Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Други ДВГ и топлинни машини

Tesla Turbine

<< < (101/104) > >>

epwpixieq-1:

--- Цитат на: stan_by в Април 11, 2022, 03:33:37 pm ---А на капанадзе каква е отворена или затворена?

--- Край на цитат ---
Ами Радико се изрази много поетично и кратко, но истината е че докато няма отворен процес да покаже какво преставляват, черните му кутии е трудно да се каже изобщо каква е системата. Едно принципно е ясно, има заземяване, и когато имаме заземяване със сигурност може да се каже че имаме отворена ситема (поне от електродинамична гледна точка).

Но това няма абсолютно нищо общо с посоченото видео или с разработките на посочената групата и демострацията на работата на ТТ на пара с налягане под една атмосфера. Такава система е отворена към всякакъв вид енергия която може да стопли вода до 70-80С.

epwpixieq-1:
Едно ново видео на презентацията на Джефри Хейс, един от основателите на "Tesla Engine Power Builder Association". Презентацията е от преди 23 години. Има интересна информация изнесена в нея, но основно е подобна информация, като тази която съм представял във форума, но с много повече снимков материал: https://www.youtube.com/watch?v=EDO2Qy9LZXE

epwpixieq-1:
Интересен анализ физика Др. Хънт който е ветерн от авиацонната индустрия: https://www.indiegogo.com/projects/new-discoveries-how-fluids-as-wind-and-water-flow#/  (интересното е от "Drag VS Friction" надолу). Всъщност човека много правилно обяснява ( за тези които могат да следят написаното ) че разбирането ни за принципа на Вентруи ефкета е неточно и пониженто налягане въщност се появява от вакумен ефект при (турбулентния ) граничен слой на флуида. Всъщност, това което Др. Хънт обяснява, при което той казва че има широко неразбиране за процетите флуидната динамика, се вписва абсолютно точно с видеото, за турбулентия граничен слой, което бях дал преди време в тази тема и сега го пускам отново за тези които се интерсуват: https://www.youtube.com/watch?v=5zI9sG3pjVU&t=520s

Преди години направих анализ есктрапулираки, на база на моите тогавашни познания, каква е точно динамиката между дисковете и флуида при ТТ. Анализа на Др. Хънт (както и неговите експрименти) допълнително усилват аргументите на моя анализ, особенно когато име вискоа диференциална скорост между движещия се флуид и дисковете на турбината.. Анализа на Др. Хънт трябва да се вземе в предвид и е приложим в огромен спектър от процеси и устройства.

Номак:
има ли човек от форума който да си е направил ТТ ?

epwpixieq-1:
Hoма, има лесен отговор на вашия въпрос които няма да ви дам но се надявам да достигнете до него с малко разсъжение и след като прелистите страниците на тази тема, понеже тук е единственото място където се коментират принципите на работа на такъв граничен слой турбини.

Има някоко екипа по света 1 в Пенсилвания (към опитите на който съм пускал препратики) другия някъде по западното крайбрежие на САЩ другия в Минесота. 2 екипа в Англия и един човек от Украйна. Направата на ТТ не е нещо което ще "стане" за 3-6 месеца а е дългосрочен процес, при който човек първо трябва да добие познания и в последствие да започне да изгражда модели и евентуално работеща система която можете сам да потдържате.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия