Автор Тема: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле  (Прочетена 659399 пъти)

administrator

  • Гост
малко патенти
« Отговор #15 -: Май 16, 2008, 08:39:36 am »
Ето патенти свързани с магнитно третиране на горивото http://mazeto.net:8080/Fuel%20economy/Magnets/

mi68

  • Гост
Re: Влияние на постоянните магнити в ДВГ
« Отговор #16 -: Май 18, 2008, 10:51:54 pm »
Слагането на постояни магнити е стар трик но не се прави защото горивото разяжда
карбуратора.За инжекциони нямам информация.Поставянето на 3-4 магнита на водно
съединение предотвратява образуването на котлен камък(накип).Според мен може да се сложи йонизатор за въздуха или магнити както е активизатора на въздуха при автотермията.
« Последна редакция: Май 22, 2008, 08:45:00 pm от mi68 »

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Влияние на постоянните магнити в ДВГ
« Отговор #17 -: Май 28, 2008, 10:46:18 pm »
Здравейте...Що тъй не е актуален тоз руски език, да му се не види. Едно време се учеше в училище...Ще се опитам да предам смисъла на коментара от руския сайт. Човека обяснява, че когато е сложил магнити от двете страни с привличащи се полюси ефекта е бил нулев. Получил е резултат с едностранно странично разположени магнити - и двата полюса към горивния шланг. Разходът е паднал с близо литър на сто при спортно каране. Твърди, че колата става още по-пъргава и икономична след известен пробег.
Също е правил експерименти с питейна вода, като отново е получил най-добри вкусови качества при странично разположение на магнитите спрямо съда.
Е, това от мен. Надявам се да съм помогнал, макар, че предавам само смисъла на казаното.

Bledoliki

  • Гост
Re: Влияние на постоянните магнити в ДВГ
« Отговор #18 -: Юни 04, 2008, 11:53:58 am »
   Преди два дни поставих магнити на фиат типо 1,3.Два големи кръгли магнити от високоговорители с диам.80мм на въздухопровода и два на маркуча на газта който е с метална оплетка. Но ги ориентирах с другия полюс, диам60мм.Не знам как са ориентирани но ги поставих единия полюс на въздуха а другия на газта. След запалване се наложи да намалям оборотите защото се вдигнаха доста, Двигателя заработи по тихо и определено върви много по-добре.Там където минавах на 3та сега на 4та.Това при положение че като цяло газовата уредба се нуждае от регулировки и смяна на филтърчето защото студена прекъсваше а като загрее не поддържаше обороти.Всички тези симптоми изчезнаха веднага след запалването.
   Съвета ми е към СамоЧетящите, Четете,но и си сложете.Магнитите в двигателя работят отлично а и като чета за засилването на ефекта от един до три месеца.............

Bledoliki

  • Гост
Re: Влияние на постоянните магнити в ДВГ
« Отговор #19 -: Юни 05, 2008, 10:07:35 am »
  Типото е карбуратор. А магнитите ги сложих един до друг по дължината на тръбопровода.Понеже нямам компас да ги ориентирам,отрицателен на въздуха и положителен на газта а друг начин не ми е известен,взех двата магнита(тип Геврек ;D)и пробвах.Като се отблъскват значи полюсите са еднакви.И с тези повърхности ги поставих към тръбопровода.Следващите два ги пробвах в/у вече поставените,тоест:трябва пак да се отблъскват но от горната страна на вече поставените това гарантира че полюса е обратен. И след това ги поставих един до друг на газопровода.Имах притеснения за това че газопровода е с матален екран,оплетка но сега си мисля че това може да е и за добро за по-пълно обхващане на силовите линии на магнитите.Възможноста да ориентирам правилно,отрицателен на въздуха и положителен на газта е 50%  може да съм уцелил от първия път но ако нямаше ефект от начало щях да ги обърна.

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Влияние на постоянните магнити в ДВГ
« Отговор #20 -: Юни 08, 2008, 10:39:58 pm »
здравейте на всички,карам в момента с неодимови магнити,купени от кв. дружба.монтирах ги така,че да се привличат и карах доста 600-700 км ефекта беше нулев.вчера ги обърнах, S-газта и N-въздуха, определено има положителна разлика,минах към 200 км и се усеща по добро ускорение,никакъв мирис на газ от ауспуха,а преди имаше.значи изгарянето е по добро.ето няколко снимки.на входа на филтъра залепих парче тръба за вода и по външния и край са магнитите 4 на брой.полюсите ги определих с 2 пирона залепени на 1 магнит и после магнита на парче стиропор в 1 локва,веднага се обръща север-юг.на газта са също 4 броя 2 по 2 последователно през около 10 см.

От Администратора: Редактирах снимките с програмата www.getpaint.net (свободна програма за обработка на снимки и чертане на лесни схеми) като първо ги изрязах, за да се вижда основното в снимката - магнитите, след това намалих (resize) размера в пиксели до 600 (бяха 1600 пиксела по хоризонтала, нормално е до 600-700 пиксела) и накрая ги запазих във формат .png. Това е предпочитан формат за снимки, защото има ред предимства. За да се качат още снимки към даден пост е достатъчно да натиснеш бутона "ПРОМЕНИ" вдясно горе и след това да избереш още снимки за добавяне.
« Последна редакция: Август 05, 2008, 12:09:01 am от altium »

nikurs

  • Гост
Re: Влияние на постоянните магнити в ДВГ
« Отговор #21 -: Юни 09, 2008, 08:46:03 am »
Здравейте,
понеже моите магнити са обикновенни, много ми се иска да ги сменя, дайте адреса в Дружба. Благодаря предсварително.

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Влияние на постоянните магнити в ДВГ
« Отговор #22 -: Юни 09, 2008, 10:10:29 am »
ето телефони в дружба 0888513156,0888821239,0888417233.близо е до борсата и софиямед

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Влияние на постоянните магнити в ДВГ
« Отговор #23 -: Юни 09, 2008, 10:21:41 am »
Потребителят aviv сподели, че е монтирал магнити около тръбите за гориво и въздух, като ориентировката на полюсите е следната: горивото се обработва само с S полюс, въздуха - само със N.

Определянето на полюсите става с компас, като северната стрелка на компаса се привлича от S-полюса на неизвестния магнит, понеже северният географски полюс на земята е с S магнитен поляритет.
Разхода му на газ без магнити е бил 18,5/100, с магнити 15,4/100. Или е постигнал икономия 16,8%. Данните са получени след 600 км пробег.

    аз направих от самия неодимов магнит компас,с 2 пирона има ли вероятност да съм разменил полюсите?както се ориентира север-юг така ги надписах

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Влияние на постоянните магнити в ДВГ
« Отговор #24 -: Юни 09, 2008, 10:16:22 pm »
значи правилно съм ги ориентирал  ;)

Неактивен johnny_fx

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 118
Re: Влияние на постоянните магнити в ДВГ
« Отговор #25 -: Юни 11, 2008, 10:06:57 am »
Здравейте. Хубав форум. :)

Тези дни разглобих един хард диск, за да му взема магнитите и да пробвам на колцата.
Обаче като ги извадих и видях как са намагнитени, се отказах.


При мен са намагнитени обратно на този от картинката, но това няма значение.

Според мен е безпредметно използването им в този им вид.
Може би ако се разрежат през средата, за да станат като нормален магнит.

satanasko

  • Гост
Re: Влияние на постоянните магнити в ДВГ
« Отговор #26 -: Юни 11, 2008, 10:51:32 am »
Аз ги разрязах, но определено им се загубва силата, стават доста малки като размер и с неудобна форма. Да не говорим, че е мноого трудно да се разрежат точно между двата полюса. Затова си купих от http://www.pramiz.com/framPlistbg.html
Продукт:Магнит кат.№ 06.015
Материал:_ NFB 48
Поръчах си 12 бр (за да вляза в по-ниската цена) по e-mail и на следващия ден ги получих.
Доста са силни за размерите си.


scar

  • Гост
Re: Влияние на постоянните магнити в ДВГ
« Отговор #27 -: Юни 12, 2008, 09:09:56 pm »
Магнитите от хард диск си имат по начало 4 полюса.Те са като 2 залепени магнита.От всяка страна има и север и юг, така че ако ги счупиш ще ги разделиш на 2 отделни магнита

smsi-h

  • Гост
Re: Влияние на постоянните магнити в ДВГ
« Отговор #28 -: Юни 14, 2008, 11:19:11 pm »
Здравейте,
Имам такъв интересен въпрос. В случай, че неправилно са определени страните на магнитите /s като n, и n като s/, или с една дума са неправилно са белязани стойностите, но всички са поставени разделно с едната си страна само върху горивопровода, а другите, с другата намагнитена страна, върху въздухопровода на автомобила /не както е в указанията на предните постове, s-върху горивопровода и n-върху въздухопровода, а обратно n-върху горивопровода и s-върху въздухопровода/ ще се появи ли въобще ефекта на повишаване на мощността на двигателя или не? И задължително ли е магнитите да са поставени, както е в указанията?

След колко километра пробег на автомобила металните части на двигателя ще се наситят с йони и ще се появи забележимо увеличаване мощността на двигателя и икономия на горивото?

sheki

  • Гост
Re: Влияние на постоянните магнити в ДВГ
« Отговор #29 -: Юни 24, 2008, 01:13:36 am »
Такааа сдобих се и аз с магнити , колата е жигула с газ, за газта е ясно къде ще ги залепя магнитите на изхода на изпарителя, но на въздуха се чудя дали да не ги сложа , вътре във филтъра точно на входа на карбуратора, страхувам се само да не прегреят там евентуално и да се повредят, а искам там да ги сложа щото си мисля, че ефекта ще е по- добър, не знам дали преминаването на въздуха през повече метални части намаля ефекта.