446 -: Август 20, 2020, 12:33:34 pm »
то затворената в кутия термодинамика на ТТ охлажда ли СЕ?
В един от опитите на въпростната група има експеримент на който се вижда как започват да се формират ледени кристали, на изхода на турбината: https://www.youtube.com/watch?v=c5NzHvGxTss&t=2m10s . Това педполагам отговаря директно на вашия, доста объркан по своята същност, но като цяло имащ идейност, въпрос.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Tesla Turbine
« Отговор #447 -: Август 20, 2020, 01:30:12 pm »
Чеки, чеки ... какво виждам тук: https://youtu.be/c5NzHvGxTss?t=336

Това според мен изобщо не е Тесла турбина. Турбината на Тесла няма лопатки...

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Tesla Turbine
« Отговор #448 -: Август 21, 2020, 10:24:11 am »
Чеки, чеки ... какво виждам тук: https://youtu.be/c5NzHvGxTss?t=336
Това според мен изобщо не е Тесла турбина. Турбината на Тесла няма лопатки...
Виждате нещо което всъщност е Тесла турбина, но с вариантност различна от стандартния ( всеизвестен ) модел: http://www.teslaengine.org/debunk/Patent1.html

Всъщност за ефекта за кристализирането на водните пари, което е важния феномен в демонстрацията, тоест за извличане на насочено ротационно движение от (хаотичното) релативно движение на частиците (температурата), е необходимо единствено да има плавно спираловидно (центростремително) движение на флуидния поток с висока скорост. Всяка турбина конструкция която постига това ще има същия ефект на извличане на топлинната енергия. Турбината на Тесла, както се знае не е запразила правото върху физическия феномен, а тя е са мо една успешна конструктивна имплементация на него.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Tesla Turbine
« Отговор #449 -: Август 21, 2020, 11:17:02 am »
В патента "звездата" е само да разделя дисковете един от друг - прочети текста, не гледай само картинките. Във видеото ясно се виждат леко спираловидни канали, чиято функция определено е да го играят лопатки.