Автор Тема: Стехиометрично число за водорода и приложение в ДВГ  (Прочетена 39916 пъти)

Неактивен vlindos

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
  • In the chaos I order
Добавяш само дестилирана вода след като веднъж имаш някакво отношение вътре (което отношение си постигнал на базата на тока, който протича вътре). Както доливаш дестилирана вода на акумулаторите.

Калиевата или натриевата основа (в зависимост се използват от съда на електролизера) са само електролит.
Благодаря за информацията.
Тия дни обаче няма да мога да го пробвам (много работа), а и искам да се пробвам със генератора на Stenley (колкото и altium да твърди, че не работи  :D )

Исках обаче да изкажа на всички участвали в този постинг - защото май горе доле изводите ги направихме? Така че има смисал от всичко ;)
« Последна редакция: Април 02, 2008, 07:36:34 pm от vlindos »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Нещо интересно за Стан Майер- първо тръбите са по сложни за работа. Не можеш да регулираш разстоянието между тях както си поискаш

Трудни са за набавяне.

Неръждавейка 316 трудно се намира. Във форума на oupower казват, че 316 по- лесно се кондиционира и е по- подходяща за резонанс.

Сложност на изпълнението и множество неясноти.

Съветвам те по- скоро да направиш 101 плочковия електролизер на Боб Бойс. Тестван е и без електрониката, като при подходящи условия и добре свършена работа прави около 20 литра за минута газ (силово чрез прав ток само). Отделно електрониката.

Успех! Ако има резултати ще пишем!

Неактивен vlindos

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
  • In the chaos I order
Нещо интересно за Стан Майер- първо тръбите са по сложни за работа. Не можеш да регулираш разстоянието между тях както си поискаш.
Много се надявам да няма нужда от регулация, a с 1.5 мм разстояние (както пише на повечето места) да даде някакъв резултат. Колкото за конструкцията не мисля че е нещо трудно :) две тръби една в друга - малко силикон да ги държи и туй то.
 
Неръждавейка 316 трудно се намира. Във форума на oupower казват, че 316 по- лесно се кондиционира и е по- подходяща за резонанс.
Хмм за сметка на това Rave казва че 314 за предпочитане пред 316 не помня по каква причина.


Сложност на изпълнението и множество неясноти.
За мене неяснотите са електорниката най-вече трансформирането на тока в по-висок волтаж. А схемата съм я направил и изглежда работи (на осцилоскопа). Всичко друго изглежда да има достатъчно информация. Тръбите има едни suppliers на околовръсното в София - от та мисля да търся (имат огромни количества и видове). Направата не ми се струва трудна или поне не толкова колкото да речем навиване на 800 намотки на тороид 4 см ;)
 
Съветвам те по- скоро да направиш 101 плочковия електролизер на Боб Бойс. Тестван е и без електрониката, като при подходящи условия и добре свършена работа прави около 20 литра за минута газ (силово чрез прав ток само). Отделно електрониката.
Хмм... интерестно... може би ще се опитам, но тези занимания искат дни свободни, а в близките седмици едва ли :(





Успех! Ако има резултати ще пишем!
Благодаря, и подобно!
И разбира се - ще пишем до победата ;) (доста отдалечено събитие клонящо към безкрайност)... па и после  ;D
« Последна редакция: Април 02, 2008, 07:35:28 pm от vlindos »

koce93

  • Гост


Калиевата или натриевата основа (в зависимост се използват от съда на електролизера) са само електролит.
До сега правих опити с чиста вода, но като сложих 5% NAOH започна да се пени и на първата минута започва да излиза пяна през маркучето за газ. Ако сложа KOH, дали пак така ще се пени? Процента четох, че се слага от 5% до 25% и сложих най-малкият.

Тони

  • Гост
 Пак се пени и трябва да махаш пяната доста време. После повърхноста натрупва бяла патина
/не я махай/ и пененето спира.

koce93

  • Гост
Благодаря ще пробвам.

scar

  • Гост
И при мен се пени с чешмяна вода и КОН.Искам да питам дали с дестилирана е същото?

koce93

  • Гост
С дейонизирана вода също се пени. Не зная каква е разликата между дестилирана и дейонзирана вода. Аз мисля, че няма разлика. Дейонизираната я продават по бензиностанциите за акомулатори. При по-малък % основа се пени по-малко, но и количаството газ е по-малко. Успех в опитите.

Неактивен Smileface

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
Re: Стехиометрично число за водорода и прило&
« Отговор #38 -: Октомври 16, 2009, 10:47:24 am »
Цитат 243 стр. Ф.М. КАНАРЁВ - НАЧАЛА ФИЗХИМИИ  МИКРОМИРА
 
Суммируя полученные  результаты,  имеем  175332,81 кДж/л. Это -  потенциальная энергия, которая может выделиться при описанном последовательном синтезе одного литра воды. Количество этой энергии почти в шесть раз больше энергосодержания одного литра бензина (30000 кДж).
« Последна редакция: Октомври 17, 2009, 11:41:11 am от Smileface »

ppankov

  • Гост
Двигател захранен директно с водород и вода
« Отговор #39 -: Януари 06, 2010, 01:41:41 pm »
Драги приятели,
изглежда, че хората от всяка една нация, са проумяли по един или друг начин, че петрола не е единственото гориво за ДВГ в автомобила.

В тази връзка, е проведен научен експеримент във политехническия университет Измир, Турция, през 2005 година и автора на научния труд Ерол Кахраман е защитил дисертация на тема "Анализ на двигател с вътрешно горене захранен с водород".
Опитната постановка е бензинов двигател на ФИАТ, подхода е много прагматичен, със много
аналитични данни и формули, включително и динотест.
Мисля, че ще бъде интересно за всички.

Разбира се, документа със труда и анализа бе намерен във публичното интернет пространство от търсачка, за свободно сваляне от всеки, няма следи от кодиране и символи за авторски права, но за да се уважи труда на автора, всеки ползващ документа за напред, при разработки и статии е длъжен да цитира автора ако се заимства от този материал.

Приятно четене,
Rebel

Документът е намерен тук:
Google
Публичен линк
« Последна редакция: Януари 06, 2010, 09:39:02 pm от altium »