Автор Тема: Жива вода  (Прочетена 198915 пъти)

vitan

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #105 -: Юни 14, 2011, 08:07:54 am »
Да, с тая вода може да се лекува и то успешно. Но трябва много да се внимава!
Аз си поръчах готова кана с титанов електрод (трябваше ми спешно) – да не се разпрашва метал в живата вода. Не че ще е много, но все пак.
И най-важното: получих рецептите – кое как и колко!

Иначе и цветята много я тачат живата вода. Променят се за 1 нощ. На адаптера ми пише 40 волта и става за 25 минути….

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Жива вода
« Отговор #106 -: Юни 28, 2011, 09:34:05 pm »
Жива вода със заряд  9.95/10 аз си правя с модифицирана версия на горивния оптимизатор К1. Излъчвателните му пластини са от медно-сребърно фолио. Пия от месец такава, горе-долу по литър на ден, сложил съм и на душа- чувствам се доста зареден и жизнен. Все пак докато не направя година ползване, не мога да твърдя нищо със сигурност. Засега се наблюдава отслабване /жената е особено доволна :)/, нужда от по-малко спане и храна.

Малко снимки:
http://www.prikachi.com/images/33/3507033l.jpg
http://www.prikachi.com/images/35/3507035L.jpg

Поздрави

lvn

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #107 -: Август 01, 2011, 09:07:42 pm »
Някой, може ли да опише устройството кратко и ясно, като за незапознати със обозначения и подобни.  Какво точно е необходимо да си набавиш и как да го свържеш. (това е еди какъв си диод- споява се тук). Или някоя ясна снимка на устройството, с много програми за 1-2  мин., може да му се сложат цифри -1,2,3 етц, и да се опишат. Става въпрос за направата на "електролизатора". Защото изчетох темата и прегледах линкнатите книги, виждам че има и картинка със схемата май, но за такива като мен не говори нищо.
П.с. И исках да попитам това може ли да се използва да си направиш сребърна вода? Или там процесите са различни.
« Последна редакция: Август 01, 2011, 09:17:13 pm от lvn »

Неактивен Discorder

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
  • Реалността ще се нагласява според това, което пре
Re: Жива вода
« Отговор #108 -: Август 14, 2011, 01:47:03 pm »
http://www.bio-produkti.com
Ето на тази кана попаднах аз преди два дена. :) Видяхме я с един приятел какво представлява, интересното е, че единият електрод (на мъртвата вода ) е стоманен, а другият е титанов. За пропусклива преграда се ползва негледжосана каолинова каничка, която за моя радост се продава и отделно за 10 лв.
Въпросът ми е дали наистина според вас при такава конструкция на активатора няма отделяне на метални йони в живата вода или ако има дали е пренебрежимо малко. На сайта естествено твърдят че именно чрез титановия електрод са решили проблема.
Докато умувахме с моя човек по темата той ми подхвърли и друга идея: Въгленови (коксови електроди).
Това пробвано ли е и има ли нежелателни ефекти при такова изпълнение? ( говорим за електроди от чист кокс за високи температури , без примеси от парафин например). До няколко дни са ми обешали електроди от дъгова лампа (старите театрални прожектори), те дали ще са подходящи?

vitan

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #109 -: Август 14, 2011, 03:17:30 pm »
http://www.bio-produkti.com
Ето на тази кана попаднах аз преди два дена. :) Видяхме я с един приятел какво представлява, интересното е, че единият електрод (на мъртвата вода ) е стоманен, а другият е титанов. За пропусклива преграда се ползва негледжосана каолинова каничка, която за моя радост се продава и отделно за 10 лв.
Въпросът ми е дали наистина според вас при такава конструкция на активатора няма отделяне на метални йони в живата вода или ако има дали е пренебрежимо малко. На сайта естествено твърдят че именно чрез титановия електрод са решили проблема.
Докато умувахме с моя човек по темата той ми подхвърли и друга идея: Въгленови (коксови електроди).
Това пробвано ли е и има ли нежелателни ефекти при такова изпълнение? ( говорим за електроди от чист кокс за високи температури , без примеси от парафин например). До няколко дни са ми обешали електроди от дъгова лампа (старите театрални прожектори), те дали ще са подходящи?
Имам тая кана с титанов електрод. Най-доброто е. Единия електрод се разпрашва само, но титана вероятно само теоретически (в случая). На улицата като дишаш автомобилите събираш повече боклуци.
Единствения недостатък на каната е цената. И това, че керамиката трябва да се пази добре изсъхнала (от мухлясване). Тия коксове - трябва да ги сложиш в същата керамика (изолирани от водата), ма майстор да ти направи сложна форма - йок. Поне при мен.

Добре поне, че питаш. Защото някъде някой прави нещо фатално, па после вика: Eеей, каква велика (глупост) изнамерих.

1. Метала на електродите от прожектори ИИИЗОБЩО не е здравословен.
2. Някои от тях са покрити със 100-тина атомни слоя силно радиоактивен торий - за по-голяма електронна емисия.....!!!

Лично аз съм наблюдавал истински феномен. ДЕМАТЕРИАЛИЗАЦИЯ на листа от див орех. Мих такива електроди (и тяхното разпрашване в/у кварцова кинолампа). Тази вода я полях в/у листата на див орех. За 5 минути !!!!! се появиха такива големи дупки по тях, че просто не повярвах на очите си. С тия неща шега не бива! Дали от определено гадното структуриране на водата и/или от тия тежки метали живата природа реагира смъртоносно.
« Последна редакция: Август 14, 2011, 03:20:00 pm от vitan »

Неактивен Discorder

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
  • Реалността ще се нагласява според това, което пре
Re: Жива вода
« Отговор #110 -: Август 14, 2011, 03:31:48 pm »
Т.е върху кокса е нанесен слой Торий...
Благодаря, няма да ги ползвам тези в никакъв случай, точно затова питам, да не направя някоя глупост. Отделно от това принципно мога ли да ползвам електроди от чист кокс, с какво са по-добри или по-лоши от титана и стоманата? Ако се спра на метални електроди два титаниеви не е ли по-добрия вариант? Надявам се не ставам досаден с толкова много въпроси.

vitan

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #111 -: Август 14, 2011, 03:57:49 pm »
Т.е върху кокса е нанесен слой Торий...
Благодаря, няма да ги ползвам тези в никакъв случай, точно затова питам, да не направя някоя глупост. Отделно от това принципно мога ли да ползвам електроди от чист кокс, с какво са по-добри или по-лоши от титана и стоманата? Ако се спра на метални електроди два титаниеви не е ли по-добрия вариант? Надявам се не ставам досаден с толкова много въпроси.
Не, върху електродите (волфрамовите) на кинолампата е нанесен торий, защото има в кварцовата лампа газ под голямо налягане - да пали лампата по-лесно и пр.
Кокса си е кокс, но не мож го пусна във водата. Трябва да е заобиколен от керамика и т.н. дълга музика за правене.
Разпрашва се само единия електрод, няма нужда от 2 титанови електрода - ненужен разход...

evgenybg

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #112 -: Октомври 01, 2011, 12:03:56 pm »
Здравейте!
Направих устройство за жива вода с подръчни средства.
Два пластмасови буркана единия влиза в другия. Големият е 1,7л. Водата залива вътрешния буркан 5мм.
Взех две пластини от неръждавейка 304 (поне така ми казаха). Започнах със зарядно за автомобилен акумулатор. Право напрежение 12V.  Използвам вода от извора в Банкя.
По време на експеримента след 10-тата минута започва да се образуват мехурчета по електродите.
Чакам около 1 час и след това изваждам вътрешния буркан, докато е включено захранването!
Усеща се, че водата в големия буркан мирише на желязо (мъртвата - там е отрицателния електрод), а в малкия буркан на вкус е мека. Не забелязах някакво утаяване.
Имам въпроси:
1. Нормални ли е образуването на мехурчета?
2. При положение че всяка вода има различна електро проводимост не става ясно през какво разстояние трябва да са електродите, а и колко време трябва да се държат.  Изобщо какви са физическите закони свързани с електролизата?
Благодаря предварително!

Seeker

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #113 -: Октомври 01, 2011, 06:14:11 pm »
Имам въпроси:
1. Нормални ли е образуването на мехурчета? Да, те са показател че йоните са се разделили в двата обема и започва електролиза на водата. Тоест след 10 минута е готово за употреба.
2. При положение че всяка вода има различна електро проводимост не става ясно през какво разстояние трябва да са електродите, а и колко време трябва да се държат.  Изобщо какви са физическите закони свързани с електролизата? Ами въпроса е много обширен за коментар. Трябва да се четат постовете в темата.

fantom4e

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #114 -: Октомври 03, 2011, 03:56:16 pm »
Здравейте!
1. Нормални ли е образуването на мехурчета?
2. При положение че всяка вода има различна електро проводимост не става ясно през какво разстояние трябва да са електродите, а и колко време трябва да се държат.  Изобщо какви са физическите закони свързани с електролизата?
Благодаря предварително!
Здравей,
1. мехурчетата са или кислород или водород, според зависи от процеса и параметрите му.
2. клетката, размерите и т.н. влизат в сложни зависимости, опитно е установено с клетка на Хъл (виж в гугъл Hull cell) зависимостта от катодната плътност на тока от разстоянието.
i = I 5.1(1-0.434 ln(x/10)) това е за клетка с вместимост 250 ml
От значение са температура, налягане, материал на електродите, какъв е електролита ( в твоя случай с чешмяна/изворна вода, поради съдържанието на какво ли не, не бих се опитвал да гадая какво става...).
За справка, уравнение на Нернст, на Фарадей.

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Re: Жива вода
« Отговор #115 -: Октомври 03, 2011, 07:13:50 pm »
"Живая и мертвая вода – новейшее лекарство современности" - книга от една от сериозните изследоватлки на активираната вода в Русия и Германия.
Обръща се внимание освен на pH на водата и на редокс потенциала.
Според книгата, живата вода губи качествата си за 2 денонощия заради промяна в редокс потенциала.
« Последна редакция: Октомври 03, 2011, 07:17:19 pm от oneman »

lvn

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #116 -: Декември 08, 2011, 06:40:41 pm »
Ами аз най-накрая мисля да си поръчам, наистина всичко е съмнително - качеството, доставката.
Намерих два варианта, по картинка си приличат.
http://jivavoda.net/da-3.html
тука пише Капак с електроди от неръждаема стомана марка - 69 лв
и
http://www.bio-produkti.com/index.htm
тука Тапа с електроди от хирургическа неръждаема стомана е 59 лв а
Тапа с електроди /един титаниев и един от хирургическа неръждаема стомана е 69 лв.
Вие поръчвали ли сте от тия? Коя да поръчам? Или други магазини да има?

sheki

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #117 -: Декември 08, 2011, 10:05:00 pm »
От първия сайт съм си купувал активатор когато още струваше 39лв цената може да се каже, че е много надута (заради един адаптер нямаи 5лв), смисля, че и други колеги биха ти препоръчали да си вземеш с титаниевия електрод.

Неактивен pashan

  • Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Жива вода
« Отговор #118 -: Март 24, 2012, 04:31:55 pm »
Привет на всички.
Въпрос относно ДА-3М
Някой може ли да каже какви са размерите на елетродите (дължина и диаметър).
И дали са от плътен материал, или са като тръбички ?

krasinet

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #119 -: Май 12, 2012, 08:04:33 am »
Жива вода със заряд  9.95/10 аз си правя с модифицирана версия на горивния оптимизатор К1. Излъчвателните му пластини са от медно-сребърно фолио. Пия от месец такава, горе-долу по литър на ден, сложил съм и на душа- чувствам се доста зареден и жизнен. Все пак докато не направя година ползване, не мога да твърдя нищо със сигурност. Засега се наблюдава отслабване /жената е особено доволна :)/, нужда от по-малко спане и храна.

Малко снимки:
http://www.prikachi.com/images/33/3507033l.jpg
http://www.prikachi.com/images/35/3507035L.jpg

Поздрави

Извинявай би ли пояснил как точно го правиш?
Слагаш го близо до съда с водата или върху тръбопровода?
Само алкална вода ли се получава от оргона?
Ако активатора ти К1 е постоянно до съда с водата това означава ли че постоянно ще е заредена?