Автор Тема: Не пълна автотермия....  (Прочетена 54644 пъти)

billy

  • Гост
Re: Не пълна автотермия....
« Отговор #15 -: Февруари 20, 2008, 09:40:40 am »
Благодаря ви за доверието и всички добри думи но мога да ви кажа че сляпата вяра е нещо много лошо. Вчера като ми свърши газта изтрезнях набързо, защото минах едва 37 км с 9 литра газ , и взех да си отговарям на по горните резултати защо са се появили,всичко е било защото изпарителя е нещо много чудно , нали се регулира от вакума който създава двигателя а поставяйки катализатора се създава доста повече вакум от нормалното и мембраната за второто стъпалао седи по натисната , богата смес , като подам газ става още по богата смес ... а като съм махал катализатора вакума става доста по малък и мембраната не изтегля клапана който пуска газта и става преобедняване, за това не е работила без катализатора...

моля да се свали темата по надолу или направо да се затрие, защото някой да не се върже да купи 12кг олово че после кофти ...

Но няма да се откажа така лесно ,просто тази система не е подходяща за газови изпарители които не са проектирани да работят на по високо подналягане, преполагам че успеха на гого се дължи именно на това и на водата... ще пробвам с изпаряване на вода и последващото и прегряване (ГЕЕТ) и ще пускам тема едва когато имам наистина ДОКАЗАН РЕЗУЛТАТ...

Нещо не можах да те разбера.Какво имаш впредвид: Системата въобще няма ефект или системата не става на кола с газова или пропорцията на магнити и олово в катализатора е грешна или..........
Ако можеш да обясниш по-подробно проблема.

lelemale

  • Гост
Re: Не пълна автотермия....
« Отговор #16 -: Февруари 20, 2008, 10:06:36 am »
ефект предвит резултата е трудно да се каже какъв е ... просто от изпарителя при наличието на повече вакум на входа не може да се обедни сместа , поне до такъв извод стигнах като ми даде разход близо 30 на сто.. а дали работи катализатора трябва по прецисзна система с добро регулиране на пропорциите на сместа за да се хване дали катализатора наистина дава положителен резултат..
 Въобще бях се заслепил от привидно идентичните признаци с автотермията и натворих куп поразии :'(
« Последна редакция: Февруари 20, 2008, 10:10:00 am от lelemale »

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Re: Не пълна автотермия....
« Отговор #17 -: Февруари 20, 2008, 11:08:17 am »
Не се отчайвай. Както се казва всичко стана прекалено хубаво и бързо за да е вярно. Намери начин да ограничиш газта постъпваща в цилиндрите. Нали си специалист по газовите уредби. Успех!

billy

  • Гост
Re: Не пълна автотермия....
« Отговор #18 -: Февруари 20, 2008, 02:16:06 pm »
ако превключиш да работи само на бензин мисля че ще ти е по-лесно с опитите и анализите

lelemale

  • Гост
Re: Не пълна автотермия....
« Отговор #19 -: Февруари 20, 2008, 02:45:37 pm »
Колата е пасат-2 моно-инжекция и там или е включено или не ... предполагам може нещо да се лъже ..
За сега за да обедня сместа на газ с конвенционален изпарител ще трябва да се намали входното съпротивление на колектори маркучи филтри и тн .. от там на там ще пробвам първо  да изпарявам вода и след това да се прегрява и промяна на напрежението на свещите .. за което ми трябва схемка ако някой разполага моля да услужи ;D ...преди бащата беше направил тиристорно запалване на което идеята беше да се зарежда кондензатор до 400 волта и този импулс се пуска на бобината резултата е доооста голяма искра... но както попрочетох че трябва самия кондензатор да се разрежда през свеща .. малко ми е чудна схемата...

Като за начало мисля да сложа два въздушни филтъра за да сеувеличи площа и евентуално едно малко изпарителче за вода да видя какъв ще е резултата заедно с гаста

sheki

  • Гост
Re: Не пълна автотермия....
« Отговор #20 -: Февруари 21, 2008, 01:02:34 am »
Значи сега аз карам 1.6д VW. Системата за впръскване е помпа-дюза на BOSCH. При тези помпи има система за повишено впраскване при ниски обороти. Когато започнат да падът, нафтата се увеличава (служи за по лесно палене). Не питай каква е системата, не ми е много ясна. Това съм го прочел, а и видял със собствени очи на стенд за нафтови пом_и.

Така да се върнeм на предварението и да речем че имаме катализатор за въздоха. Подаването на предварението ще стане само чрез ангренажа (трудоемко). Ще започнем да подаваме по рано гориво (дали ще имаме достатачна температура за самозапалването му?). Запалваме по-рано от нормалното и двигателя започва да чука повече -причина дизела гори при бедна смес изгарайки бързо, в следстви_е на което се получава напрежение върхо буталото преди преминаване_то му на ГМТ следва и подаване на повече гориво в следстви
_е на което се появяват и вибраций. Океи пренебрегваме всичко това и да речем че все пак се стартира процеса автотермия. Първо количеството въздох е много по-голямо от колкото при бензиновите автомобили (поради причината че няма дроселова клапа и цилиндара се пални максимално под деиствието на атмосферниа въздох). Значи все едно сме да сме дали пълна газ на бензина ?!?!? -намаме реголиране на мощноста, значи слагаме дроселова клапа ?!?!?! -намаме достатачно въздух (температурата в целиндара до точката на самозапалване на нафтата ще достигне по-късно). И пак степен на сгъстяване 23,5:1 ще самозапали продукта от автотермия-та по-рано от ГМТ, за разлика от бензина cъс степен на сгъстяване 10,5:1. Тоеста ако имаш един бензинов и един дизелов агрегат с еднакъв обем на цилиндрите в ГМТ температурата ще е различна (при дизела по - висока). Относно автотермията има достатъчно написано по темата. Сядаш и четеш, аз също имам още да уча. ;)
Надявам се че ме разбра.

Това са мои расъждения и познания, може и да греша но от това което съм научил до момента, просто нама как да стане.

Пожелавам успех на всички, дано успеете да направите това което аз смятам за невъзможно, но до тогава за мен това с автотермия на дизела си остава загубена кауза.

Още благодаря за подсещането за правописа. -ВърнИм- тази дума съм е написъл така сигурно защото съм от Пловдив.  ;)


абе и аз мисля, че за дизела няма смисъл.

п.с. :) ама верно е добре са се подсеща за правописа..

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Re: Не пълна автотермия....
« Отговор #21 -: Февруари 21, 2008, 09:37:21 am »
Най-лесно е да кажеш - да, това няма да стане. Давам ви пример: да сте видели някъде в нета Пантон на двутактов двигател (Вартбург). Но както виждате тук във форума има описан успешен такъв.
Има няколко важни неща за да се почне:
1.Двигателя трябва да е в добро състояние
2.Трябва да си на ти с двигателя - основно запалителна и хранителна уредба. За дизела поне няма запалителна. 
3.Да си готов за изненади. Има и рискове за двигателя - най-лошия - да го гръмнеш. Ако си навътре с материята не би трябвало да се стигне до там. 

Тони

  • Гост
Re: Не пълна автотермия....
« Отговор #22 -: Февруари 21, 2008, 10:21:33 am »
 Няма как да го гръмнеш и няма страшно от воден удар, когато ми се позапуши въздушният
филтър се получава прекалено засмукване на реакторен газ и просто двигателя почва да забива. Ако има някой от Варна и иска да експериментира имам готови и реактор и изпарител,
които мога да му дам. Ползвал съм ги на двигател vektor 2.5к.с.

