Автор Тема: Не пълна автотермия....  (Прочетена 54636 пъти)

lelemale

  • Гост
Не пълна автотермия....
« -: Февруари 18, 2008, 08:33:55 pm »
Правя редакция за да предотвратя някой да не се набута с покупката на 12кг олово ..
цялата система е изпълнена некоректно в конкретния случай и резултата е не доказуем...в моя доста лош.



Направих за сега само катализатора който дойде малко големичък (12кг олово ::)) 8 неодимови магнита подредени в 4 двойки ... от вчера заредих и мога да дам още ефект с харченето на гориво ..но ефектът от обедняването на сместа е направо поразителен .Карам на газ и понеже си правя по колата всички настройки и ремонти знам колко мога да обедня сместа от изпарителя, като сложих катализатора направо завих всичко почти до край :o и колата си върви повече от перфектно  .. преди само да завия с еди оборот кранчето на маркучите и трябва да подавам повече газ,колата едвам отлепя , при пълна газ глъхне над 3500 ... и от този род проблеми .. сега го завих до край и (6 оборота) и върнах половин оборот и колата върви перфектно ... на тихи обороти като махна маркуча от катализатора двигателя веднага гасне ... слагах си ръката дане би вакума да го кара да работи но не  ,пробвах с подаване на газ но сместа е толкова бедна че не може да работи въобще а с катализатора с тази смес направо лети ... Отвивах свещите да видя как са работили и бяха толкова чисти че дори и бял нагар едвам се забелязваше бяха работили на супер бедна смес
имам добри предчувствия за резултата... но все пак харчи гориво някакво защото като спра глапана за газта и гасне
« Последна редакция: Февруари 20, 2008, 10:19:18 am от lelemale »

sheki

  • Гост
Re: Не пълна автотермия....
« Отговор #1 -: Февруари 18, 2008, 09:45:35 pm »
фактически ти прекарваш газта след изпарителя през катализаторите ... без да си правил изпарител за вода

lelemale

  • Гост
Re: Не пълна автотермия....
« Отговор #2 -: Февруари 18, 2008, 10:15:18 pm »
фактически ти прекарваш газта след изпарителя през катализаторите ... без да си правил изпарител за вода

Не нищо не съм променял по двигателя , катализатора е само на въздуха, още не съм направил нищо друго но този ефект направо ме шокира... мисля си един коронен разряд как ли ще му се отрази.Руснаците казват че само от въздуха трябва да дойдат електроните за автотермията (горенето) ... и като гледам има ефект. Също и вода още не съм слагал ,топъл въздух също не се подава , предполагам че катализатора ми е доста голям и ефекта е по силен дори без другите джаджи
« Последна редакция: Февруари 18, 2008, 10:19:02 pm от lelemale »

sheki

  • Гост
Re: Не пълна автотермия....
« Отговор #3 -: Февруари 18, 2008, 10:33:07 pm »
гого който работеше по същия проект каза че слагал катализатори и на горивото, доколкото помня магнити.
Дай малко повече информация за катализаторите ... оловото предполагам си ползвал съчми .. колко големи :) за 12кг си е доста , магнитите от къде ги набави ?

lelemale

  • Гост
Re: Не пълна автотермия....
« Отговор #4 -: Февруари 18, 2008, 10:52:02 pm »
оловото от смачкани пломби които са заедно с телчетата ... магнитите от хардове от битака за 3 лева 4 харда и кутията от пвц материал който се лепи с каноколит много лесно... Ще покарам и ще видя какъв ще е ефекта и тогава ще сложа и снимки ..
прочетох гого какво е направил но още не съм сигурен за водата дали да се слага.. виж за ионизатор съм по навит... обаче ми прави впечатление че почва да пука в аспуха и утре ще врътна малко аванса ... но въпросът ми е дали се променя аванса динамично в смисъл дане спеча двигателя с това олово...

billy

  • Гост
Re: Не пълна автотермия....
« Отговор #5 -: Февруари 18, 2008, 10:52:44 pm »

lelemale

  • Гост
Re: Не пълна автотермия....
« Отговор #6 -: Февруари 18, 2008, 10:59:49 pm »
да същите но аз не съм ги разлепял от стойките ами директно с тях като са в пакет
« Последна редакция: Февруари 18, 2008, 11:02:13 pm от lelemale »

koce93

  • Гост
Re: Не пълна автотермия....
« Отговор #7 -: Февруари 19, 2008, 09:41:31 am »
Тук има всякакви магнити, София гара Искър до авторемонтния завод:
http://www.pramiz.com/frambgp.html

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Re: Не пълна автотермия....
« Отговор #8 -: Февруари 19, 2008, 02:39:28 pm »
От моя скромен опит ще те посъветвам следното: не слагай катализатор на газта-за какво ти е. Та ти още в началото постигаш завидни резултати - следва доцилиндровата обработка на въздуха ти е перфектна. Първо си измери разхода и работи с аванса на запалването. Ако измериш разход 2-3 литра-супер. След определен пробег може да достигнеш и 0. Тогава за какъв дявол ще ти служи катализатора на газта!!  Успех!

Gogo55

  • Гост
Re: Не пълна автотермия....
« Отговор #9 -: Февруари 19, 2008, 07:46:16 pm »
сега остава да видиш на газ-анализатор колко е СО,при мене е 0,01%.след това да сложиш отделна бобина със комутатор и датчик на хол на всеки цилиндър така че искрата да бъде около 10см. от лулата до корпуса на двигателя, при работещ двигател-при мене е толкоз.
успехи!

billy

  • Гост
Re: Не пълна автотермия....
« Отговор #10 -: Февруари 19, 2008, 11:19:48 pm »
аз съм с Ауди дизел-2.5tdi се интересувам дали някои от вас е пробвал това нещо на дизел,  и каде се слага този катализатор-преди или след турбото,също така доколкото знам за дизела е хубаво да се впръсква студен въздух в цилиндрите(за това служи интеркулера) а при автотермията се навиват тръби около генерацията които да нагряват вода която се изпарява и топлата пара се подава преди катализатора(ако правилно съм разбрал) :)-което ме навежда на мисълта че това нещо не може да се приложи за дизел за сажаление >:(.
Нека някои ако има информация да сподели защото като гледам колко лесно става на бензинов автомобил и какви са резултатите, много се замислям да ли дане си продам дизела и да си купя бензинова кола че в последно време цената на нафтата е безбожно висока.

sheki

  • Гост
Re: Не пълна автотермия....
« Отговор #11 -: Февруари 19, 2008, 11:33:14 pm »
да същите но аз не съм ги разлепял от стойките ами директно с тях като са в пакет

а кой катализатор ти е първи .. оловния или магнитния ?

Grail

  • Гост
Re: Не пълна автотермия....
« Отговор #12 -: Февруари 20, 2008, 01:10:00 am »
аз съм с Ауди дизел-2.5tdi се интересувам дали някои от вас е пробвал това нещо на дизел,  и каде се слага този катализатор-преди или след турбото,също така доколкото знам за дизела е хубаво да се впръсква студен въздух в цилиндрите(за това служи интеркулера) а при автотермията се навиват тръби около генерацията които да нагряват вода която се изпарява и топлата пара се подава преди катализатора(ако правилно съм разбрал) :)-което ме навежда на мисълта че това нещо не може да се приложи за дизел за сажаление >:(.
Нека някои ако има информация да сподели защото като гледам колко лесно става на бензинов автомобил и какви са резултатите, много се замислям да ли дане си продам дизела и да си купя бензинова кола че в последно време цената на нафтата е безбожно висока.

Здравей! Най-вероятно при дизела няма да се получи. Някаде изфорума четох (но сеганемога да го намеря) че искрата (плазмата) служи само за стартиране на рякцията не за запалване. Сместа се самозапалва от повишаване на температурата в следствие на сгъстяването. При дизела няма какво да ти стартира процеса. Освен ако не преработиш главата и да и добавиш запалителни свещи.
Аз също карам дизел и вече съм отделил части за един геет а и лятото се намира изгоряло олио. Този варянт е доста по практичен. А относно охлаждането на въздоха при дизела, когатого надуш с турбо въздохат се загрява. След като го охладиш го свиваш допалнително и така пълниш още повече цилиндрите. Повече гориво + повече окислител = повече мощност.

:lelemale Поздрави! Чакаме резултати от разхода.
« Последна редакция: Февруари 20, 2008, 11:36:55 pm от Grail »

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Re: Не пълна автотермия....
« Отговор #13 -: Февруари 20, 2008, 08:40:08 am »
Цитат
Здравей! Най-вероятно при дизела няма да се получи.
Откъде знаете, че няма да се получи. Защо не пробвате с един катализатор на въздуха на смукателните тръби. И после регулиране момента на впръскване на горивото ако се наложи.

lelemale

  • Гост
Re: Не пълна автотермия....
« Отговор #14 -: Февруари 20, 2008, 09:09:02 am »
Благодаря ви за доверието и всички добри думи но мога да ви кажа че сляпата вяра е нещо много лошо. Вчера като ми свърши газта изтрезнях набързо, защото минах едва 37 км с 9 литра газ , и взех да си отговарям на по горните резултати защо са се появили,всичко е било защото изпарителя е нещо много чудно , нали се регулира от вакума който създава двигателя а поставяйки катализатора се създава доста повече вакум от нормалното и мембраната за второто стъпалао седи по натисната , богата смес , като подам газ става още по богата смес ... а като съм махал катализатора вакума става доста по малък и мембраната не изтегля клапана който пуска газта и става преобедняване, за това не е работила без катализатора...

моля да се свали темата по надолу или направо да се затрие, защото някой да не се върже да купи 12кг олово че после кофти ...

Но няма да се откажа така лесно, просто тази система не е подходяща за газови изпарители, които не са проектирани да работят на по високо подналягане, преполагам че успеха на гого се дължи именно на това и на водата... ще пробвам с изпаряване на вода и последващото и прегряване (ГЕЕТ).
« Последна редакция: Февруари 20, 2008, 01:30:59 pm от altium »