Автор Тема: Жива вода  (Прочетена 196957 пъти)

zmiori

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #45 -: Юни 16, 2009, 11:33:49 am »
Призовавам всеки, който има някакви резултати да бъде по- конкретен. Не съм специалист, но за възпаления може да се прави гаргара (жабурене) с мъртвата вода, след което се изплюва.

Не правете експерименти със самите себе си.

ясно, трябва да ползваме тъщата

smsi-h

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #46 -: Юни 17, 2009, 09:52:55 pm »
Една книга, изготвена от публикации на Шаубергер. Руски текст.
Как Шаубергер е правел своята жива вода, с какъв апарат е постигал това, търсете на страница 110. Нещата са малко по-различни от тези, с които боравим в момента. Той е вдигал с двигател 300 оборота в минута с меден диск в основата на яйцевиден резервоар. Преди да завърти водата, последователно сменяйки посоките наляво и надясно, е правел обработка чрез филтрация или преваряване, последвано от изстудяване до температура не повече от 17 градуса С, внасяне на няколко допълнителни съставки във водата като метали и някои органични материали, внасяне на въглероден двуокис до изивеждането от апарата на 4 литра вода. Чак тогава я е въртял при 300 оборота в минута с последователно сменяне на посоките. Оборотите са не повече от 300, за да се получава слабо вакуумиране при разтварянето на въглеродния двуокис във водата, при което свободния кислород, останал наличен във водата, влиза във взаимодействие с газа и СЕ ПОЛУЧАВА ВАКУУМ ВЪВ ВОДАТА, ТЯ СТАВА ПО-ПЛЪТНА. Повишаването плътността на водата се усеща и при обикновено устройство, изработено от две пластмасови бутилки - съединени в едно; вижте другата книга по-долу, написана от индиеца Моханти - тя касае дългогодишни наблюдения върху лечението с вода.

И така... Интересно е устройството на Шаубергер. Много е важно, че при направеното заявление от Шаубергер за това, че живата вода трябва да изработва и съхранява в яйцевидни съдове е съпоставката, че абсолютно същото се твърди в книгата на Моханти. Съдът трябва плюс това да е и електроизолиран, и да се охлажда, защото се губи електрически и оргонен потенциал, а при температура над 9 градуса С, водата губи "живите си свойства".
« Последна редакция: Юни 17, 2009, 09:54:59 pm от smsi-h »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Жива вода
« Отговор #47 -: Юни 17, 2009, 11:43:41 pm »
Малък коментар - електронният вариант на книгата е непълен и с външни недообмислени неща /накрая/, но има също и много ценни лични изказвания на Шаубергер, копнати от архивите. За да не се объркате, ви съветвам да вникнете в неговите разсъждения и да игнорирате другото  ;)  Една забравена истина - процесът на синтез води до самополучаващ се температурен пад - да се сещате за Сърл и прочее охлаждащи се при работа овърюнити устройства? 

smsi-h

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #48 -: Юни 18, 2009, 09:29:49 am »
Една забравена истина - процесът на синтез води до самополучаващ се температурен пад - да се сещате за Сърл и прочее охлаждащи се при работа овърюнити устройства? 

Ами че как. Нали имаме самовъртене на водата, което си е вид имплозия, ПАДАНЕ НАВЪТРЕ. А имплозията е в основата на получаването на енергия от етера. Дано в близко бъдеще всички енергийни процеси за получаване на енергия са на принципа на имплозията, а не на експлозията. Чрез процеса на имплозия може да се изсмуква енергия от етера.

sheki

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #49 -: Юни 21, 2009, 12:47:06 pm »
тук пускам книжката която си върви с активатора ДА3 , има описани начини за приложението на Жива и Мътва вода.

п.с. малко над 5мб е файла затова не можах да ги прикача тук, ако админите искат нека го сложат другаде, линка ще бъде активен 120 часа!
http://tranz.it/load.php?id=WZZl13nOY1JJvuro319802

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Жива вода
« Отговор #50 -: Юни 21, 2009, 01:02:02 pm »
Сложих книгата в тази библиотека http://dox.bg/files/dw?a=e674f95749 
Тук ще е активна за постоянно.

krasi1964

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #51 -: Август 22, 2009, 10:38:41 pm »
Здравейте,
бихте ли ми препоръчали какъв апарат за жива и мъртва вода да си купя. Явно не е много трудно човек сам да си направи, но аз съм абсолютно "боса" по темата и нищо не разбрах от описанието и схемите. Явно няма да се справя сама. Бих си закупила и направен от някой от форума, просто искам да е добър, направен като за себе си-сребърна жичка и т.н. Притеснява ме че в тази, най-популярната кана, която повечето хораси купуват единия електрод се разяжда- със сигурност не бива да е така. Четох и за руски апарати, но и за тях нямам подробна информация- кой си заслужава да се вземе за домашна употреба. Моя приятелка ми каза ,че нейния стоматолог ползвал такъв, но  не можа да ми даде по-подробно описание. Някой беше споменал и за доктора от Троян- знаете ли , дали той прави по поръчка ?
Благодаря предварително

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Жива вода
« Отговор #52 -: Август 23, 2009, 02:28:46 pm »
Д-р Нешо Нешев от Троян прави домашния вариант с брезентовата торба. Практикува също акупресура и рефлексотерапия на стъпалата освен лечението с жива вода. За съжаление е вече доста възрастен, 70 + и не знам още дали приема хора. На който иска ще му пусна на лични тел. и адрес.
Апаратът както сме обсъждали вече лесно може да се направи - диод, две неръждаеми пластини, глим лампа от бойлер, кабел с щепсел и малко плексиглас + брезентова торба и стара туба от мин.вода :)  Цена на материалите - няколко лева
Поздрави

Petrana

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #53 -: Октомври 10, 2009, 10:10:24 pm »
Изпратете ми моля Ви координати на Доктор Нешо Нешев на лични kantarina@mail.bg Предварително Ви благодаря

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Жива вода
« Отговор #54 -: Октомври 11, 2009, 10:24:34 am »
Вижте си пощата - пратих инфото

waseko

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #55 -: Ноември 14, 2009, 11:55:56 pm »
Аз бях правил схема на Zapper с 555. Още пазя фотошаблона, да ти пратя някоя платка да си сглобиш? :)
Ще направя отделна тема специално за Zapper, за да видим дали има ефекта, който толкова хора твърдят че има.
Може ли и аз да се сдобия с платка за Зепер-аи кратко мануалче,че не съм много на ти с електрониката.ПОздрави,Васил

Sound

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #56 -: Ноември 19, 2009, 08:48:27 pm »
Здравейте, цял късмет си е че попаднах на този форум и реших и аз да направя устройство за жива и мъртва вода. Устройството ми работи т.е. работеше защото на ред е следващия вариант. Основното за първия вариант: Изправител по схема "ГРЕЦ". Така се осигурява облекчен режим на диодите и 50 Hz честота на пуслиращ ток - при мен е "ГРЕЦ" блок 400V/8A. Блока е монтиран на капака на алуминиевата кутия на захранването оформено като самостоятелен блок. От там правия ток се подава към електродите на устроиството през ампермер. Големия съд е стъклен, малкия е керамичен без глазура. Електродите са от неръждаема стомана стандарт 304. Ето и първите резултати: 120V, 50mA, 7.3pH в началото; 200mA, 2pH мъртва вода и 12.8pH жива вода след 15 минути. Жива вода - мека на вкус, бистра, без миризма. Мъртва вода - кисела на вкус, бистра, без миризма. Много съм балгодарен на форумците за стартовата информация. Експериментът продължава!!!   

Sound

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #57 -: Ноември 19, 2009, 10:01:09 pm »
Здравей vdomov. Много интересна постановка на автора. Жалко че не мога да си поръчам тази книга защото съм далеч от България но при следващо идване непременно ще я потърся. Всъщност мисля че "ниска минерализация" и "ниско съдържание на калциеви йони" са все характеристики на "меката" вода.
« Последна редакция: Ноември 19, 2009, 10:48:41 pm от mzk »

Неактивен johnny_fx

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 118
Re: Жива вода
« Отговор #58 -: Ноември 19, 2009, 10:46:55 pm »
искам да споделя какво пише украинския автор Николай Друзяк в книгата си
Навсякъде е пълно с противоречива информация. Един казва едно, друг точно обратното.

Аз от няколко месеца пия алкална вода и през това време се разболях веднъж от грип, но ми мина за 3 дена. А иначе обикновената настинка ме държи седмица и повече. От както пия жива вода, не ме е тръшвало нищо освен този грип. За мен определено има положителен ефект именно от алкалната вода.

vitan

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #59 -: Ноември 19, 2009, 11:40:50 pm »
От както пия жива вода, не ме е тръшвало нищо освен този грип.
Аз пък откак пия пия много изворна вода, директно налята от извора - гриповете само за няколко часа се опитват да ме стигнат/постигнат, ама не могат :)

Колко по-жива вода ви трябва?!?