момчо

  • Гост
Re: Не пълна автотермия....
« Отговор #23 -: Май 01, 2009, 12:46:16 am »
http://video.google.com/videoplay?docid=6713803242980238010

някой виждал ли е това?  ;)

Ray Breadbury

  • Гост
Re: Не пълна автотермия....
« Отговор #24 -: Юни 18, 2009, 07:28:43 pm »
Няма как да го гръмнеш и няма страшно от воден удар, когато ми се позапуши въздушният
филтър се получава прекалено засмукване на реакторен газ и просто двигателя почва да забива. Ако има някой от Варна и иска да експериментира имам готови и реактор и изпарител,
които мога да му дам. Ползвал съм ги на двигател vektor 2.5к.с.

www.vedroutroabcd@abv.bg    Bourgas.
Подаряваш ли ги?  защо се лишаваш? Какъв резултат постигна? Аз съм от Бургас.
Би ли се съгласил да  ми ги дадеш на мен? Аз имам Лада и освен това  донякъде разполагам с Запорожец.Дали би могло да го монтирам ня някоя от тях  Има ли икономия? колко е тя? Удобно ли е  използването на Пантон?
Чета от Гого, МZK, EMM. от тебе и от други тук че  тая система работи добре и е полезна. Дори казаха  йората, че се чудят защо никой не се интересува въпреки  прегледните резултати.Лино азммисля  че малко се интересуват понеже  не е известна тази система.Аз например съм от Бургас И четох за един градски тук който си направил Вартбурга така. Е ,ми искам да се срещана с него и му писах но не отговаря. Някак си виждаш ли какво се получава  ?
Ето имам и двигател  от градинска косачка Въобще двигател ще се намери. Но ....но, не мога да срещна човек с опит  да помогне. Нали не е необходимо всички да извървим изцяло трънливия път на първопроходеца ? Ето аз пиша тук искам някаква помощ за да изградя  Пантонова система на ЗаЗ или Лада  или на едно 6 к.с. "Текумзе"
 Не не упреквам никого но някак си не знам как да го пиша. Аз съм хобист на магнетизма  но бих искал да опитам и Пантон. Да!
Пиша дълго и неразбираемо  упрекват ме дори че разводнявам теми. но аз се нуждая от точна подкрепа.за да стана   ваш не само съмишленик но и  активист. така да се каже. Не упреквам никого  моля за извинение  ако все пак така прозвучи  текста ми. Но нека някой ми помогне малко поне  да наема. Нали и за един пловдивски учител  с Шкода  само с вода пишеше тук Ето не мога да открия човека . дори и името му вече не съществува в форума.
Хора  искам правилно да ме разберете. ако може разбира се ..
Покарай  моите  занимания с магнетизма съм посетил голям брой форуми не само български  В някои от тях активно пиша  а в един два  от тези в които пиша  при това  не са и български ме уважават и признават  някои от качествата ми.значи че може би все пак  съм им бил полезен . Та да се доизкажа  ВИНАГИ и НАВСЯКЪДЕ съм  съобщавал за този  тук форум и съм обяснявал  че тук се обсъждат  стойностни неща от подготвени хора, опитни поне.И сега ако получа  отговор  на това мое послание  от типа "бе има си  тема за Пантон ще не вземеш да я четеш" Просто не знам какво  повече може да преглътна.
Да така е  Аз съм коректен   и не съм сляп за полезностите в няколко теми  които виждам тук ,въпреки че нося очила с голяяям голям диоптър, но насил приятел не мога да стана на никого.
Отново ви казвам искам  да направя един мой пантон или да  разуча един чужд пантон  и да го разбера какво колко как  защо   .Разбирате ли? Не искам всичко да знам Но искам  това което науча колкото и малко да е  да го науча добре.
 Сега е ваш ред  Господа.

emergence

  • Гост
Re: Не пълна автотермия....
« Отговор #25 -: Юни 22, 2009, 12:36:11 am »
а прова ли на бензин ?