Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Системи за обработка на въздуха и горивото
Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
brevis:
Хайде сега малко да поразсъждаваме относно така наречения ,,правилен'' начин на подредба на магн. редица. Първият магнит е с южния полюс отдясно на тръбата, независимо дали е по пътя на горивото или срещу него, защото са четен брой и е все същото. Това е така обаче само когато магнитите са ОТГОРЕ на тръбата. Ако завъртиш редицата да е превързана от долната страна на горивопровода, се оказва, че първия магнит е със северният полюс отдясно. А сега де! Накрая май ще се окаже, че всеки начин е правилния. Някой опитвал ли е да нареди по 4 магнита радиално на горивопровода, т.е. отгоре, отдолу, отляво и отдясно на тръбата, 2 дължини интервал и т.н. Най-накрая вече трябва да бъде зададен и логичния въпрос: Защо Райхенбах само е регистрирал наличието на изток и запад на магнита, като е описал задълбочено позитивният оргонен източник на северният магн. полюс и негативния на южния. Той е събрал доста на брой сензитивни хора, хора от цяла Европа и е провеждал опитите си изключително коректно. И никой не видял ,,по-оргонен'' полюс от северния? Не желая да обидя някого, но колко са хората с тези възможности във форума? Ако се вземе предвид и опитите му с голям , около 30кг./ мисля/ магнит и ефекта, който той описва като ,,оргонен пламък, издигащ се чак до тавана'', явно размерът има значение и защо да не се заложи на един по-мощен магнит, насочен със север към горивото или въздуховода, който според мен малко неправилно игнорирахме
icrow:
Според мен тънкоста е в изолирането на негативната страна, каквото е направил caduceus и за това има успех. Поради тази причина се отказах от магнитите, но определено съм за оргонизирането на въздуха!
ivchak:
Колеги, относно магнитите проведох следният опит. Сложих на масата един компас и под него лист А4 като ръба на късата страна на листа съвпаднах с посоката север - юг на компаса. Перпендикулярно (от средата)на магнитната стрелка начертах права линия до края на листа. Намерих малка права летвичка и я сложих успоредно на линията така, че като сложа плътно до нея магнит на ръб средата на магнита да съвпада с начертаната линия. След това сложих магнит (примерно с южният полюс)към летвата на разстояние на което не оказва влияние на компаса и започнах бавно да го придвижвам по линията към компаса. На определено разстояние от компаса стрелката започва да реагира и си отбелязах началото на въздействие на магнита. След това обърнах магнита по дължина на другият дълъг ръб така, че южният полюс да е пак към летвата и повторих опита. Отново отбелязах разстоянието на което магнита започна да отклонява стрелката. Тази част на магнита която дава отклонение от по голямо разстояние си отбелязвам с + . След това повторих опитите като северният полюс бе долепен към летвата. Забелязах, че от 10 магнита само 2-3 дават много близки резултати. Така, че Кадуцеус е прав когато каза, че един с един магнитите не са еднакви. Ще помоля CADUCEUS или ICROW когато имат време да проведат такива опити и може би да се направи една система за разпознаване на "оргонния" + и - на магнитите ;D . Поздрави !!!
Bat_Vanko:
@ivchak,
не се шашкай толкова! ;) Нормално Китайско изпълнение! ;) Магнити NFB 38, които трябва да имат остатъчна индукция 1,25Т, всъщност дават 0,89Т!
Успех!
brevis:
--- Цитат на: icrow в Юни 01, 2012, 06:19:51 pm --- Според мен тънкоста е в изолирането на негативната страна, каквото е направил caduceus и за това има успех. Поради тази причина се отказах от магнитите, но определено съм за оргонизирането на въздуха!
--- Край на цитат ---
Ако на горивопровода отдолу под купето се монтира мощен магнит със севера нагоре негативното поле е с посока към асфалта. Тогава от позитивното поле се възползват и пасажерите като по този начин отпада нуждата от въпросната ,,тънкост''
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия