Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Автотермия

Не пълна автотермия....

<< < (3/6) > >>

billy:
аз съм с Ауди дизел-2.5tdi се интересувам дали някои от вас е пробвал това нещо на дизел,  и каде се слага този катализатор-преди или след турбото,също така доколкото знам за дизела е хубаво да се впръсква студен въздух в цилиндрите(за това служи интеркулера) а при автотермията се навиват тръби около генерацията които да нагряват вода която се изпарява и топлата пара се подава преди катализатора(ако правилно съм разбрал) :)-което ме навежда на мисълта че това нещо не може да се приложи за дизел за сажаление >:(.
Нека някои ако има информация да сподели защото като гледам колко лесно става на бензинов автомобил и какви са резултатите, много се замислям да ли дане си продам дизела и да си купя бензинова кола че в последно време цената на нафтата е безбожно висока.

sheki:

--- Цитат на: lelemale в Февруари 18, 2008, 10:59:49 pm ---да същите но аз не съм ги разлепял от стойките ами директно с тях като са в пакет

--- Край на цитат ---

а кой катализатор ти е първи .. оловния или магнитния ?

Grail:

--- Цитат на: billy в Февруари 19, 2008, 11:19:48 pm ---аз съм с Ауди дизел-2.5tdi се интересувам дали някои от вас е пробвал това нещо на дизел,  и каде се слага този катализатор-преди или след турбото,също така доколкото знам за дизела е хубаво да се впръсква студен въздух в цилиндрите(за това служи интеркулера) а при автотермията се навиват тръби около генерацията които да нагряват вода която се изпарява и топлата пара се подава преди катализатора(ако правилно съм разбрал) :)-което ме навежда на мисълта че това нещо не може да се приложи за дизел за сажаление >:(.
Нека някои ако има информация да сподели защото като гледам колко лесно става на бензинов автомобил и какви са резултатите, много се замислям да ли дане си продам дизела и да си купя бензинова кола че в последно време цената на нафтата е безбожно висока.

--- Край на цитат ---

Здравей! Най-вероятно при дизела няма да се получи. Някаде изфорума четох (но сеганемога да го намеря) че искрата (плазмата) служи само за стартиране на рякцията не за запалване. Сместа се самозапалва от повишаване на температурата в следствие на сгъстяването. При дизела няма какво да ти стартира процеса. Освен ако не преработиш главата и да и добавиш запалителни свещи.
Аз също карам дизел и вече съм отделил части за един геет а и лятото се намира изгоряло олио. Този варянт е доста по практичен. А относно охлаждането на въздоха при дизела, когатого надуш с турбо въздохат се загрява. След като го охладиш го свиваш допалнително и така пълниш още повече цилиндрите. Повече гориво + повече окислител = повече мощност.

:lelemale Поздрави! Чакаме резултати от разхода.

Петър:

--- Цитат ---Здравей! Най-вероятно при дизела няма да се получи.
--- Край на цитат ---
Откъде знаете, че няма да се получи. Защо не пробвате с един катализатор на въздуха на смукателните тръби. И после регулиране момента на впръскване на горивото ако се наложи.

lelemale:
Благодаря ви за доверието и всички добри думи но мога да ви кажа че сляпата вяра е нещо много лошо. Вчера като ми свърши газта изтрезнях набързо, защото минах едва 37 км с 9 литра газ , и взех да си отговарям на по горните резултати защо са се появили,всичко е било защото изпарителя е нещо много чудно , нали се регулира от вакума който създава двигателя а поставяйки катализатора се създава доста повече вакум от нормалното и мембраната за второто стъпалао седи по натисната , богата смес , като подам газ става още по богата смес ... а като съм махал катализатора вакума става доста по малък и мембраната не изтегля клапана който пуска газта и става преобедняване, за това не е работила без катализатора...

моля да се свали темата по надолу или направо да се затрие, защото някой да не се върже да купи 12кг олово че после кофти ...

Но няма да се откажа така лесно, просто тази система не е подходяща за газови изпарители, които не са проектирани да работят на по високо подналягане, преполагам че успеха на гого се дължи именно на това и на водата... ще пробвам с изпаряване на вода и последващото и прегряване (ГЕЕТ).

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия