Справочници, схемотехника, теория > Компютри, мрежи, freeware софтуер, операционни системи и др.

Проблем със заключен рутер на доставчика Networx

(1/7) > >>

Phill:
Цяла вечер се боря с един рутер (BUFFALO WHR-HP-G54) и не мога да му влезна в страницата за настройки. В инструкциите пише, че се влиза през браузер на 192.168.11.1 и там се пише за user root, а за pass нищо. Обаче на този рутер IP-то е друго и като се опитам да влезна през него ми иска user и pass и въобще не приема гореспоменатите root и pass никаква. Прочетох и инструкциите за рестартиране - пише, че reset бутона се задържа за 3 секунди и след това рутера се рестартира, да ама не. По форумите четох за задържане за 20, 30, 60 секунди, но и това нямаше никакъв резултат.
Със сигурност знам, че на рутера му е сменен firmware, но нямам никаква представа, как мога да го върна до заводски настройки. Ако някой има някаква свежа идея, ще се радвам да я чуя. :)

На втора страница има подробна статия как е решен проблема.

Списъци с default user and password за различни марки мрежови устройства:
http://www.phenoelit-us.org/dpl/dpl.html
http://www.anameless.com/blog/default-passwords.html

Списък с default IP adress за различни рутери:
192.168.1.1 - Asus, user: admin, pass: admin
192.168.0.1 - D-Link, user: admin, pass: (none)
192.168.0.227 - Netgear, user: admin, pass: password
192.168.1.1 - Qubs; Repotec WLxx, user: admin, pass: admin
192.168.10.1 - Repotec, user: admin, pass: admin
192.168.11.1 - Buffalo, user: root, pass: (none)
192.168.100.1 - Linksys, user: admin, pass: admin
192.168.168.10 - Nortel, иска cross cable между рутера и PC!!!, user: nortel, pass: (none), chipset MPC8245LZU266D


Strashimir:
Тези рутери са със сменен firmwarex при който е изключен бутона за ресет - той просто нищо не ресетира. Паролите са сложени от провайдъра и никой не ти ги казва. Идеята е, че рутерите са собственост на провайдъра и не може да се пипат настройките им! Аз имах същия случай и Networx отказаха да сменят firmware. Но, ако са ти казали, че ще го направят - съгласи се - нищо не губиш!

Phill:
Абе NETWORX са големи дудуци. Едно време бяха най-стабилния интернет доставчик, но оставени дълго без конкуренция стигнаха до неподозирани низини в качеството на услугите. Рутера е от една промоция, при която ако платиш без забавяне 24 месечни такси той си остава за теб. Такъв е и моят случай. Няма да им го занеса за нищо на света защото им нямам доверие за 5 стотинки. Кой знае каква мизерия ще ми направят.
Изключително съм разочарован от тях в последните няколко месеца. Хванах ги да надписват трафик - при изключени компютри и включен рутер трафика расте. Обадих им се, а те ми казаха, че не следят как се изразходвал трафика, ако не ми харесва да мина на неограничен. Първо на този акаунт в момента нямам нужда от неограничен трафик и второ защо ще ме изнудват да плащам по-скъпа услуга?
Имам чувството, че си правят двойна далавера - един път аз им плащам трафика и втори път те продават ваучери за wi-fi. User-ите за wi-fi влизат през рутера на друг потребител (в случая моя) и цуцат от моя трафик. Двойна далавера!
Да се върна на темата за рутера - има си начин да се изтрие firmware, сложен от тях. Малко е гаден и пипкав, ама е реален. Предполагам, че най-късно до вторник ще имам реален резултат и ако за някого е интересно мога да напиша една статийка за флашване на рутери. Тя ще е полезна не само за случая NETWORX, а за всички, на които рутера по една или друга причина е станал неизползваема тухла.

Phill:
Сега малко интересна информация за NETWORX  ;D
Днес за пореден път се чух с операторите за да си икам паролата за достъп до рутера. Те ми предложиха два варианта:
1. Да си занеса рутера при тях и срещу 30 лева да ми върнат заводския firmware;
2. Да ми направят 10% отстъпка от месечната такса за интернет и да не си разбутвам рутера.
На въпроса защо да плащам, след като в договора ми пише просто, че след 24 месеца ставам собственик на рутера и дефакто това означава, че трябва да имам пълен достъп до рутера, отговор така и не получих. Служителката от поддръжаката, с която си чатих на техния чат просто се изключи.
За съжаление още една фирма отива към провал....
За NETWROX толкова. Сега, доста четох по форумите и особено в DD-WRT и там пише, че ако рутера има работещ bootloader е напълно възможно и напълно препоръчително да се флашне firmware, чрез tftp.exe. Ако има някой, който се е занимавал или се занимава с dd-wrt нека да пише. Няма начин да няма начин  ;)

miromad:
Пробвай с тази програма DrayTek Router Tools http://www.draytek.com.au/downloads.php
или виж този адрес http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Recover_from_a_Bad_Flash
Предполагам, че последния адрес си го посетил, но все пак да го пиша и него.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия