Автор Тема: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле  (Прочетена 680792 пъти)

ivchak

  • Гост
Bat_Vanko, аз искам да покажа, че както северният,така и южният полюс имат по-силна и по слаба страна, което пречи на ориентирането на магнитите по простият начин (север - юг или обратно), а трябва да се намери по силната част на съответните полюси.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 338
Магнитното поле се затваря през въздуха между полюсите. Няма как в единия полюс да влиза по-слабо поле а да излиза по-силно от другия! Единствения начин това да получи е ако има нехомогенност при полюсите (концентрация или разсейване), и отново опираме до некачествена изработка! :) Китайска им работа :).
Успех!

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Колеги,
магнитното поле е само носител. Действайте както намерите за добре, но се въртите в кръг май... Липсва ви методиката за тестове. Само с усилване на магнитно поле, полюси и подреждане нещата ще са както преди 3-4 години - в началото на темата. И като сложите 30 кг магнит под дъното на колата, няма да има "тънкости", но няма да има и голям ефект - освен при събирането на пирони и железа от пътя  ;D
Успехи!

icrow

  • Гост
 Ами аз ползвам махало за намирането на позитивния и негативния край. До колкото си спомням (понеже отдавна не се занимавам с магнити) позитивния край не беше винаги от към северния полюс или от към южния. За това е хубаво да се определя положителния  край, а не северен или южен. Интересна методика предложи Ивчак, като ми остане време ще я пробвам да видя дали има зависимост. А някой пробвал ли е да направи нещо, като блок от магнити, от който с магнитопровод  да се облъчи горивопровода с цел магнитите да са далеч от двигателя и жегата?

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
......... А някой пробвал ли е да направи нещо, като блок от магнити, от който с магнитопровод  да се облъчи горивопровода с цел магнитите да са далеч от двигателя и жегата?

Пробвал съм пренос на оргона от магнити по жица до др. място, на 20-30 см. Не е ефективно, тече слаб "ток", но не е достатъчен. Магнитните оргонни полюси действат само при пряк контакт, защото енегийната верига е доста плътно затворена. Т.е. ако искате да ползвате този оргонен /мю-неутринен/ ток трябва магнитът да е плътно допрян до консуматора - горивопровод, чаша с вода, болно място или др. Има друга технология за излъчватели, магнитите не стават. Относно мотора пък е по-лесно да се ползват високотемпературни такива. Като се отчете и ограничи негативното поле, всичко става ОК. Имайте предвид, че това са резултати от преки мои опити - та колеги, които не са го опитвали реално, да не ми излизат с теории за од пламъци и прочее. Теорията е едно, практиката - малко по-друго.
Поздрави

brevis

  • Гост
Теорията не моя! За първи път цитирам книга, на която ти многократно си се позовавал! Поздрави !!!

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
ОК, на Райхенбах е - който е разчитал на други хора да му обясняват нещата /поне в началото/. После е на Василатос, който пък пише неща, дето ги е чел другаде. На последно място, изобщо не е задължително в популярна книга като тази на Василатос да има наистина ценни практически неща - погледни в края на главата за Райхенбах напълно умишлените недомлъвки по отношение на радиониката и по-късните постижения на Тесла в преобразуването на оргона /од/ в електричество.

Да се върнем на темата. Да разчиташ на пламъци од е като да помпиш с компресор гума, като държиш накрайника на няколко см. от вентила  :) Производството ще е само вятър - и в прекия, и в преносния смисъл. Трябва плътен контакт - особеност на магнитите.

Казвам само неща, които съм пробвал и видял на практика - това е разликата с Василатос и прочее теоретици. Извинявай, колега, ако съм те засегнал с нещо - голи приказки не струват нищо и понякога леко се дразня.
Поздрави

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Колеги,
имам напредък по автотермията и водногоривните смеси, както и по прякото зареждане на ДВГ с оргон. Обаче виждам, че няма смисъл да пиша . ЦЯЛАТА МИ ТЕМА ОПТИМИЗАТОРИ НА КАДУЦЕУС Е ИЗТРИТА! ТОЛКОВА ЛИ ВИ Е СТРАХ, ГОСПОДА АДМИНИ? НО ИСТИНАТА Е КАТО ОЛИОТО, ВИНАГИ ИЗПЛУВА. ТОГАВА ЩЕ ВИ ЛЪСНЕ И АКТИВНОТО МЕРОПРИЯТИЕ, НАЛИ ТАКА АЛТИУМ? ЗНАЕШ, ЧЕ ВИЖДАМ ПОВЕЧЕ ОТ СТАДОТО.
Останете си със здраве - и приятно бръщолевене, бърборковци /справка - последните разисквани теми/!


mars79

  • Гост
Между другото и аз постигнах доста добри резулатати с последователно нареждане на 4 магнита на горивото по метода на caduceus, описан в началото на темата. Като това до голяма степен се дължи и на съветите на колегата icrow, разбира се и на caduceus. Получи се доста добър ефект но след пробег от около 500 км. с монтирани магнити. Естествено преди да се стигне до правилната подредба имаше и неуспешни опити. Няма да пиша за разлики във времената на впръскване на инжекторите или за отчитаните стойности от кислородният датчик преди и след монтирането на магнитите /поне не за момента/, тъй като това са неща които се влияят и зависят от много фактори. Експериментите ги правя изцяло като хоби и нямам за цел да доказвам нищо. Моето мнение е че всеки който иска да експериментира с магнити да не се отказва след като не види ефект веднага след монтажа на магнитите /или примерно след 40 - 50 км. пробег/. Нека да покара известно време и тогава да чака някакво отражение върху работата на двигателя и разхода на гориво. Не е редно след една неуспешна проба да се правят прибързани изводи /особено ако се използват каквито и да е налични магнити и да се редят както дойде/. Успех на всички! Поздрави!
« Последна редакция: Юли 27, 2012, 01:06:56 am от mars79 »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
mars79
Желая ти успех! Ако с нещо мога да помогна, обади се.

Колеги,
пропуснах да кажа още нещо в предния си пост -  Видяхте ли как независимото мнение от анкетата на над 20 потребители беше сложено на един кантар с мнението и теста на един, но админ. И последното натежа, та ми изтриха темата скоропостижно, а оставиха само резултатите на МЗК, за да ме дискредитират . Правете си сметка за вашите експерименти и какво ще стане с тях - не дай Боже пак някой админ с прекалено високо самочувствие като последна инстанция или друг с комплекси от този иначе хубав форум да реши, че сте измамници, недоучили или побъркани - край, такива сте вече  ;D И никакви факти няма да ги спрат. Нивото им е просто под вашето, те не са виновни. И се попитайте - кой сега се държи като измамник - аз или те? Отговорът е ясен. Не им давайте ценна информация наготово, просто ще ви използват докато могат. Форумът явно обслужва хора с не много чисти интереси.
Всичко хубаво! Понеже баща ми ме е учил да не си оставям магарето в калта, очаквайте скоро моя форум, където  ГЛАСЪТ НАРОДЕН Е ГЛАС БОЖИ!  А дотогава - отивам  в друг, където няма цензура.
« Последна редакция: Юли 27, 2012, 11:38:28 am от caduceus »

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Caduceus, остави линк към форумите кадето участваш, please

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Докато направя моя, може да ме четете във форума на Гого55   gogobg.net - той беше заклеймен от тук като измамник и прочее, въпреки че навремето направи една Лада да гори смес от 50/50 бензин и вода и доста покара с нея - което никой от тукашните големи теоретични "специалисти" не повтори. Там има много практическа техническа насоченост и не се заяждат с хората, въпреки че форумът  по-малък. Гледам също, че се събират и насила изгонените оттук от админите колеги. Така че - доскоро. Първо там, после ще видим. Време е да преминем нагоре  :)
Успехи на всички!

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Гого55 е доказан мошеник, лъжец, продавач на боклуци на тежко болни хора за сериозни суми. Заповядайте при него.

Неактивен nedbmw

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 37
Не причислявайте Кадецеус към мошениците, аз съм му връщал оптимизатор  и ми бяха върнати парите.

bjk

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #644 -: Август 13, 2012, 02:09:48 pm »
Здравейте! Някой пробвал ли е с такива магнити на пропан-бутан