Автор Тема: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле  (Прочетена 674033 пъти)

loudnes

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #105 -: Януари 11, 2009, 01:34:31 pm »
Момче това на което си сложил магнит е вакума взиман от колектора за спирачките  :o
http://www.vladislavovo.com/Members/Radk0/magnets-on-engine/HPIM1372.JPG
Като се видим в меито ще ти покажа от къде минава бензина (smirk)  ;D

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #106 -: Януари 11, 2009, 02:01:41 pm »
А бе лонгур, я погледни пак бе!   >:(
« Последна редакция: Януари 11, 2009, 02:06:27 pm от Radko »

Неактивен oniatam

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 106
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #107 -: Януари 11, 2009, 02:19:57 pm »
Да определено магнитите на въздуха са си там, но тези за горивото си ги сложил на вакума от сервото, демек лунгура е прав  :).
А най-интересното е , че имаш положителен резултата, много странно.

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #108 -: Януари 11, 2009, 02:30:27 pm »
Снощи бяха там магнитите. (за по-добро спиране в следствие от пренаредените молекули на спирачната теност) :D
Дори и снимката съм подненил. незнам как ги гледате тез вчеращните снимки ....

Таз сутрин оправих работата! Сега са и на двата бензинови маркуча.
Възможно е и само намагнитването на въздуха да дава някъв резултат или да не се е затворил смукача понеже снощи карах малко (до съседен квартал).
« Последна редакция: Януари 11, 2009, 02:35:49 pm от Radko »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #109 -: Януари 11, 2009, 06:02:25 pm »
Сега като магнитите са както трябва - S на гориво и N на въздух мисля че е по-зле, оборитите са малко по-високи но пак прекъсва леко на свободна газ (е не като преди през 2-3 секунди).
Мисля си че като ги бях сложил на вакуума на сервото всъщност единия магнит е бил обърнат със N към маркучите с горивото.
Ще покарам така, но определено вчера онова прекъсване го нямаше. (но пак повтарям беше студено и може да не се е затворил смукача).
« Последна редакция: Януари 11, 2009, 06:07:20 pm от Radko »

zxsec

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #110 -: Януари 11, 2009, 06:35:38 pm »
Сега като магнитите са както трябва - S на гориво и N на въздух мисля че е по-зле, оборитите са малко по-високи но пак прекъсва леко на свободна газ (е не като преди през 2-3 секунди).
Мисля си че като ги бях сложил на вакуума на сервото всъщност единия магнит е бил обърнат със N към маркучите с горивото.
Ще покарам така, но определено вчера онова прекъсване го нямаше. (но пак повтарям беше студено и може да не се е затворил смукача).

... колега, ако ти се експериментира още - пробвай и тази конфигурация (фабрична-нещата около нея съм писал на 7 и 9 страница), да видим какъв ефект ще има при теб  :
« Последна редакция: Януари 11, 2009, 06:37:43 pm от zxsec »

trax

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #111 -: Януари 12, 2009, 09:09:17 am »
Чета ви тука писанията и всичките оправяте разни придърпвания и нестабилности в оборотите с магнити. Добре де нямаше ли един с добре работеща кола да каже какво става при него. Мойта кола няма описваните от вас проблем и затова и нямаше как да изчезнат, обаче и разхода не мръдна грам. Освен това ми прави впечатление, че като казвате какво сте направили, почти никой не казва какъв е горе долу двигателя - карбуратор, карбуратор с малко електроника и ламбда сонда, моноинжекцион, многоточков инжекцион. Нищо! Само приказки от рода на "сложих магнитите и оборотите се стабилизираха и разхода падна с 5 кила". Много ламерско е всичко, що така - не знам. Тук там само някой нещо споменава, че врътнал някой болт (явно на карбуратора) и това е...

zxsec

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #112 -: Януари 12, 2009, 10:29:38 am »
Чета ви тука писанията и всичките оправяте разни придърпвания и нестабилности в оборотите с магнити. Добре де нямаше ли един с добре работеща кола да каже какво става при него. Мойта кола няма описваните от вас проблем и затова и нямаше как да изчезнат, обаче и разхода не мръдна грам. Освен това ми прави впечатление, че като казвате какво сте направили, почти никой не казва какъв е горе долу двигателя - карбуратор, карбуратор с малко електроника и ламбда сонда, моноинжекцион, многоточков инжекцион. Нищо! Само приказки от рода на "сложих магнитите и оборотите се стабилизираха и разхода падна с 5 кила". Много ламерско е всичко, що така - не знам. Тук там само някой нещо споменава, че врътнал някой болт (явно на карбуратора) и това е...

Колега, не знам как е с кола на газ, но мога да ти кажа за дизела ми ...
Реното (1.9tdi/98ph - F9QA736) е на 125000 (чисти) километра, без да е пипано нищо по двигателя освен агренажен ремък, филтри, масла ... колата си работи и не я пипам.
Преди слагането на магнитите средният разход бе около 5,1-5,4л/100км.
След слагането на магнитите (от почти 1 година), осезаемо се подобри работата на ниски обороти!
Относно разхода - средният разход падна с около 100 гр./100км.
Колкото до моментния разход има по-добър ефект, без магнити на прав равен участък при 90км/ч разхода беше около 5,0-5,1л/100км, с магнитите - 4,6-4,7л/100км.
Може би има малко повече икономия (от 100 гр.), но миналото лято сам карал почти само на климатик, а той вдига с около 100 гр., сега зимата фаровете и те с 100 гр., а и май съм почнал да карам малко по-спортно.  ;)
За емисиите - трябва мина на преглед до края на месеца и ще сравня с протокола от миналия (без магнити) и ще "докладвам".

loudnes

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #113 -: Януари 12, 2009, 11:56:34 am »
Сега като магнитите са както трябва - S на гориво и N на въздух мисля че е по-зле, оборитите са малко по-високи но пак прекъсва леко на свободна газ (е не като преди през 2-3 секунди).
Мисля си че като ги бях сложил на вакуума на сервото всъщност единия магнит е бил обърнат със N към маркучите с горивото.
Ще покарам така, но определено вчера онова прекъсване го нямаше. (но пак повтарям беше студено и може да не се е затворил смукача).
Оборотите ти няма как да са по високи защото се регулират  доста прецизно чрез стъпково моторче(освен ако то не е изгоряло или замърсено обаче аз твоята кола съм я слушал на ниски обороти така ,че смятам че си е здраво и работи).Така ,че ти и повечето хора тука мисля ,че по скоро си внушават някакви положителни резултати.Веднага обаче казвам ,че не отричам ефекта от нещо подобно по принцип имам възможност да експериментирам ,обаче искам да имам възможност за правилен монтаж на всички магнити и да имам време за да дам рален и точен резултат ,а не резултат от сорта на "ми маи върви по добре и харчи малко по малко" .Моите експерименти обаче ще са след като се стопли времето.
На Radko двигателя е opel c1.2nz това ще рече моноинжекция с ламбда сонда ,катализатор ,MAP (сезнор за вакуум в смукателния колектор) ,ECT (датчик за температура на охлаждаща течност) ,TP сензор (потенциометър на дроселова клапа) ,VSS(датчик за моментна скорост)
Като цяло (ECU) компютъра на колата взима предвид данни от всички тези датчици и на база техните показатели , смята колко бензин да подаде и кога и как да даде искра зада се получи оптимална работа ...
Въпроса е дали с магнитите оптимизираме сместа която гори и по този начин с по малко смес (икономия) се постигат същите мощностни характеристики , поради например по пълно изгаряне...
Мога да пиша много (аз не разбирам много де , но имам представа кое къде и как става поне при двг.) ама за съжаление не виждам особено компетентни хора  ???
« Последна редакция: Януари 12, 2009, 12:09:32 pm от loudnes »

trax

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитн
« Отговор #114 -: Януари 12, 2009, 02:41:56 pm »
zxsec, благодаря за поста ти. При мен реално наистина имаше някаква разлика от около 100гр с магнитите, но дали беше в повече или по-малко въобще и не съм се старал да запомням, той като такова количество аз отнасям към графа - "статистическа грешка". Освен това според мен такава "икономия" (ако въобще я има) е съвсем възможно да е станала от по-благоприятно пътни условия (по лек трафик например).

loudnes, благодаря и на теб за поста. Най-после някой да напише нещо различно от "сложих магнитите, врътнах някакъв болт и съм 5 кила надолу". "Така, че ти и повечето хора тука мисля ,че по скоро си внушават някакви положителни резултати." <- почти на 100% съм съгласен с това твое твърдение, но не съм го писал до сега, защото ще се почнат едни спорове, а грам не ми се спори. Двигателя който описваш е много подобен на този който аз карам, така, че много живо ме интересува това което си написал: "Въпроса е дали с магнитите оптимизираме сместа която гори и по този начин с по малко смес (икономия) се постигат същите мощностни характеристики , поради например по пълно изгаряне...".

Моя двигател е VW 1.8 моноинжекцион (код ABS), имам TP сензор, ламбда сонда, катализатор, датчик за температурата на антифриза, температурата на входящия въздух, мисля, че само MAP няма при мен. Аз лично не откривам никаква разлика при мен с магнити и без или ако има - тя е пренебрежимо малка.
« Последна редакция: Януари 12, 2009, 02:52:05 pm от trax »

Неактивен vlindos

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
  • In the chaos I order
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #115 -: Януари 12, 2009, 05:21:15 pm »
Хубаво ги говорите тези магнити. Ами я пишете откъде могат да се закупят - колко на брой и каква сила им трябва ?

Поздрави.

loudnes

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #116 -: Януари 12, 2009, 07:43:18 pm »
altium Никъде не твърдя това което пишеш ,а именно ,че описаното от вас третиране НЕ води до положителен резултат.Държа да отбележа ,че от този пост приключвам подобни безмислени спорове и ще пиша само по темата и/или ,ако не съм сгласен с нещо написано от някои.
trax както виждаш altium ме е разбрал грешно или е чел между редовете пак казвам че нищо не отричам!А конкретно с твоя двигател не съм много запознат на теория , но предполагам че щом няма map ще е с дебитомер което всъщност е без заначение де ...

Като имах предвид ,че повечето резултати може би са внушени имах предвид Radko момчето сложило първоначално (после ги коригира) магнит на вакума които отива за сервото на спирачките , мислейки ,че е сложил магнит на бензина и резултата веднага е налице без дори да е третиран с магнит бензина  "Днес и аз си сложих магнити. Първото което забелязвам е че оборотите на празен ход малко се вдигнаха. Преди имаше едно  треперене на двигателя след като се затвори смукача (сякаш не му стига сместа и прекъсва), вече го няма."
Стига безмислени спорове аз съм слаб по физика ,но картинката с пренареждането на частиците на въздуха и горивото и съответно перфектното им свързване водещо до най-оптимално изгаряне определено ми звучи съвсем реално така че коментираите по темата моля !
п.с. Ето такива постове мразя да пиша общо взето нищо смислено само пълнеж ...

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #117 -: Януари 12, 2009, 08:04:09 pm »
Нали виждаш че маркуча на вакуума е много близо до горивния (и магнитите са силни). Днес ми се счупи колата не съм пробвал как се държи като загреее. Ама оная вечер определено имаше резултат. После като ги сложих S-S резултата беше почти нулев. Тепърва ще се види дали има кирия няква, но според мен трябва да има, щото тоз трик с магнитите не е нищо ново, дори и дядо ми го е чувал.
« Последна редакция: Януари 12, 2009, 08:06:44 pm от Radko »

nik

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #118 -: Януари 13, 2009, 12:26:11 am »
от доста години се правят изследвания в областта на "плацебо" ефекта, резултатите са поразяващи, наистина действа

бих казал че и тук обяснението е същото

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #119 -: Януари 13, 2009, 09:39:18 am »
Момчета, няма смисъл да спорите - щом е имало ефект с това разположение на магнитите при Радко, нека помислим от какво е. Плацебо ефектът не е стабилен като възпроизвеждане по простата причина че едната участваща страна може да е безобидно хапче например /т.е. няма променлив параметър/, но другата е човек - вероятно ще се съгласите, че хората са много различни като енергетика и възприемане на сугестивни психологически въздействия, включително и автосугестивни. Просто казано - при бай Пешо витамин С има ефект на свалящо кръвното лекарство щото така му е казано че трябва да е, а при бай Гошо - няма. Щото бай Гошо не вярва на такива глупости като химията и си пие ракийка за лекуване от всичко  :) Така че - повторяемост на плацебо ефекта няма в този най-краен пример... А сега - как е възможно това дето се е случило на Радко? Едно неангажиращо мнение от мен...
Най-общо казано, при добре създадена мисъл-форма и намерение се образува енергиен двойник на това което си възнамерил - при Радко намерението да сложи магнитите правилно може да е индуцирало енергийна матрица на магнити там дето трябва. Знам ли го какъв човек е като енергетика, почти една трета от хората са с доста големи способности които се изявяват когато не ги очакваш... И опа - ей ти ефект от нещо дето уж го няма  :)  Преди да се хванете за главата и да ми теглите една, нека ви кажа че моделирането на енергийни матрици чрез създаване на мисълформа е древна технология, използва се и в момента от някои хора, има си особености, методи на формиране и т.н. подробности. Един пак прост пример за онагледяване - чували сте за пирамидите и фокусирането на енергията там, както и че доста народ си прави пирамиди за зареждане на вода, медитация и т.н. Е, за който е наясно това не е необходимо - може да се изгради енергийна матрица на пирамида или какъвто си ще подобен концентратор и той да се ползва със същия успех, а предимствата са че е невидим, можеш да си го направиш колкото голям си искаш и т.н. А сега кажете - възможно ли е на Радко магнитите да не са дето трябва и пак да му дава икономия моторът... Такива случаи между другото - колкото искате, макар и в други области на науката - има в медицината, в химията и т.н.  Така че не спорете, всички сте прави.  Айде успехи на всички, голям кеф ми е да чета тоя форум  :)