Алтернативни енергоизточници > Магнитни мотори/генератори

Магнитен мотор на Нелсън Камю

<< < (2/3) > >>

Strashimir:
Няма причина полето в областта на алуминиевите пластини да е по-малко! Те са ДИАМАГНИТ, което означава, че те нито пречат на магнитните линии, нито ги събират в себе си, както го правят феритите. Следователно те не са желания от нас магнитен екран! Проблема пък с феритите е, че - да, те събират в себе си магнитните линии, но в същото време и се привличат от магнитите като материал сам по себе си! Т. е. феритите ще създадат сходен проблем - силите на привличане с които ще изтеглят ротора ще са равни и когато ротора се опитва да се отдалечи, т.е. ще действат като магнитна спирачка. Това последното съм го пробвал - не работи. Разбира се, може да не съм направил конструкцията като хората, може да не съм настроил разстоянията или други параметри, но така или иначе не стана.

На мене по-скоро идеята ми е, че при движението на ротора в металните диамгнетици (алуминии, мед, бронз, месинг) се индуцира електричество от движещите се магнитни полета, което от своя страна поражда магнитно поле! Дали се сумира или е противоположно на роторните магните не знам, но знам, че ще го има според закона на Ленц! А до колкото за разположението при Камю на алуминиевите пластинки - може би там е ключа от бараката - да са перпендикулярни на движението, а не по движението! Мисля, че без точна реконструкция на този двигател и без прецизни настройки и игра няма да можем да преценим какво става. :-(  е ,  

nofy:
Аз мислех, че алуминиевите пластини един вид дават на късо магнитното поле като се индуктира в тях противоположното поле и се самоунищожава. :)
Явно ще трябва да опитам и двата варианта, перпендикулярния и успоредния, но първо ще започна със оригиналния чертеж.
За сега намерих двата лагера, те са от хард-диск и са много прецизни и мното леко се въртят, което ги прави подходящи за мотора.
Следва да намеря някой приятел да ми направи остта и след това да направя роторите, искам да ги направя с голяма точност защото ако се появи биене, единия магнит ще е по-близо до статорния магнит, и няма да заработи.
Но от какъв материал да направя роторите, дървото е груб материал за тази цел, ако от пластмаса, трябва да е много здрава и да не поддава на огъване.  ???
Тази седмица някъде ще поръчам магнитите, ето кои магнити мисля да използвам от гореспоменатия саит за магнити:

http://www.magsy.cz/bg/product/17152.eraicn-ndfeb-acre-20x5-z/

Тези горе-долу 4 кила за отделяне мисля, че ще са достатъчни да преодолее собствените си загуби на сили по време на въртене на мотора.
Това е от мен за сега.  :D

nofy:
Мислех по тоя въпрос с евтините магнити, но аз съм на принципа:
или ще се прави нещо като хората или не. :)
По-добре да сложа по-яките магнити за да съм сигурен, че ще са достатъчни по сила. ;)

nofy:
Гъди гъди  ;D  ;D
Намерих и остта, тя е от принтер. Пасва идеално с лагерчетата, влиза стегнато във вътрешния пръстен на лагера. Малко е дългичка, но мога да я одрежа до размера, който ми трябва.
Добре, че погледнах през прозореца да видя колко сняг е наваляло, в този момент виждам как комшията си изхвърля стария принтер в кофата за боклук, веднага му извиках  "спри изчакай!".
Купих го за 5 лева  ;D  ;D .
За сега съм похарчил 5 лева за този проект  ;D  ;D .
Между другото принтера си работеше, но беше матричен и това ми даде куража да го разруша :) .
Но за жалост покупката на магнитите ще почака.
Явна ми се проблем по монитора и трябваше да купя чаркове за да го поправя и похарчих парите заделени за магнитите  :( .
Ще Ви информирам за по-нататъчно развитие по проекта :)
Това е за сега.

FreeEnergy:
Нофу,

Чел съм доста за този мотор и характерното за него е че е изключително трудно да се настрои фино, за да заработи. Бъди готов с огромно търпение и постоянство.

Желая ти успех

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия