Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Автотермия

Не пълна автотермия....

(1/6) > >>

lelemale:
Правя редакция за да предотвратя някой да не се набута с покупката на 12кг олово ..
цялата система е изпълнена некоректно в конкретния случай и резултата е не доказуем...в моя доста лош.


Направих за сега само катализатора който дойде малко големичък (12кг олово ::)) 8 неодимови магнита подредени в 4 двойки ... от вчера заредих и мога да дам още ефект с харченето на гориво ..но ефектът от обедняването на сместа е направо поразителен .Карам на газ и понеже си правя по колата всички настройки и ремонти знам колко мога да обедня сместа от изпарителя, като сложих катализатора направо завих всичко почти до край :o и колата си върви повече от перфектно  .. преди само да завия с еди оборот кранчето на маркучите и трябва да подавам повече газ,колата едвам отлепя , при пълна газ глъхне над 3500 ... и от този род проблеми .. сега го завих до край и (6 оборота) и върнах половин оборот и колата върви перфектно ... на тихи обороти като махна маркуча от катализатора двигателя веднага гасне ... слагах си ръката дане би вакума да го кара да работи но не  ,пробвах с подаване на газ но сместа е толкова бедна че не може да работи въобще а с катализатора с тази смес направо лети ... Отвивах свещите да видя как са работили и бяха толкова чисти че дори и бял нагар едвам се забелязваше бяха работили на супер бедна смес
имам добри предчувствия за резултата... но все пак харчи гориво някакво защото като спра глапана за газта и гасне

sheki:
фактически ти прекарваш газта след изпарителя през катализаторите ... без да си правил изпарител за вода

lelemale:

--- Цитат на: sheki в Февруари 18, 2008, 09:45:35 pm ---фактически ти прекарваш газта след изпарителя през катализаторите ... без да си правил изпарител за вода

--- Край на цитат ---

Не нищо не съм променял по двигателя , катализатора е само на въздуха, още не съм направил нищо друго но този ефект направо ме шокира... мисля си един коронен разряд как ли ще му се отрази.Руснаците казват че само от въздуха трябва да дойдат електроните за автотермията (горенето) ... и като гледам има ефект. Също и вода още не съм слагал ,топъл въздух също не се подава , предполагам че катализатора ми е доста голям и ефекта е по силен дори без другите джаджи

sheki:
гого който работеше по същия проект каза че слагал катализатори и на горивото, доколкото помня магнити.
Дай малко повече информация за катализаторите ... оловото предполагам си ползвал съчми .. колко големи :) за 12кг си е доста , магнитите от къде ги набави ?

lelemale:
оловото от смачкани пломби които са заедно с телчетата ... магнитите от хардове от битака за 3 лева 4 харда и кутията от пвц материал който се лепи с каноколит много лесно... Ще покарам и ще видя какъв ще е ефекта и тогава ще сложа и снимки ..
прочетох гого какво е направил но още не съм сигурен за водата дали да се слага.. виж за ионизатор съм по навит... обаче ми прави впечатление че почва да пука в аспуха и утре ще врътна малко аванса ... но въпросът ми е дали се променя аванса динамично в смисъл дане спеча двигателя с това олово...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия