Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Системи за обработка на въздуха и горивото

Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле

(1/145) > >>

nikurs:
Здравейте,
съвсем нов съм на форума и моля за извинение ако не реагирам бързо.
Аз съм чист хардуерист, в момента се занимавам с ремонт на GSM, случайно попаднах на форума и ми хареса много.
Въпроса ми е, как все пак влияе постоянния магнит на потока от гориво/например бензин/, а така също на потока въздух. Никъде не намерих в каква посока се поставят магнитите, и не е ли по-рационално и по-прецизно да се направят соленоиди. Ако някой е в час, да каже.
Предварително благодаря.

nikurs:
Здравейте,
да може и да пиша неправилно,случва се.
Благодаря за подкрепата.
Все още се бъркам с това писане с латински букви,а и съм завършил преди около 40 години.Нямате си на представа как се промени българския и то не към добро.
Е сега все пак ми се иска да си изясним за магнитите.
Аз правих някои и друг експеримент,и се получи.
Така че ще чакам нещо делово.

gomi:
http://q99rv1.narod.ru/m.jpg -линка не се отваря??

http://www.autolada.ru/viewtopic.php?t=19897&postdays=0&postorder=asc&start=960 -йонизатор

Да раздвижим малко темата ;)

gomi:
След многочасово четене на горния линк, стигнах до извода че магнитите трябва да се разположат последователно(залепени един до друг) от едната страна на горивопровода, така се постигало най-добър ефект.

nikurs:
Здравейте,
най-после светлина в тунела.
Благодаря че бях забелязан, досега просто четях и не влизах във форума.
Да, малко се досещат че магнитите и резонанса са много важно нещо.Все пак си свалих разхода на гориво до 4.150 грама на 100 километра на магистрала при 130 километра с магнити.
Сега се боря да го сваля още.
Паралелно се боря с водата. :)
правя си нагревател за бойлера и пробвам разлагането.
Когато имам конкретни неща ще напиша, мисля че на някой им убягват видими неща.
P.S. Разгледайте внимателно нагревателя на Питър Дейви, какво смятате - чертежа еднакъв ли е със снимката :), май на снимката са три камбанки.
Това за сега, лека вечер.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия